Chaalk

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Sago (diskuse | příspěvky)
(Založena nová stránka: Nazývané také zjednodušeně ''chaalk'' či ''hmota chaalk''. Chaalkové dřevo je signifikantním artiklem annorské ekonomiky, téměř 84% produkce ...)
Porovnání s novější verzí →

Verze z 8. 2. 2012, 17:36

Nazývané také zjednodušeně chaalk či hmota chaalk.

Chaalkové dřevo je signifikantním artiklem annorské ekonomiky, téměř 84% produkce této substance v Coraabii je vyprodukováno právě zde. Chaalkové dřevo je druhotně zpracovanou dřevomízou stromu chaal (také chaa-lam), který byl zhruba do 600 Tu považován za posvátný. V minulosti byl tedy chaalk využíván pouze jako ceremoniální surovina, ze které se vyráběly liturgické předměty a svatyně původních božstev. Po průmyslové expanzi Annoru se stala produkce chaalku doslova páteřní silou annorské ekonomiky.

Dnes je chaalk vysoce vyhledávanou komoditou po celé Coraabii. Vyrábí se z něj zdobné i užitkové předměty, nábytek, stavební komponenty, svítidla i průmyslové artikly. Chaalk má celou řadu výjimečných vlastností mezi které patří skvělá termoizolace, snadné opracování, ideální mísitelnost s bio-luminiscenčními přísadami či nano-emulzemi. S trochou nadsázky se chaalkovému dřevu přezdívá "dendro-xot" či "plovoucí zlato".

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje