Briia Pawa

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 20: Řádka 20:
 
[[časová osa|4271 Tu]] - [[Antigrav]] převážející vedoucí představitele ozbrojených sil [[Bolga|Bolgy]] byl nečekaně sestřelen neznámými útočníky. Při pádu zahynuli dva [[Armo|armové]], zraněná Briia Pawa byla krátce po havárii vytažena z trosek stroje. Mladá diktátorka tak úspěšně přežila v pořadí druhý pokus o atentát na svou osobu.
 
[[časová osa|4271 Tu]] - [[Antigrav]] převážející vedoucí představitele ozbrojených sil [[Bolga|Bolgy]] byl nečekaně sestřelen neznámými útočníky. Při pádu zahynuli dva [[Armo|armové]], zraněná Briia Pawa byla krátce po havárii vytažena z trosek stroje. Mladá diktátorka tak úspěšně přežila v pořadí druhý pokus o atentát na svou osobu.
  
[[časová osa|4277 Tu]] - Pátrání po ústřední postavě 4. [[Bolga|bolžské]] války je u konce. Briia Pawa byla dnes zatčena [[Liga#Ligan|Týmem 10]] na periferii [[yttor]]ské [[centropole]] [[Tsung]]. Pawa bude coby iniciátor krvavého konfliktu s [[Qu-Puo|Qu-Puem]] souzena před nezávislým válečným tribunálem. Ten rozhodl, že Pawa stráví zbytek života v domácím vězení na utajeném místě v [[Lirmar]]u. [[Qu-Puo]] je verdiktem pohoršeno. [[Armo]] Pawa nebude popravena ve strachu z toho, že by tím se pro část veřejnosti stala mučednicí. [[Bolga|Bolžské]] lékařské koncilium prohlásilo, že Pawa trpí [[Deren-Belesiho syndrom]], který ji postupem času učiní nesvéprávnou.
+
[[časová osa|4277 Tu]] - Pátrání po ústřední postavě 4. [[Bolga|bolžské]] války je u konce. Briia Pawa byla dnes zatčena [[Liga#Ligan|Týmem 10]] na periferii [[yttor]]ské [[centropole]] [[Tsung]]. Pawa bude coby iniciátor krvavého konfliktu s [[Qu-Puo|Qu-Puem]] souzena před nezávislým válečným tribunálem. Ten rozhodl, že Pawa stráví zbytek života v domácím vězení na utajeném místě v [[Lirmar]]u. [[Qu-Puo]] je verdiktem pohoršeno. [[Armo]] Pawa nebude popravena ve strachu z toho, že by tím se pro část veřejnosti stala mučednicí. [[Bolga|Bolžské]] lékařské koncilium prohlásilo, že Pawa trpí [[Deren-Belesiho syndrom]]em, který ji postupem času učiní nesvéprávnou.
  
 
[[en:Briia Pawa]]
 
[[en:Briia Pawa]]

Verze z 16. 10. 2014, 15:08

A
Briia Pawa je zřejmě nejvlivnější a zároveň nejkrutější ženou v moderní historii Bolgy. Díky jejím totalitním manýrám již zemřela násilnou smrtí téměř pětina obyvatel centropole Lirmar.
(Coraabia Artist: Keun Ju Kim)

Rasa: Bag-Demag

Domovský svět: Bolga

Éra: 4221 Tu - současnost


Briia Pawa vyrůstala v nuzných poměrech chudého Lirmaru doslova na ulici – její rodiče zahynuli při strato-bombardování centropole v posledním válečeném konfliktu s qu-puoským korátem. Briia si na živobytí vydělává výrobou tradičních bolžských látek, tkaných z bektezonní srsti. Ihned po dosažení dospělosti ale aktivit v oděvnictví zanechá a v zápalu patriotismu narukuje do armády. Učiní tak právě během, tzv. Bol-Gardu, události, při které se na Bolze v 4245 Tu dostávají k moci radikální fundamentalisté. Těm se její životní příběh – utrpení nebohého bag-demagiánského sirotka, jenž kvůli qu-puoské agresi ztratil vše a přitom stále neváhá nasazovat život za svůj národ – náramně hodí. Pawa se tak v 4249 Tu stává historicky nejmladším armem bolžských ozbrojených sil.

Mladé armo rychlý kariérní postup stoupá do hlavy a Briia se dostává na zcestí. V Lirmaru rozjíždí černý trh s vybranými ruuckými plemeny. Když se jí poté z tohoto segmentu snaží vystrnadit konkurence, Pawa neváhá vyslat do jejich sídel milice a na místě je bez soudu popravit. Stejný osud čeká i qu-puoskou menšinu, která proti ní ve velkých městech zdvihne vlnu odporu.

Fundamentalistický režim na Bolze se mění v diktaturu. Briia Pawa vydává nové logy, ve kterých upírá neživým bytostem právo na existenci. Coraabská ambasáda je včas evakuovaná, v Lirmaru se na ulicích hromadně upalují tisíce zkonfiskovaných botů. Při nepokojích jsou zabiti také dva ligani, což způsobí v Aganu šok. Liganor Donner plánuje na Bolgu poslat posily.


Aktuality:

4271 Tu - Antigrav převážející vedoucí představitele ozbrojených sil Bolgy byl nečekaně sestřelen neznámými útočníky. Při pádu zahynuli dva armové, zraněná Briia Pawa byla krátce po havárii vytažena z trosek stroje. Mladá diktátorka tak úspěšně přežila v pořadí druhý pokus o atentát na svou osobu.

4277 Tu - Pátrání po ústřední postavě 4. bolžské války je u konce. Briia Pawa byla dnes zatčena Týmem 10 na periferii yttorské centropole Tsung. Pawa bude coby iniciátor krvavého konfliktu s Qu-Puem souzena před nezávislým válečným tribunálem. Ten rozhodl, že Pawa stráví zbytek života v domácím vězení na utajeném místě v Lirmaru. Qu-Puo je verdiktem pohoršeno. Armo Pawa nebude popravena ve strachu z toho, že by tím se pro část veřejnosti stala mučednicí. Bolžské lékařské koncilium prohlásilo, že Pawa trpí Deren-Belesiho syndromem, který ji postupem času učiní nesvéprávnou.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje