Aglomeros

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Oddíl Nooga byl mezi aglomeros legendární. Jejich ztráta zbylé členy instituce hluboce zasáhla.
(Coraabia Artist: Maxim Verehin)

Rasa: různé

Domovský svět: Coraab

Éra: 3799 Tu - současnost


Jednotky aglomeros mají jasné zameření - boj proti nadměrně rozměrným narušitelům v hustě zastavěných oblastech. Doktrína jejich výcviku mluví jasně: je třeba zneškodnit nepřítele za cenu minimálních škod na veřejném majetku i životech civilistů. Aglomerové se na svých výjezdech setkávají se širokou škálou problémů - ať už jde o tarana, který uprchl z xenoparku, kolosálního mecha-droida s hacknutým mozkem nebo obří rosolovitou entitu živící se blitkobetonem, aglomerové si musí vždy vědět s nepřehlednou situací rady. Jejich výzbroj je přímo uzpůsobena pro boj v ulicích nejobydlenějších Sektorů - nejčastěji bývají vybaveni pestrou paletou nesmrtících zbraní jako jsou mikrovlnná děla, paralyzující sítě, či uspávací pušky.

Jednotlivé jednotky aglomeros mezi sebou dlouhodobě souteží o to, kdo se střetne v ulicích C'Ory s nějvětším nepřítelem. Mají dokonce svůj vlastní sub-netový kanál, kde je možné shlédnout záznamy jejich zásahů tak, jak je natočily policejní snímače. V současnosti vede oddíl Qybak, který byl nucen v 4014 Tu obklíčit a zneškodnit šest set metrů (!) dlouhého masožravého červa.

Na služební nástěnce i sub-netu nicméně ten největší úlovek ve skutečnosti chybí - oddíl Nooga se před léty střetl v Sektoru 11 se vzácným elastickým plžem, který své tělo roztahoval do rozlohy bezmála jednoho kilometru. Plž nicméně svými tělními výpary celou jednotku ihned po příjezdu rozpustil. Zneškodnil jej až zásah vojenského satelitu vybaveného výkonným termolaserem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje