Agent Lubro

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Říká se jim "rychlí hošové" a řeknu vám proč. Nejdřív střílí a pak se ptají, to nedělají ani leckteří blupanovci! - Wronko
(Coraabia Artist: Alex Iglesias)

Rasa: různé

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 3650 Tu - současnost


Jestli se přebujelý byrokratický systém bezpečnostních složek někde obzvláště vymknul z rukou, pak je to jednoznačně agentura Lubro. Agenti tohoto vyšetřovacího úřadu s mlhavě definovanou působností tráví většinu času intrikami a hádkami s konkurenčními agenty Zmuchlan. Obě pochybné instituce mají prakticky totožné pravomoce, často se vměšují do záležitostí zcela mimo jejich kompetence a v ničem si nezadají ani svými mafiánskými praktikami. Lubro úzce spolupracuje s vládním oddělením Xe-Tech, které agentům přes své wacké překupníky zajišťuje tu nejlepší dovozovou kamuflážní techniku.

Lubro i Zmuchlan vynakládají obrovské prostředky na vzájemné přetahování agentů a prakticky nikdy není jisté, kdo na které straně zrovna stojí. Při vzájemné komunikaci proto agenti používají jeden z nejsložitějších systémů hesel, jaký byl kdy vymyšlen. Jen iniciace hovoru se běžně může protáhnout na desítky minut.

I když to dnes nikdo nepřizná, Lubro vzniklo nedopatřením při chybném přepisu hygienické vyhlášky. Z původního byropisu 'I_und.or I_ub.ro' (umýt i utřít po bití vězně) se v nové databázi stalo 'lun'dor Lubro' (nastolit úřad Lubro). Nikdo z byrokrathů se nenamáhal podivné rozhodnutí prověřit.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje