Šana

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Šana po nuceném opuštění rodného Yttoru sotva chápe, co se kolem ní děje. Převrácené vnímání ostatních společenství je pro ní téměř nesnesitelné a tak se raději uzavírá do sebe.
(Coraabia Artist: Alexandr Kumpan)

Rasa: Unungai

Domovský svět: Yttor

Éra: 4255 Tu - ?


Šana mohla patřit mezi unungaiské tanečnice, talent jí nikdy nechyběl a tanec milovala. Divoce sekavé a náhle klouzavé pohyby, tolik charakteristické pro příslušníce nejstaršího řemesla její rasy, vždy prováděla s půvabem a precizností. Ale drzá Šana urazila své mistryně a nebyla proto hodna. Přesto chtěla tančit, toužila po uznání. Proto vyhledávala odlehlá yttorská turistická letoviska a když měla štěstí na osamělého cizince, zatančila mu. Když se však rozvášnila, nedokázala se zastavit a nebohého diváka posekala k smrti, načež jej coby vyjádření díků za pozornost rituálně pozřela. Šanino počínání neuniklo pozornosti yttorských pašeráků, kteří ji jednoho dne zajmou a pohrozí jí zabitím, pokud nebude tančit pro ně. Šana se smrti nebojí, ale ze zvědavosti se podvolí.

Vůdce yttorských pašeráků Šaně dovolí, aby obětem, které určí, zatančila a zabila je s náležitým respektem. Příležitostně jí dovolí se najíst, což Šana kvituje s povděkem, jelikož se s každou rituálně pozřenou obětí zlepšuje ve svých technikách. Smutným okamžikem je vražda forneeckého obchodníka s ruuckým masem - jeho tělo je natolik kontaminováno tri-burotenem, že se Šana otráví a málem zemře.

Šana je později od yttorských pašeráků odkoupena kastou Sol a dostává se až na vyspělý CuCaan, kde je využita k likvidaci vládního zmocněnce pro výzkum a technologii, L-Con Ccua. Akce však nebyla dobře připravena a Šanina přepravní agrava byla při úniku sestřelena v oblasti krystalových jeskynních komplexů Ci-Kapa-uCc. Pilot při havárii zemřel a Šanino tělo dodnes nebylo nalezeno."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje