Coraabia News

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(4285 Tu)
(4285 Tu)
Řádka 5: Řádka 5:
  
  
 +
{|border="0" width="100%" style="background:#FFFFFF;"
 +
| align="left" style="font-size: 100%;" colspan="1"|
 +
'''[[Časová osa|4|4285 Tu]]'''
 +
[[File:2015-08-10-025928-5no5bnfowe-4285-4c.jpg|right|200 px|alt=A]]
 +
 +
'''[[Ccord Bokh|CCORD BOKH]] NALEZEN!'''
 +
 +
Posádka [[Cuccaru-2]] nalezla zraněného [[Ccord Bokh|Ccorda Bokha]] na povrchu planety [[Kengu]] nedaleko trosek prvního experimentálního plavidla. Podle provedených skenů se v okolí v tu chvíli již nenacházela jiná živá bytost. [[Xed]]ův asistent měl velké štěstí - všudypřítomný [[nedorosol]] zbylé členy posádky po nárazu o zem rozložil, zatímco on byl coby příslušník rasy [[Ke-Raai]] vůči této smrtící substanci imunní.
 +
|}
 +
 +
------
  
 
{|border="0" width="100%" style="background:#FFFFFF;"  
 
{|border="0" width="100%" style="background:#FFFFFF;"  

Verze z 6. 9. 2015, 09:36

Zpravodajský sub-kanál, zaznamenávající aktuální dění v Coraabii.


Obsah

4285 Tu

4|4285 Tu

A

CCORD BOKH NALEZEN!

Posádka Cuccaru-2 nalezla zraněného Ccorda Bokha na povrchu planety Kengu nedaleko trosek prvního experimentálního plavidla. Podle provedených skenů se v okolí v tu chvíli již nenacházela jiná živá bytost. Xedův asistent měl velké štěstí - všudypřítomný nedorosol zbylé členy posádky po nárazu o zem rozložil, zatímco on byl coby příslušník rasy Ke-Raai vůči této smrtící substanci imunní.


4|4285 Tu

A

VÍC NEŽ MUGU?

Na rozdíl od popraveného neživého sportovce představuje Xapek umírněnější podobu dungského revolučního hnutí Gu-Rang a je tak přijatelnější pro širší neživé masy, tvrdí vlivný nu-blogger Wo'Rik, který se touto tématikou dlouhodobě zabývá. Autor dále prohlašuje, že dočká-li se Xapek svého propuštění v 4290 Tu, může se pro c'orské káďovky snadno stát kýmsi na způsob osvíceného spasitele.


4|4285 Tu

A

CUCCAR-2 ÚSPĚŠNĚ ODSTARTOVAL

Cucaanská věda slaví další ze svých triumfů. Cuccar-2 se úspěšně přemístil do soustavy Kengu, kde bude pátrat po troskách svého legendárního předchůdce i s přeživším Ccordem Bokhem. Experimentální plavidlo podle slov prezidenta Ccirha Gadona fungovalo bezchybně. Záhadný nestrunový pohon, jehož podstatu CuCaan dodnes úzkostlivě střeží, je s jistotou nejdražším cucaanským vědeckým projektem všech dob.


3|4285 Tu

A

GADON: START CUCCARU-2 JE MOŽNÝ

Ccord Bokh bude ze vzdáleného Kengu evakuován identickým dvojčetem Xedovy legendární průzkumné lodi, které v minulé dekádě dokončili cucaanští vědci a inženýři, prohlásil překvapivě prezident CuCaanu Ccirh Gadon. Jelikož Cuccar-2 dosud nepřošel všemi potřebnými testy, část odborné veřejnosti považuje jeho plánovaný start za rizikový.


3|4285 Tu

A

SMRT DOBRODRUHA?

Významný cucaanský xenolog Xed havaroval se svým výzkumným plavidlem Cuccar-1 na cestě k nedávno objevenému světu Kengu. Podle informacích uvedených agenturou DengacC se v době havárie na palubě lodi nacházelo sedm bytostí, ze kterých kolizi údajně přežil pouze Xedův pobočník Ccord Bokh, který z Kengu okamžitě vyslal nouzové volání o pomoc.


2|4285 Tu

A

HERMES: ZLO HLEDEJTE NA WE'RDU

Hermes se po dlouhé odmlce objevil na veřejnosti. V doprovodu významných armů InSboru zasedl u jednoho stolu s vrcholnými představiteli městského státu Bochezai, jenž se od C'Ory odtrhl v 4258 Tu coby někdejší centropolitní hvězdný přístav. Hermes během rozhovorů zmínil, že Coraabiané by neměli brojit proti vlastnímu guvernátu vedeném Beyou al-Tonnrou, avšak měli by se zaměřit na reálnou hrozbu ze strany mechakultury Redda, skrývající se na nedalekém sousedním světě We'Rd.


2|4285 Tu

A

KONEC MANŽELSTVÍ

Bulthai se rozvádí. Nejvýznamnější osobnost coraabského modellingu v rozhovoru pro sub-deník Mžik! přiznala, že její manželství s Danalem Korpem je v troskách. Svazek obou talských celebrit trval pouze devět Tu. Bulthai se prý ve svém pokročilém věku (před nedávnem oslavila sté narozeniny) "definitivně přestává zajímat o svět mužů". Akcie BulthaiBaka v reakci na celou událost klesly na rekordní gulové minimum.


1|4285 Tu

A

PŘÍLIŠ MOCNÍ SOLOVÉ

Obsáhlá zpráva kosmopolitní agentury GAN ukazuje veřejnosti nový a dosud netušený pohled na působení kasty Sol napříč Coraabií. Solové údajně vlastní několik skládkosvětů, jež nejsou evidované v žádných oficiálních mapách a díky závratným příjmům z těžby inflitrují významné vlády napříč multivesmírem. Někteří nu-bloggeři spekulují o tom, že podrobné informace zveřejnili sami Solové, aby zdiskreditovali mocnou vládnoucí kliku, jež se zformovala okolo nového solmistra.


1|4285 Tu

A

OBLUDNOST Z YTTORU

Yttor stojí na prahu nové etnické války. Armo Xossa prohlásil, že "odprodej kontinentu Ylai Solům byl největší chybou jeho politické kariéry". Solové namísto deklarované podpory krunarské komunity zásobují zbraněmi také Kossaty, kteří hrozí jejich vyhlazením. Mnoho Krunarů se tak ve vší pověrčivosti navrací k temnému kultu božstva Y.O.G., bájného titána, jenž v dávných dobách obýval nejhlubší místa posvátného barvomoře.

4284 Tu

8|4284 Tu

A

STARTUJE 335. CORAABIÁDA!

Zahajovacího ceremoniálu všecoraabských sportovních her se v C'Oře zúčastnilo bezmála osm a půl miliónu diváků. 26 933 Coraabianů plánuje poměřit síly ve 169 disciplínách. Investice vložené do 335. Coraabiády jsou 17. nejvyšší v historii. Ačkoliv sub-média vytrvale kritizují úpadek zkorumpovaného coraabského sportu, letos se her zúčastní nejvíce sportovců za poslední dvě staletí.


7|4284 Tu

A

PŘÍPRAVY NA 335.CORAABIÁDU VRCHOLÍ

Další Coraabiáda se nezadržitelně blíží. Sousední svět Traxol letos do her posílá rekordně nízké množství sportovců. Jejich počet však Coraab hravě dorovná díky nové disciplíně známé jako "X-hn X-sk", při které na poli o rozloze mnoha set lantů soutěží stočtyřiačtyřicetičlenná družstva. Několik sportovišť v přilehlém městském státě Bochezai prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Suverénní soused však opakovaně prohlašuje, že v budoucnu s využitím svých budov pro Coraabiádu nepočítá.


7|4284 Tu

A

VLNA Z XENOZÓNY

Imigrační politika Coraabu se musí s okamžitou platnostní razantně zpřísnit, prohlásila guvernérka Beya al-Tonnra na zasedání grémia generálního Xenosu. V souvislosti s brzkým konáním Coraabiády na planetu proudí statisíce hostů, především pak z nedalekých světů Xenozóny jako jsou Traxol či Orbotoš. Řada z nich se navzdory přísným procedurám odmítá vrátit na domovský svět. Bez coraabského občanství jsou však povětšinou nuceni přežívat v uprchlických táborech či c'orských slumech.


7|4284 Tu

A

IBAR SUVAL SE PŘEDSTAVUJE

Nový Ibar oficiálně přijal jméno Suval. Lord Ratan v průběhu ceremonie prohlásil, že Ibar Suval je jediným právoplatným nástupcem na knížecí stolec. Také dodal, že nejmladší příslušník rodu Ibar podstoupí v blízké budoucnosti elitní výcvik na vojenské akademii DaruDar.


6|4284 Tu

A

PADATUO: HROZÍ CORAABU VÁLKA?

Nejvyšší diplomatický představitel Min'Ory poprvé od konání krizového summitu CAAG v 4274 Tu připustil, že městské státy C'Ora a Min'Ora opět stojí na křehkém pomezí míru a války. Ilokaj Padatuo jako hlavní důvod napjaté situace uvedl nedávný pokus o atentát na min'orského duchovního vůdce Nejvyššího Ozářeného, který údajně zosnovala samotná centropolitní guvernérka Beya al-Tonnra.


6|4284 Tu

A

POKRAČOVATEL RODU IBAR

Ratanův klon bude konečně po letech izolace představen světu. Energií sršící a mladě vyhlížející verze posledního měsíčního knížete z rodu Ibar již brzy přijme během slavnostní ceremonie v trůním sále Měsíčního paláce své oficiální jméno. Ibar Ratan poznamenal, že klon se těší skvělému zdraví a jeho genofond tak bude uspokojivě zachován pro další generace jeho slovutného rodu.


6|4284 Tu

A

ZAPOMENUTÝ DIKTÁTOR

Armo Pawa již strávila sedm Tu v domacím vězení na utajeném místě v centropoli Lirmar a její zdravotní stav se dramaticky zhoršuje, uvedly zdroje blízké nejvyšším představitelům bolžské demilitarizované vlády. Kdysi hrdá vůdkyně radikálního odboje namířeného proti sousednímu Qu-Puu byla po neúspěšné 4. bolžské válce zadržena na Yttoru a deportována na svůj rodný svět. Později jí byl diagnostikován Deren-Belesiho syndrom, který jí s postupem času učiní zcela nesvéprávnou.


5|4284 Tu

A

KDE JE HERMES?

Intergalaktik Hermes se již déle než Tu neukázal na veřejnosti. Coraabská opoziční média živě spekulují o tom, že může být vážně nemocný či shání nové spojence kdesi v Coraabii, nejodvážnější konspirační teorie dokonce naznačují, že utekl z Coraabu ve strachu ze sesazení na rodný Searth. Vlnu spekulací rozčeřil armo Endur, který připustil, že intergalaktik nyní stráví nějaký čas mimo své stálé sídlo v InSboru.


5|4284 Tu

A

GAMOA POD KRITIKOU AGADY

Aganská vláda v čele s prefektem Bozarakem ostře zkritizovala nedávnou liganskou misi na Mogra Troi, jež skončila nebývale vysokým počtem zabitých vojáků i civilistů na obou stranách. Bozarak prohlásil, že "Vůdci Ligy jsou zaslepeni válečným šílenstvím, z jehož podstaty sami pocházejí". V sídle Agady poté pronesl plamennou řeč, ve které vyjádřil svůj budoucí záměr dosadit na post liganora osvíceného civilistu, který je zcela neposkvrněn vojensky orientovanou doktrínou liganů.


5|4284 Tu

A

REKORDNÍ VEDRA NA SEVERNÍ POLOKOULI

Coraab znovu čelí nebývalým teplotním výkyvům. Ve Wa'Ghře v tomto Tolu padl teplotní rekord z 3950 Tu. Paprsky Unaaru zde dosáhly takové síly, že tavily termoplasty v přístrojích a zabíjely méně odolné jedince, kteří před nimi včas nenašli bezpečný úkryt. Na vině je podle všeho migrující ozónová díra, která vytrvale ohrožuje rozsáhlé oblasti na severu planety.


4|4284 Tu

A

POMSTA AL-TONNRY

Xel Dzeng, nejvlivnější osobnost ilegálních zápasů Sokurru současnosti, utrpěl citelnou ekonomickou ztrátu. Traxolský šampión Grobol byl zadržen na coraabském exoportu Iontal a na osobní příkaz guvernérky al-Tonnry nebude vpuštěn na povrch planety. Xel Dzeng tak do nadcházejícího klání nemůže nasadit svého čerstvého favorita, za kterého během své poslední návštěvy Xenozóny zaplatil astronomickou xotovou částku.


4|4284 Tu

A

TOKARA ZABITA V BOJI

Základna Bai'aly byla před několika okamžiky dobyta a její velení v srdci pohoří Yammasar je v troskách, uvedl vládní sub-kanál Kot-Agan. Manna Tokara zahynula v troskách podzemního komplexu, avšak liganský zrádce Agu'Ab byl zadržen živý. Celou operaci brilantně vedl ligan Lao, kterého Gamoa v přímém přenosu z Agady s okamžitou platností jmenoval novým velitelem Týmu 11.


3|4284 Tu

A

TUHÝ ODPOR

Ostré noční boje si vyžádaly další dvě oběti z řad liganů (Sanbu a Ruka). Týmy 11 a 19 zaznamenaly rostoucí odpor v pohoří Yammasar, kde ve snaze zastavit sílící příliv členů Bai'aly rozprostřely své síly na příliš rozsáhlé území. Na místo konfliktu se nyní pohybuje již několik tisíc jednotek Bai'aly, které z útrob okolních hor přispěchaly na pomoc svým obklíčeným spolubojovníkům. "Ústup" do nitra ledových vrcholů Yammasaru se tak postupně obrací v další z mnoha důmyslných Tokařiných pastí.


3|4284 Tu

A

YAMMASAR: POSLEDNÍ ÚTOČIŠTĚ

Stovky přeživších sympatizantů separatistické organizace Bai'ala zahájily ústup do silně chráněného podzemního komplexu v pohoří Yammasar. Aganská vzdušná komanda Mesora-Gar zcela ovládla oblohu, mogratroiští teroristé však místní oblast velmi dobře znají a v nepřeberném množství těžebních štol tak získávají nezanedbatelnou výhodu. Podle záznamu orbitálních očí se mezi separatisty pohybuje také ex-liganka Tokara doprovázená zrádcem Agu'Abem.


3|4284 Tu

A

STARÝ PŘÍTEL ZASAHUJE

Mise Ligy na Mogra Troi nabírá nečekané obrátky. Na sub-konferenci aganské vlády nečekaně vystoupil sám Dax Vrilon, který byl kdysi jedním ze zakládajích členů Bai'aly, avšak pro neshody s Pom Karrem organizaci opustil a později spolupracoval s Ligou. Dax Vrilon poskytl Lize podrobné informace o Bai'ale i její dosud utajené síti informátorů, což může dramaticky zvrátit průběh tvrdých střetů liganů se separatisty na Mogra Troi.


2|4284 Tu

A

MOGRA TROI: DALŠÍ MRTVÍ

Při masivní protiofenzívě mechanizovaných jednotek Bai'aly nedaleko města Goro-če dnes zahynuli dva ligani z Týmu 11 - Keshre a Rogoz. Je paradoxem, že to byl právě nedávno degradovaný Keshre, který byl přímým nadřízeným zrádce Agu'Aba. Do masivní vojenské akce, jakou Kosmopolitní světy léta nepamatují, je podle vojenských analytiků nasazeno nebývalé množství liganů, což zvyšuje riziko jejich fyzické likvidace.


2|4284 Tu

A

AGU'AB: ZRÁDCE LIGY

Ligan Lao zveřejnil informace o údajné zradě ligana Agu'Aba, který z Ligy vynesl přísně tajné informace a nyní spolupracuje s ex-ligankou Tokarou, po které Liga na Mogra Troi intenzivně pátrá. Liganor Gamoa tuto spekulaci popřel, načež ho protivládní nu-bloggeři osočili ze lži. První střety se separatisty na východ od centropole Val-Mag si již vyžádaly oběti na životech na obou stranách.


2|4284 Tu

A

OPERACE BAI'ALA

Liganor Gamoa nařídil dopadnout vedoucí představitele separatistické organizace Bai'ala v čele s ex-ligankou Tokarou, která uskupení nyní vede. Na Mogra Troi nyní operují liganské Týmy 2, 3, 11 a 19, do rozsáhlé vojenské operace byla nasazena také vzdušná komanda Mesora-Gar. Náhlý a nečekaně razantní vpád bezpečnostních sil má jediný cíl - rozbít tuto nebezpečnou teroristickou buňku jednou pro vždy.


1|4284 Tu

A

KONEC ZVÍŘECÍCH ARÉN

Policie provedla rozsáhlou razii v několika c'orských Sektorech za cílem rozbít utajovanou síť organizátorů ilegálních zvířecích zápasů. Při zákroku byl zatčen také nechvalně známý Antu jménem Davokure - za pořádání krvavých jatek a též chladnokrevnou vraždu svého obchodního společníka mu hrozí propadnutí majetku a mnohaletý pobyt v obávané věznici Goa'Kach.


1|4284 Tu

A

SOLMISTR MRTEV!

Solmistr Mon je mrtev a kasta si již zvolila nového vůdce, oznámil planetárním vládám sub-log signovaný solmistrovou pečetí. Jeho smrt potvrdila veřejně známou domněnku, že právě Mon řidil kastu Sol. Ihned se rozšířily spekulace o tom, že nový, veřejnosti dosud neznámý solmistr sídlí kdesi na rozsáhlém území Soly nedávno zakoupeného yttorského kontinentu Ylai.


1|4284 Tu

A

JEZERNÍ PÁN

Hlubinný scan archeologů z talské univerzity Pthral potvrdil dřívější domněnku o tom, že vody radioaktivního polárního jezera Wat-Pagae skutečně skrývají bájný palác samotného Wat-Pagana. Situaci komplikuje lokalita nálezu - jezerní propadlina K'Rooa patří k nejnebezpečnějším místům na Coraabu a případné vyzvednutí celého paláce je momentálně nad rámec potenciálu coraabských technologií. Jelikož Wat-Pagan patří k největším velikánům neživých dějin, revoluční nález vzbudil velké pozdvižení dokonce i ve vzdálené Min'Oře.

4283 Tu

8|4283 Tu

A

NOVÝ PREFEKT AGANU ZVOLEN

Aganská vláda zvolila nového prefekta centrálního kosmopolitního světa Agan. Stal se jím zkušený politik Dal Bozarak, který po několik desítek Tu působil na vysokých vládních postech. Volba byla tříkolová, zúčastnilo se jí 94% členů vlády. Liganor Gamoa prohlásil, že je s výsledkem volby spokojen.


8|4283 Tu

A

POHŘEB STÁTNÍKA

Prefekt Yamdra byl pohřben se všemi poctami příslušícími jeho rase i postavení. Ceremoniálu se zúčastnili zástupci mnoha planetárních vlád včetně mogratroiského prefekta Tok-Nela, tektonika Sqquuknu či qu-puoského Nejvyššího Kora. Coraabští politici pietnímu aktu přítomni nebyli.


8|4283 Tu

A

SMRT AGANSKÉHO PREFEKTA

Prefekt Yamdra podlehl selhání svého centrálního ganglionu, bylo mu pouhých 44 Tu. Gopčánec Yyäzu-koll Yamdra se rozhodně zapíše do dějin jako rozporuplná postava - jedni jej obdivovali za jeho odvážné ekonomické reformy, jiní mu dodnes spílají za údajně zmanipulované transplanetární zakázky.


7|4283 Tu

A

OTEVŘENÁ VÁLKA

Yttorský armo Xossa neprozřetelně zveřejnil, že kontinent na jeho domovském světě zakoupili Sol Gara a Sol Poku, aby získali zázemí pro otevřenou ofenzívu namířenou proti Sorovi, který na Yttoru dlouhodobě působí. Sol Sor v reakci na to zosnoval vraždu Sol Suna, který byl hlavním investorem celé operace. Násilná smrt takto vysoce postaveného Sola vyvolala pobouření v kastovních řadách. Experti se shodují na tom, že boj o převzetí moci z rukou umírajícího solmistra Mona brzy dostoupí svého vrcholu.


7|4283 Tu

A

YAMDRA ZKOLABOVAL PŘI JEDNÁNÍ VLÁDY

Prefekt Yamdra nečekaně upadl do bezvědomí v průběhu rutinního schvalování navrhovaného zákona v jednacím sále Agady. Vrcholný aganský politik byl neprodleně převezen na kliniku Le-Gnoi. Podle mluvčí nemocničního zařízení je jeho stav kritický. Yamdrův asistent Sujol odmítl celou událost jakkoliv komentovat.


7|4283 Tu

A

GULOVÝ OBJEV NA DOSAH?

Tým talských archeologů z coraabské univerzity Pthral tvrdí, že se mu podařilo lokalizovat Wat-Paganův mýtický palác, který má údajně ležet na dně polárního jezera Wat-Pagae. Pokud by se domněnky vědců potvdily, šlo by o revoluční objev, který coraabská archeologie nepamatuje celá staletí. Neobvykle symetrické těleso má několik kilometrů na šířku a leží v nejhlubší části málo probádané propadliny K'Rooa.


6|4283 Tu

A

DEMONSTRACE PROTI VLÁDĚ AL-TONNRY

Centropole C'Ora zažívá perný den Šera. Tisíce demonstrantů pestré směsice kultur zaplavily prostranství před guvernátem v reakci na nedávné skandální události v Min'Oře. Dav skandoval hesla jako "al-Tonnra do fruta" či "pryč s tyrankou", načež organizátoři demonstrace předali do rukou úřadů stotisícovou petici za odstoupení celé součastné vládní garnitury včetně talské guvernérky. Beya al-Tonnra zakročila rázně - jednotky InSboru demonstraci násilně rozpustily a pozatýkaly stovky jejích účastníků.


6|4283 Tu

A

GUL BETAR VYZNAMENÁN NA KHOPTIDU

Armo Gul Betar dnes převzal z rukou robokardinála Keronga Dodekahedron cti, prestižní ocenění, signované samotnou Excelencí 16. Těžařský veterán obdržel putovní platinový dvanáctistěn za své hrdinské počínání během invaze ojag v roce 4281 Tu. Coraabská sub-média shodně hovoří o úspěchu coraabské politiky, což jen dokazuje Betarovu oblíbenost.


6|4283 Tu

A

NEBEZPEČNÝ ZMEUGO ZABIT!

Kostěnát oznámil, že se mu podařilo zneškodnit elitního khwarského zabijáka, jenž byl podle dosud nepodložených hypotéz do Min'Ory poslán samotnou centropolitní guvernérkou Beyou al-Tonnrou. Zmeugo byl zneškodněn pomocí ptharského qanu, které na půdu Kostěnátu nechal v utajení dopravit zombský ceremoniář Woreekai. Ostatky bestie byly rozloženy a vítězný Kostěnát zvažuje další kroky ve své politice vůči C'Oře.


5|4283 Tu

A

SOL VOX SBÍRÁ SPOJENCE

Respektovaný cucaanský Sol shromažďuje společenství Solů, připravených postavit se ambicióznímu Sol Sorovi a jeho nohsledům, kteří se snaží uchvátit vedoucí pozici v kastě pro sebe. Podle informací khalfasských tajných služeb stojí nyní po boku Voxe známý pašerák Sol Zin, obávaný Sol Khal i hrdina on-gabuliské války Sol Mako. Poměry v kastě tak postupně krystalizují do dvou protichůdných aliancí, jejichž finální střet rozhodne o budoucí podobě obchodního impéria Solů.


5|4283 Tu

A

ŠPÍNA CORAABU

Producenti zábavního sub-kanálu GronKHA ohlásili další z restartů kultovního seriálu Špína Coraabu. Ačkoliv svou účast již přislíbili původní hrdinové seriálu, kopové Benka, Jopmuk i Ploy, v pořadí devatenáctý pokus o remake kultovního díla zatím budí spíše rozpaky. Žňók skrze svůj osobní sub-kanál N0K ohlásil, že učiní vše pro to, aby se pirátská verze seriálu dostala k divákům dříve, než si "podvraťáci z GronKHY namastí kapsy Xotem skrze prznění majstrštyku".


5|4283 Tu

A

GUVERNÉRKA VRAHEM?

Stopy původce krizové situace v Min'Oře vedou do nejvyšších pater c'orského guvernátu, uvedl investigativní nu-blogger Yo-Ri. Podle jím zveřejněných interních byropisů to byla údajně sama guvernérka Beya al-Tonnra, kdo najal nájemného vraha Zmeuga, aby vraždou Nejvyššího Ozářeného destabilizoval konkurenční městský stát. Al-Tonnra se netají dlouhodobou antipatií vůči Min'Oře, čímž se její doktrína nikterak neliší od agresivní politiky Hermese a nejvyšších armů InSboru.


4|4283 Tu

A

TALOVÉ ODMÍTAJÍ VINU

V minskému Kostěnátu zaznělo, že není v zájmu jeho vlády, aby likvidovala své dlouholeté souměstské spojence. Okolí posvátného stolce Una'laaru přesto nyní střeží stovky neživých gardistů. Nejvyšší Ozářený se v rámci své bezpečnosti nachází na přísně utajovaném místě. O dalším prokázaném výskytu Zmeuga v Min'Oře nejsou dostupné žádné nové informace.


4|4283 Tu

A

PLAMEN MIN'ORY

Ceremoniář Woreekai prohlásil, že Nejvyšší Ozářený, vrcholný duchovní představitel min'orského Kostěnátu, nyní čelí existenciálnímu ohrožení. Ve čtvrti Ku'Sanh byl nečekaně spatřen elitní khwarský zabiják známý jako Zmeugo. V Min'Oře se proslýchá, že Zmeuga najali místní zámožní Talové, aby Ozářeného zabil, což by neživý městský stát uvrhlo do nejistoty a chaosu.


3|4283 Tu

A

NEJMOCNĚJŠÍ SOKURRO

Xel Dzeng byl v anketě pořádané sub-kanálem Sok-Sok vyhlášen nejvlivnější osobností ilegálních zápasů sokurru současnosti. Z pomyslného trůnu tak sesadil talskou mocnářku Beyu al-Tonnru, která před třemi lety pověsila svou slibnou kariéru na hřebík, aby vstoupila do nejvyšších pater centropolitní politiky. Xel Dzengovi zápasníci jsou obávanými soupeři všech coraabských arén. Sám Dzeng je opředen neprostupnou aureolou tajnůstkářství a okázalého zbozšťování.


3|4283 Tu

A

VÝROBA KODO-BOTŮ UKONČENA

Cechmistr Kwa-Sokkk nařídil pozastavení výroby čtvrté generace autonomních bojových strojů série Kodo. Po éře trvající déle než 500 Tu tak WaalkWak definitivně ukončuje produkci nejobávanějších pozemních botů. Důvody jsou zřejmé - zastaralý interware, neúměrná energetická náročnost a poruchovost, logistické problémy.


2|4283 Tu

A

SOL SOROVA INICIATIVA

Obávaný vojevůdce a jeden z nejvlivnějších Solů současnosti skupuje zbraně a vojenskou techniku po celé Xenozóně i v oblastech regionu Ul-che. Vojenští analytici spekulují o tom, že se tak postupně připravuje na kastovní válku, ze které vyjde jediný vítěz, který si bude nárokovat pozici solmistra. Války mezi znesvářenými frakcemi Solů nejsou ničím ojedinělým - vyjednávání z pozice moci je jedním z pilířů učení obávaného žoldnéřského uskupení, které v minulosti propagovala například Monova a Eruova předchůdkyně, solmistryně Amra.


2|4283 Tu

A

CENTRUM C'ORY SUŽOVÁNO PAJŠLOVKOU

C'orské slumy jsou díky hnijícím spórám cibinha sužovány zvýšeným výskytem káďového svrabu. Na Sektory 2 a 3 byla v důsledku vysokého koncentrace páchnoucí hmoty uvelena přísná karanténa. V důsledku velkého množství neodklizených těl došlo v zanedbaných centrálních Sektorech C'Ory k přemnožení nechvalně známého neživého meta-parazita pajšlovky.


1|4283 Tu

A

KONTINENT NA YTTORU PRODÁN SOLŮM

Solové uzavřeli rekordní kontrakt s yttorským armem Xossou, synem stejnojmenného despotického vůdce, který uvrhl Yttor do krvavé etnické války 4209 Tu. Kasta na Yttoru odkoupí jeden z menších kontinentů za závratnou částku 110,5 miliardy Xotu a příslib pomoci místní utlačované krunarské komunitě. Významní političtí hráči bijí na poplach - jedná se o bezprecedentní krok, kterým kasta Sol významně upevňuje své mocenské postavení v regionu.


1|4283 Tu

A

SOLMISTR V OHROŽENÍ

Údajný vedoucí představitel Solů známý pod kastovním jménem Mon je nakažen smrtící chorobou. Nebylo by to poprvé, co by byl vůdce Solů úkladně zavražděn. Historicky prvním solmistrem se před více než 3500 Tu stal slavný Sol Dur, který tradici tohoto čestného titulu založil.

4282 Tu

8|4282 Tu

A

SOL FEG SPATŘEN V MIN'OŘE

Od dnes již legendárního úniku Sola Voxe z područí zombských mocnářů uběhlo bezmála 7 Tu. Vlivný Ilokaj Padatuo dnes přišel s odvážným prohlášením, že Solové na Coraabu operují i nadále a někteří z nich navzdory vzájemné nevraživosti dokonce spolupracují s vysoce postavenými neživými. Jedním z nich může být i tajemstvími opředený Sol Feg.


8|4282 Tu

A

ŠŤASTNÝ KONEC

Coraabská vláda umožnila zadržovanému khalfasskému magravu přistát v hvězdném přístavu městského státu Bochezai. Úřady tak učinily v důsledku rostoucího nátlaku cizích mocností i významných hybatelů domácí politické scény. Skelethor Buruua prohlásil, že "vrcholní úředníci konečně dali volný průchod svému rozumu". Na tisíce vyčerpaných imigrantů čekají nově zbudované ubikace za zdmi uprchlického tábora Du'Gad.


7|4282 Tu

A

TRANSPLANETÁRNÍ SKANDÁL

Sub-kanály po celé Coraabii zaplavily tajně pořízené záběry z paluby khalfasského magravu, na kterých příslušnici vládních oddílů xenub brutálně zavraždili několik xeňanských imigrantů. Video pobouřilo především světy Xenozóny, které nyní uvažují o preventivním bojkotu coraabského zboží. Cucaanský prezident Ccirh Gadon veřejně prohlásil, že "upřímně lituje nedávné pomoci poskytnuté CuCaanem pro boj s přemnoženým meta-hmyzem".


7|4282 Tu

A

KHALFASSKÝ MAGRAV V IZOLACI

Orbitální augy několika komerčních sub-kanálů zaznamenaly prudký pokles kvality podpory života na palubách zadrženého magravu s ilegálními přistěhovalci. Na jedné z palub dokonce vypuknul požár, který se ovšem imigrantům naštěstí podařilo dostat pod kontrolu. Na Coraabu se množí hlasy volající po neprodleném přijetí zubožených uprchlíků. Představitelé Generálního Xenosu však o této variantě nechtějí ani slyšet.


6|4282 Tu

A

GENERÁLNÍ XENOS ZASAHUJE

Speciální vyšetřovací oddíly xenub zahájily důkladnou inspekci na palubě zadrženého magravu. Podle dostupných informací ochránců práv došlo k zatčení několika desítek xeňanů, kteří byli bez udání důvodů eskortováni do vyšetřovacích cel na povrchu. Liberální sub-média celou situaci považují za jednu z dalších podob všudypřítomné xenofobie na Coraabu. Uufthakanský vi-mag Žňók prohlásil, že má důkazy o tom, že v otřesných podmínkách khalfasského magravu již umírají první civilisté.


6|4282 Tu

A

DRAMA NA ORBITĚ

Obrovský khalfasský magrav třídy THAL byl zadržen úřady těsně před sestupem do coraabské atmosféry. Bezpečnostní scany prokázaly, že se na jeho palubě nachází tisíce xeňanských imigrantů. Beya al-Tonnra v důsledku nedávné pandemie způsobené mouchou ojagou prosadila zpřísnění kritérií pro přijímání uprchlíků z cizích světů. Pokud úředníci magrav odmítnou vpustit na planetu, odsoudí tím imigranty k jisté smrti - pro cestu zpět na Khalfass jim schází potřebné palivo i zásoby.


5|4282 Tu

A

VZÁCNÝ HOST POD ÚTOKEM!

Významný nu-blogger KeiDukk se stal před několika okamžiky terčem útoku členů extremistického hnutí Aro-O'ra. Díky včasnému zásahu elitních bodyguardů však aktivista nebyl vážněji zraněn. KeiDukk do konce tohoto Světla opustí Coraab, svou návštěvu navzdory incidentu zhodnotil jako přínosnou. O útoku na aganského nu-bloggera již informovala také přední sub-média ve vzdálených Kosmopolitních světech.


5|4282 Tu

A

KONEC RODU VARGA?

Scara Varga zahynula při rutinním lovu přemnožených hypomorů v oblastech Kal'Harrad. Robokardinál Valigursai vyjádřil coby její bývalý pán a ochránce lítost nad touto ztrátou. Její matka Garama, známá jako Sol Gara, tak zůstává jedinou žijící příslušnicí kdysi mocného khalfasského rodu Varga. Ten zažil své nejlepší období slávy za života Scařiny babičky Ylas Vargy.


4|4282 Tu

A

POPULÁRNÍ NU-BLOGGER

KeiDukk, jeden z nejslavnějších nu-bloggerů současnosti, právě dorazil na Coraab. Významný aganský bojovník za práva menšin se zúčastní několika panelových diskusí v rámci 11. Mírové konference středně vyspělých světů. Událost doprovází mimořádná bezpečnostní opatření. Guvernérka al-Tonnra uvalila po dobu konání konference domácí vězení na několik desítek významných činitelů, kteří se v minulosti dopustili její kritiky její osoby.


4|4282 Tu

A

NEČEKANÝ ŠAMPIÓN

Komrit Banal porazil v dramatickém finále šampióna Buntu a získal tak po bezmála třicetileté odmlce elitní zápasnický titul Nu'Sok. Ponižující porážka sebejistého favorita způsobila poprask mezi sázkaři i trenéry Sokurru. Jeden z nich, Xel Dzeng, skrze svého mluvčí vzkázal, že díky upadající kvalitě tohoto extrémního sportu vážně uvažuje o opuštění Coraabu.


3|4282 Tu

A

AL-TONNRA KRITIZUJE KOSTĚNÁT

C'orská guvernérka otevřeně vystoupila proti autoritám největšího coraabského neživého státu Min'Ora. Kostěnát je prý "semeništěm neživých radikálů", Nejvyšší Ozářený "fanatický scvrklík" a významný ilokajský diplomat Padatuo "přikrčený šeroser, plazící se před zombskými stíny". Uveřejněné vi-logy z grémia Velkého Byra prozrazují, že Beya al-Tonnra zvažuje obnovení obchodního embarga s Min'Orou.


3|4282 Tu

A

BEZPEČNOSTNÍ SELHÁNÍ

Ulgor přiznal pochybení v dodržování směrnic, kterým podléhají nákladní magravy mířící do centrálních oblastí Coraabie. Právě díky liknavosti místních úřadů byla na Coraab v nedávné době přivezena moucha ojaga. Ulgorský meta-král osobně přislíbil odškodnění obětem nedávno zažehnané pandemie.


3|4282 Tu

A

MILÁČEK ZAANŮ

Trenér Sokurru Shaago prohlásil, že zápasník Bunta je placen z prostředků zombského konsorcia Těch, jež Mají. Podle vyhlášky platné od 4276 Tu má přitom toto mocenské uskupení přísný zákaz jakkoliv se podílet na soutěži. Případný soudní kruh však do finále sezóny nestihne zasednout a Buntův nástup do následujících zápasů tak není nijak ohrožen.


3|4282 Tu

A

SEZÓNA SOKURRU VRCHOLÍ

Jasným favoritem krvavých ultimátních zápasů je sokurro Bunta. Přesto však v závěru sezóny sázkaři snižují kurzy také několika outsiderům, kteří v poslední době zažívají raketový nárůst popularity. Jedním z nich je i téměř zapomenutý dungský veterán jménem Komrit Banal, v arénách titulovaný jako "Pán Smradu".


2|4282 Tu

A

OPOŽDĚNÝ ZÁSAH

Zatímco cucaanští xenologové úspěšně zastavili miliardová mračna ojag a k smrti vyčerpaný cibinh brzy dojde na konec svého životního cyklu, liganský Tým 7 dorazil na Coraab ve snaze zapojit se do boje se smrtícími meta-mouchami. Podle komentátorů sub-kanálu Oor-1 však gesto aganské vlády tentokrát vyšlo naprázdno - než se hašteřiví politici domluvili a Liga misi schválila, ojagy byly v C'Oře vyhubené do posledního kusu.


2|4282 Tu

A

INVAZE OJAG ZAŽEHNÁNA!

Rozsáhlá mračna spór obřího cibinha zničila téměř všechny ojagy v centropoli, prohlásil armo Gul Betar. Jelikož spóry ulpívají na všem organickém, úřady nedoporučují vycházet bez pokročilého ochranného vybavení. Cibinhovy výměšky jsou nechvalně známé svým pronikavým pachem - z coraabské centropole se proto na několik příštích Tolů stane smrdutý kotel. Pozitiva však jasně převažují - milióny civilistů díky nim unikly jisté smrti.


1|4282 Tu

A

MOC WAALKŮ OSLABENA

Vleklá politická krize na WaalkWaku vyústila v demisi dvou vedoucích představitelů celého sousvětí. Ze čtyř vládnoucích Waalků tak na svém postu setrvávají pouze dva. K nelibosti nejvyššího tektonika Sqquuknu je však jedním z nich jeho úhlavní mocenský soupeř Wabbo. Analytici se shodují, že spor wackých elit nadále pokračuje.


1|4282 Tu

A

MĚKKÉ PŘISTÁNÍ

CUCCAR-1 se samozvaným titánem z říše meta-hmyzu právě dorazil do coraabského hvězdného přístavu Bochezai. Plně probuzený cibinh bude dopraven tažnou letkou vzdušných sil R.A.A.E. do centrálních Sektorů centropole. Zde se ihned zapojí do boje s mouchami ojagami, jejichž řádění si již vyžádalo životy více než 64000 Coraabianů. Celou událost doprovází pachuť diplomatického skandálu - c'orská guvernérka al-Tonnra rezolutně odmítla setkání s hrdinným kapitánem Xedem, který cibinha navzdory všem úskalím na Coraab přivezl.


1|4282 Tu

A

POMOC Z XENOZÓNY

Experimentální plavidlo CUCCAR-1 s kapitánem Xedem na palubě právě dorazilo k hranicím coraabské soustavy. Armo Gul Betar oznámil, že cucaanští vědci Coraabu zasílají živý kokon titánského meta-hmyzu rodu cibinh. Ten je geneticky upraven tak, aby jeho obranné spóry meta-mouchám způsobily okamžitou smrt.

4281 Tu

8|4281 Tu

A

TRAXOL: POSLEDNÍ NADĚJE?

Traxol vypravil v solidaritě s obyvateli Coraabu několik agrav naložených blitkofenolem, vzácným preparátem neutralizujícím nebezpečné žahnutí mouchy ojagy. Pokud zásilka dorazí včas, může zachránit tisíce životů. Podle armo Betara však preparát rozhodně nestačí na úplné zažehnání šířící se pandemie.


8|4281 Tu

A

PANDEMIE! CORAABSKÉ PŘÍSTAVY UZAVŘENY

Coraab bilancuje na okraji globální katastrofy. Šéf celního úřadu Mawazaan vydal okamžitý pokyn k zastavení provozu coraabské přepravní struny. Kontrolu nad vzniklou situací nyní přebírá Gul Betar, zkušený armo pro krizové situace. Mračna ojag mají na svědomí již více než 40 000 civilních obětí v celkem třech městských státech.


7|4281 Tu

A

MRAČNA OJAG V C'OŘE!

Tisíce ojag nyní sužují okrajové sektory C'Ory i přilehlé oblasti městského státu Bochezai. Mračna meta-much zpustošila mimo jiné také karanténní zónu přístavu X-Chent, kde způsobila nechtěný únik několika druhů neadaptovaných živočichů včetně obávaných divokých kreylitů. V Sektoru 21 vypukl v důsledku pokračujícího rabování rozsáhlý požár, jenž je viditelný z prakticky kteréhokoliv místa v centropoli. Počet mrtvých přesáhl deset tisíc.


7|4281 Tu

A

EPIDEMIE: PRVNI MRTVÍ

Modré Domy v RamaXu se znepokojivě plní mrtvými těly. Armo Tsun připustil, že Coraab čelí závažné krizi. V reakci na jeho prohlášení se desetitisíce obyvatel centropole přesouvají do vzdálených turistických letovisek co nejdále od epicentra právě vypuknuvší epidemie. Coraabské hvězdné přístavy hlásí nápor zoufalých civilistů. Na mnoha místech musela rozvášněné Coraabiany usměrňovat policie i čerstvě posílené pozemní složky InSboru.


6|4281 Tu

A

AL-TONNRA VYHLAŠUJE NOUZOVÝ STAV

Chmurné obavy planetárních epidemiologů se naplňují - několik Coraabianů bylo hospitalizováno po žahnutí mouchou ojagou. Navzdory snažení felčarů se nepodařilo z těl obětí včas vyjmout všechna vajíčka. Obyvatelé C'Ory se připravují na nouzová opatření, jež kvůli hrozící epidemii přijala centropolitní guvernérka. V pobočkách farmeceutických firem byly zaznamenány první případy rabování.


6|4281 Tu

A

PŘEMNOŽENÝ META-HMYZ

V centropoli došlo k náhlému přemnožení invazivního meta-hmyzu ojaga, jehož larvy se na Coraab dostaly z útrob ulgorského obchodního magravu. Na boj proti zákeřnému škůdci byly nasazeny stovky speciálně vycvičených acidilů. Guvernát vyhlásil biologický poplach v osmi Sektorech - jediné nevhodné žahnutí ojagy totiž může způsobit epidemii.


5|4281 Tu

A

LIN REZZT NALEZEN MRTEV

Zbytky rozstříleného těla Lina Rezzta byly vyzvednuty z kanalizační roury nedaleko místa včerejší přestřelky. Zraněný boss syndikátu Hakkara sem pravděpodobně zalezl ve snaze ukrýt se před svými pronásledovateli, načež se zadusil toxickými fekálními výpary. Rezztovy ostatky byly zčásti ožrány místními hanthy, přivolaným poly-koronerům se přesto s jistotou podařilo identifikovat totožnost oběti.


5|4281 Tu

A

KOPOVÉ POD PALBOU

Občanům Sektoru 17 se počátkem Světla naskytl bizarní výjev - mezi dvěma jednotkami Planetárních kopů došlo v módním domě TiGu k ostré přestřelce. Šest kopů a několik civilistů na místě zemřelo, zatímco očividně falešní policisté spěšně opustili oblast. Mezi zabitými jsou podle sub-kanálu N0K Lin Rezztův právník i známá policistka Miia Dejora. Sám zločinný boss Rezzt byl podle očitých svědků těžce zraněn, avšak z místa incidentu uprchl.


4|4281 Tu

A

SÁZKA NA REZZTOVU SMRT?

Další ze zločineckých bossů Zapraskal projevil radost z Ka Beeulovy snahy zbavit se svého někdejšího obchodního partnera Lina Rezzta. Podle bulvárního sub-deníku Provinční šrámy dokonce vsadil nemalou částku na jeho brzkou smrt. Kurz se však přesto pohybuje velmi vysoko. Po Kargandově úprku na Bau-Zondu se rozložení sil v coraabském podsvětí mění - nestabilní situace umožňuje novým hráčům vystoupit do popředí, což může mít jen obtížně předvídatelné následky.


4|4281 Tu

A

EXPLOZE ANTIGRAVU V SEKTORU 14

V horních vrstvách dálničního polygonu explodoval luxusní antigrav, na jehož palubě se podle všech informací nacházela Tar Ylbe, jedna z prominentních Lin Rezztových milenek. Mohutný výbuch poškodil několik okolních budov, padající trosky zničeného stroje zranily desítky neživých civilistů v nižších podlažích městské infrastruktury. K nevybíravému teroristickému činu se dosud nikdo nepřihlásil.


3|4281 Tu

A

AKT POMSTY

Zdroje blízké zločineckému syndikátu Hakkara prohlašují, že cizinec jménem Ka Beeul přistál na Coraabu z jediného důvodu - pomstit dřívější pokus o vraždu své osoby tím, že zabije jejího strůjce - samotného bosse Lina Rezzta. Analytici sub-kanálu ZYI9 prohlašují, že se jedná o jistou sebevraždu, jelikož šéf Hakkarry Lin Rezzt (ne náhodou také Or-sha) patří k nejlépe střeženým osobám místního podsvětí.


3|4281 Tu

A

AL-TONNRA ZŘIZUJE "KORUPČNÍ KOMANDA"

Guvernérka Beya al-Tonnra nařídila vznik elitních protikorupčních komand označovaných jako "TUNN" (Pařát). Výhradně talské oddíly disponují bezprecedentními pravomocemi jako možnost zabavení značné části majetku bez nutnosti soudního kruhu či vstupu na pozemek cizí ambasády bez potřebného povolení. Talská mocnářka tak v praxi naplňuje svou protikorupční doktrínu, jež byla opozicí tolikrát zesměšňována - sama Beya totiž byla v prostředí ilegálních zápasů Sokurru nechvalně známá svými četnými pokusy o úplatky vysoce postavených činitelů.


3|4281 Tu

A

POPULACE NAGINAT NA VZESTUPU

Stavy naginat se poprvé za poslední století mírně zvýšily. Pozitivní obrat byl pravděpodobně způsoben četnými protesty aktivistů, kteří se zasadili o zpřísnění trestů za lov kožešinové zvěře na Annoru. Místní vláda také spustila nový chovný program, jenž má počty naginat v brzké době až zdvojnásobit.


2|4281 Tu

A

TAJEMNÝ OR-SHA

Na Coraabu se podle logů tajných služeb objevil cizinec, který byl již před mnoha lety prohlášen za mrtvého. Or-sha jménem Ka Beeul je údajně doprovázen početnou skupinou elitních ozbrojenců. Augy zaznamenaly jeho pohyb nedaleko hvězdného přístavu X-Chent, zde jeho stopa prozatím končí.


2|4281 Tu

A

NAGINATY NA POKRAJI VYMŘENÍ

Stavy annorských naginat jsou na nejnižších hodnotách v historii, varují ochránci přírody. Pokud annorská vláda nezačne jednat, vzácní tvorové brzy vyhynou. Odhaduje se, že v rozsáhlých rezervacích na Annoru žije pouhých 1500 kusů těchto vzácných zvířat. Důvodem jejich lovu je vysoká poptávka po jejich kvalitní kožešině.


1|4281 Tu

A

DIKTATURA TALŮ?

Čerstvě zvolená guvernérka Beya al-Tonnra nabídla poraženému kandidátovi Bor Khalovi lukrativní post byrokratha pro centropolitní rozpočet. Političtí komentátoři jsou zděšeni tímto nečekaným mocenským paktem, jenž údajně stvrzuje spekulace o napojení guvernérky na mocenskou kliku intergalaktika Hermese. Aggak prohlásil, že "planetární vláda povážlivě bilancuje na rozhraní diktatury a klientelistické mafie."


1|4281 Tu

A

KRIZE NA WAALKWAKU

Wacké Tektonikum se ostře ohradilo proti snahám vládnoucí skupiny Waalků o restrukturalizaci státní správy. Waalk Wabbo usiluje o plošné škrty ve výdajích armádního resortu, což by dramaticky převážilo jazýček mocenských vah sousvětí WaalkWaku ve prospěch civilního sektoru. Nejvyšší tektonik Sqquuknu v reakci na to veřejně vyzval všechny Waalky k okamžité rezignaci.

4280 Tu

8|4280 Tu

A

BEYA AL-TONNRA ZVOLENA GUVERNÉRKOU!

Nejmladší příslušnice mocného rodu al-Tonnra ve volbách nečekaně získala 40,71% (Aggak - 37,17%, Bor Khal - 22,12%) a stává se historicky první guvernérkou C'Ory. Valná část xenické veřejnosti a dokonce i někteří Talové jsou silně pobouřeni výsledky volby. Guvernérka ve svém prvním veřejném vystoupení ve funkci prohlásila, že "v C'Oře již brzy nastolí absolutní pořádek".


7|4280 Tu

A

KANDIDÁTI POD DROBNOHLEDEM

Sub-deník MakaX tvrdí, že Aggak se v době působení v InSboru dopustil hned několika daňových podvodů. Provinční šrámy propírají Bor Khala za to, že coby pravá ruka guvernéra podepisoval byropisy, na jejichž ratifikaci neměl patřičná oprávnění. Bulvární Žumpič! ve svém novém sub-logu hlásá, že Beya al-Tonnra byla zapletena do vraždy svého prvního manžela.


7|4280 Tu

A

VOLEBNÍ TOL JE TU: V PRŮZKUMECH VÍTĚZÍ AGGAK

Ostře sledovaný předvolební průzkum ovládl Aggak s odhadovaným ziskem 41,16%. Beya al-Tonnra je prozatím na druhém místě s 38,09% následována Bor Khalem s překvapivě nejnižší preferencí v hodnotě 20,75%. Nový guvernér C'Ory bude veřejnosti znám příští Tol.


6|4280 Tu

A

TAL GUVERNÉREM: UŽ ZASE?

Neživé kmeny, imigranti i početná xeňanská menšina opět protestují proti talskému monopolu na post centropolitního guvernéra. C'Ora čelí demonstracím i stávkám, avšak představitelé guvernátu nevypadají, že by byli z této tradice ochotni jakkoliv slevit. Ministr dopravy sousedního městského státu Bochezai v jedné z předvolebních diskusí prohlásil, že "už jen existence mocensky exponovaného postu guvernéra C'Ory je aktem neúcty a latentního rasismu vůči zbytku Coraabu".


6|4280 Tu

A

SPOR O GUVERNÁT

Kandidát na guvernéra Aggak zpochybnil legitimitu možného nástupu Bor Khala na čerstvě uvolněný post vedoucího představitele C'Ory. Ve svém projevu na náměstí Gul-Gura označil Mladého Tala za "další z plejády Hermesových loutek, která bude pokračovat v započatých represích". Kromě bývalého arma InSboru o funkci projevila zájem také těžařská aristokratka Beya al-Tonnra.


5|4280 Tu

A

HLEDÁ SE NOVÝ SPRÁVCE C'ORY

Guvernér Zula byl výjimečným c'orským guvernérem a jsem připraven pokračovat v jím započatém díle, oznámila Zulova pravá ruka Bor Khal. Nový guvernér bude zvolen do konce tohoto Tu. O funkci zatím projevilo zájem také několik dalších kandidátů. Podle coraabského práva přísluší funkce centropolitního guvernéra jedině příslušníkovi národa Talů, což tradičně pobuřuje všechny zbylé etnické menšiny.


5|4280 Tu

A

KONEC VLÁDY STARÉHO TALA

Živě: Guvernér Zula oznámil konec svého dlouholetého působení v pozici vedoucího představitele centropole C'Ora. Důvodem je prý nadměrná zátěž vyplývající z výkonu povolání, kterou ve svém pokročilém věku není schopen uspokojivě naplňovat. Zulovou příští zastávkou bude Khoptid, kde kvůli svému zhoršujícímu se zdravotnímu stavu podstoupí léčebnou kůru. Kuloáry spekulují o tom, že jeho rezignace souvisí s nedávnými etnickými nepokoji neživých, jež po několik Tolů zuřily v samotném srdci centropole.


4|4280 Tu

A

BOL CHENAI PROPUŠTĚNA

Obviněná pilotka magravu je podle pravomocného verdiktu nevinná a ihned může opustit Coraab. Soudní kruh připustil, že zadržená ekhroská pilotka nemá nic co dočinění s nedávným útěkem zločineckého bosse Karganda na Bau-Zondu. Předložené důkazy se ukázaly jako podvrh - coraabská vláda proto Bol Chenai vyplatí ušlý zisk i tučné odškodnění za poškození dobrého jména.


4|4280 Tu

A

ŽIVĚ Z KHOPTIDU: EXCELENCE 16 NASTUPUJE

Mastaba největšího mecha-náboženství v Coraabii vydala dalšího ze série osvícených vládců Khoptidu. Excelence 16 je podle slov kardinála Keronga v perfektním stavu a plně schopna provozu po celý svůj cyklus, trvající příštích 115 Tu. Schránka Excelence 15 byla se všemi poctami uložena k odpočinku. Deaktivace patnáctého robopapeže proběhne souběžně s napojením Excelence 16 na datové matrice planety.


3|4280 Tu

A

NÁKLADNÍ MAGRAV ZADRŽEN ÚŘADY

Ekhroská žoldnéřka Bol Chenai čelí podezření z toho, že napomohla utéci nechvalně známému zločinci Kargandovi na Bau-Zondu. Ačkoliv jí coraabský celní úřad ImmaDOR vyhrožuje doživotním vězením, řada Coraabianů je přesvědčena o její nevinně. Soudní kruh se zadrženou ženou proběhne na konci tohoto Tolu.


3|4280 Tu

A

WABBO VSTUPUJE NA CORAABSKÝ TRH

Vláda oznámila rozsáhlé dlouhodobé investice do coraabské ekonomiky. V nejbližších třiceti Tu vzniknou v centropoli C'Ora hned dva velké montážní dómy, jež budou produkovat nejnovější série vyspělých wackých botů. Průmyslový gigant WaBBo je jedním z nejvýznamnějších boterských cechů v celé Coraabii. Tento krok znamená pro stagnující ekonomiku coraabské planetární vlády citelný impuls - díky wackým montovnám vznikne až 150 000 nových pracovních míst.


2|4280 Tu

A

VÍTĚZSTVÍ DUNGŮ!

Revoluční hnutí Gu-Rang slaví triumf. Malé operační skupině odvážných dungských válečníků se podařilo zabít ilokajského velitele separatistických komand Reeshtu, což uvrhlo zbytek Ilokajů do chaosu a nejistoty. Reeshtovo znetvořené torzo je vláčeno ulicemi Sektoru 9 za mohutných ovací neživých civilistů. Příslušníci komand Unree nyní houfně opouštějí centrální sektory C'Ory. Intergalaktik Hermes prohlásil, že vláda v brzké době podnikne preventivní útok na nepokoji zasažené oblasti ve snaze nastolit pořádek v centropoli. Válka vrhů si vyžádala bezmála 25 000 neživotů, což je nejvíc od doby Padesátiletého skeletátu.


1|4280 Tu

A

HERMES POŽADUJE UKONČENÍ NÁSILNOSTÍ

Intergalaktik Hermes vyzval oba duchovní vůdce konfliktu Xapeka a Reeshtu k okamžitému ukončení etnických střetů, které po déle než Tol ochromují centrální Sektory C'Ory. V případě nevyhovení InSbor přistoupí k vyhlášení výjimečného stavu a okamžité fyzické likvidaci všech ozbrojenců v oblasti. Událost, přezdívaná c'orskými sub-médii jako "Válka vrhů", si dosud vyžádala více než 14 000 obětí z obou znesvářených frakcí což je více než během celého dungského povstání před devíti Tu.


1|4280 Tu

A

GOLGAKK ČELÍ ŠESTÉ PLANETÁRNÍ VÁLCE

Mocnáři ze vzdáleného světa Golgakku rozpoutali další ze série devastačních konfliktů, jež se lavinovitě šíří napříč celou planetu Golgakk. Jednotlivé válčící frakce Toxů se navzájem obviňují z genocidy provedené na civilním obyvatelstvu. Obzvláště krutým jednáním je pak nechvalně známá sekta O'Mor'Rahhg, uctívající původního patrona Golgakku, mocnou bytost Nu jménem Rog.

4279 Tu

8|4279 Tu

A

ETNICKÉ STŘETY NEŽIVÝCH ESKALUJÍ

Sektorová válka si v ulicích C'Ory údajně vyžádala až 7000 obětí. Ilokajský velitel Reeshta na síti oroi prohlásil, že "je třeba vymýtit kolaborantský káďový svrab, který svými dřívějšími revolučními snahami odvedl pozornost od garance plné autonomie neživých na jižní polokouli." Ač byli Dungové ilokajskou brutalitou zprvu zcela zaskočeni, nyní na ní odpovídají stejnou měrou - v důsledku odvetných útoků početné dungské skupiny přislušníku radikálního hnutí Muguova pěst zahynulo mnoho ilokajských civilistů v chudinských čtvrtích Sektoru 10.


8|4279 Tu

A

MASAKR NA NÁMĚSTÍ UNG'PALA

Další stovky dungských a ilokajských ozbrojenců zahynuly ve zájemné brutální potyčce, jež vypukla na stísněném vertikálním náměstí Ung'Pala v Sektoru 7. Ilokajští separatisté podle očitých svědků ve vzduchu rozptýlili superhořlavý postřik, který posléze spálil na popel většinu zástavby náměstí i s přilehlými ulicemi. Dungští ozbrojenci zahájili protiútok na ilokajské oddíly, jež dorazily na pomoc Reeshtovým komadům z okrajových oblastí C'Ory. C'orský byrokrath pro vztahy neživých kmenů prohlásil situaci za "nepřehledné a navýsost opovrženíhodné sektářské násilí."


8|4279 Tu

A

VÁLKA VRHŮ

Velitel komand Unree známý pod pseudonymem Reeshta podle zpráv InSboru osobně operuje v nepokoji zmítaném Sektoru 9 a nabádá ilokajské extremisty k zabíjení Dungů. Proti tomuto jednání ostře vystoupil Xapek, ideový vůdce dungského hnutí Gu-Rang, který si odpykává dlouholetý trest ve věznici Goa'Kach. Sub-kanál Oor-1 potvrdil, že konflikt přerůstá v otevřenou etnickou válku. Potyčky znesvářených neživých kmenů se nově přelévají také do Sektorů 7 a 10.


7|4279 Tu

A

SEKTOR 9 POD PALBOU!

Speciální jednotky InSboru odpověděly střelbou na provokativní útoky neživých radikálů, kteří v nynější nepřehledné situaci ovládají téměř celý c'orský Sektor 9. Intenzita potyček mezi Dungy a Ilokaji zesílila poté, co příslušníci komand Unree zapálili dungské reprodukční kádě ve snaze vyprovokovat příslušníky revolučního hnutí Gu-Rang k boji. Nejvyšší armo Endur prohlásil, že "přízemní forma vyřizování účtů mezi neživými dávno přerostla únosnou mez".


7|4279 Tu

A

NEPOKOJE V C'OŘE

Centropolitní Sektor 9 zažívá nejkrvavější Tol od dob dungského povstání v 4270 Tu. Příslušníci separatistických komand Unree odpálili nedaleko válčiště Dubbu-Rang několik silných náloží, jež si vyžádaly bezmála 400 obětí. Policejní síly se po sestřelení trojice svých grav-botů stáhly a prozatím bedlivě sledují dění z orbity. Do ulic vyšly v reakci na bombové útoky tisíce Dungů, kteří jsou pohoršení faktem, že na ně útočí právě neživí radikálové - členové komand Unree se totiž nejčastěji rekrutují právě z řad spřízněného kmene Ilokajů.


7|4279 Tu

A

KARGANDO OPUSTIL CORAAB

Zondský mafián v poslední chvíli uprchl z coraabského systému. Sub-média spekulují, že Kargando zřejmě zamířil na rodnou Bau-Zondu, kde se bude nějaký čas zotavovat ze své mizerné ekonomické situace - Velké Byro totiž před několika okamžiky schválilo úplný zákaz dovozu cenného zondského vosku na Coraab. Intergalaktik Hermes je rozhořčen z toho, že policejní složky nedokázaly Karganda zadržet včas.


6|4279 Tu

A

KARGANDO V OHROŽENÍ

Zatčený pašerácký boss Su-Arra poskytl policistům detailní informace o ilegálním obchodu se vzácným zondským voskem, za kterým stojí samotný arcipadouch Kargando. Spekuluje se o tom, že planetární složky nyní znají přesnou Kargandovu polohu a chystají se jej v dohledné době zatknout. Vláda také zvažuje uvalení totálního embarga na dovoz zondského vosku na Coraab. To by znamenalo konec Kargandova výnosného obchodu.


6|4279 Tu

A

PŘEKUPNÍCI ZE SU-ANGI ODSOUZENI

Pět nejvyšších předáků v čele s pašeráckým bossem Su-Arrou si od c'orského soudního kruhu odneslo doživotní tresty. Coraabští nu-bloggeři spekulují o tom, že to může znamenat definitivní konec zločinného syndikátu Su-Angi. Zkonfiskované komponenty botů série Turgor budou v nejbližší době předány zpět wackému výrobci.


6|4279 Tu

A

HROZBA ZE SU-ANGI

Planetární kopové dnes ohlásili rozsáhlou operaci namířenou proti špičkám zločinecké organizace překupníků ze Su-Angi. Tvrdý zásah je vyústěním aféry s ilegálním obchodem s vojenskou technikou - šéf překupníků Su-Arra byl policií veřejně obviněn ze snahy zprovoznit několik bitevních strojů obávané série TURGOR.


5|4279 Tu

A

KOSTRA MEGARUUKA VYSTAVENA V XENOZOO

Coraabská největší xenoZOO Kirtú prolamuje od své nedávné rekonstrukce všechny dosavadní rekordy v návštěvnosti. Právě v tomto Tolu startuje zbrusu nová tématická expozice annorské fauny. Jejím hlavním tahákem je vystavení kompletní zachovalé kostry titánského megaruuka v centrálním pavilonu. Na jeho převozu a instalaci se podílely stovky Coraabianů - rozměrná kostra musela být na Coraab dopravena ve třech částech.


4|4279 Tu

A

ARMO ENDUR OSTŘE ODSOUDIL KORUPČNÍKY

Vrchní velitel ozbrojených sil InSboru prohlásil, že již nadále nestrpí čile bující korupci ve vládních institucích. Ve svém emotivním projevu tak reagoval na právě probíhající skandál v boterském cechu HONK. Endur pověřil svého podřízeného, armo Tubona, aby v dohledné době vytvořil návrh zákona, který dramaticky zpřísní tresty za korupční jednání na Coraabu.


4|4279 Tu

A

HON NA MAŠINY

Policejním boterským cechem HONK otřásá další ze série korupčních skandálů. Cechmistr a jeho úředníci čelí podezření, že v dílnách dochází k ilegálnímu odprodeji vojenské techniky civilnímu sektoru. Planetární kopové zahájili počátkem Světla rozsáhlou razii v několika Sektorech s cílem zadržet podezřelé osoby.


3|4279 Tu

A

DĚDIC RODU IBAR

Ibar Ratan ve svém prvním veřejném prohlášení od přijetí titulu Měsíčního knížete oznámil, že je připraven přistoupit k realizaci svého klonu. Za duchovní i intelektuální vzor svého následníka pak označil Ibara Viroka, prvního z klonů lenního pána Ibara Sigora, který dle historických logů oplýval mimořádným charismatem i rétorickými dovednostmi.


2|4279 Tu

A

CORAABSKÉ ORBITÁLNÍ KORIDORY UZAVŘENY

Na vysoké orbitě Coraabu došlo počátkem Šera ke srážce nákladního magravu s vrakem skládkařské lodi. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, do okolního prostoru však bylo vymrštěno údajně až osmdesát miliónů nových kusů nebezpečného kosmického smetí. V důsledku rozsáhlosti nebeské srážky vydalo Velké Byro povel k urychlené rekalibraci drtivé většiny přístupových orbitálních koridorů, jež vedou na povrch zamořenou coraabskou skládkosférou. Pokud nebude provoz koridorů obnoven do 12 Unů, centropolitní guvernát očekává škody v řádech miliard Xotu.


1|4279 Tu

A

NEŽIVÝ VELIKÁN

Nové archeologické práce poblíž náhorní plošiny Yo'Raa odhalily dosud neznámou soustavu sídlišť, jejichž původ je datován do éry prastaré neživé říše Kao-Paga. O tomto dnes již dávno zaniklém wigitském impériu dodnes nemáme úplné informace. Její legendární vládce Sjušst je však dodnes mnohými oslavován coby jeden z nejvýznamnějších státníků předtěžařské éry.


4278 Tu

       8|4278 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ZAKLADATEL BAHOOFY REHABILITOVÁN
Od nespravedlivého politického procesu s Baelem Bo-Ke uplynulo již více než 200 Tu. Pod jeho pevnou rukou se nezávislý policejní útvar Bahoofa postupně vypracoval na výslunní elitních coraabských policejních složek. Armové InSboru teprve dnes veřejně uznali pochybení v případě jeho tehdejší exemplární popravy.


       7|4278 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

334. CORAABIÁDA ZAHÁJENA!
Zahajovacího ceremoniálu všecoraabských sportovních her se v C'Oře zúčastnilo bezmála šest miliónu diváků. 21 307 Coraabianů plánuje poměřit síly ve 174 disciplínách. Investice vložené do 334. Coraabiády jsou 11. nejvyšší v historii. Akce je doprovázena masovými protesty téměř ve všech centropolitních Sektorech. Na hladký průběh celé akce dohlížejí elitní složky coraabských pořádkových sil.


       6|4278 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

SMRT V PŘÍMÉM PŘENOSU
Ohořelé tělo xenolovce Botcahoofa bylo před několika okamžiky nalezeno poblíž B'Khelithova podzemního hnízdiště, uvedl mluvčí řádu Xinů. Padlý latacký hrdina bude se všemi poctami převezen na svůj domovský svět.


       6|4278 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

POMSTA RODU BOTCA
Živě z Grannoku: Latak jménem Botcahoof pronikl navzdory předchozímu opakovanému vyhoštění do loveckých teritorií vyššího daemona B'Khelitha. Pokud by se mu podařilo jej zabít, ukončil by tak daemonovu tisíciletou dominanci nad místní exotickou faunou.


       5|4278 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

TAR NAGA ODPOJENA Z PŘÍSTROJŮ
Těžařská vědkyně požádala vedení Orbitální univerzity o definitivní odpojení přívodu energie do své matice. Rektor Qan Koolai její prosbě po delším váhání vyhověl. Pietní akt proběhl v úzkém kruhu členů Bi-Talu. Tar Naga nikdy nedokončila svou úplnou digitalizaci a podle svých slov zůstala bolestivě zaklíněna ve dvousvětí utrpení a prázdnoty.


       4|4278 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

RADIOAKTIVITA NA PÓLU SÍLÍ
Přístroje na severním pólu Coraabu naměřily rekordní hodnoty radioaktivního záření v oblasti. Důvod těchto prudkých změn zatím není přesně známý. Konspirační teorie hovoří o tom, že InSbor v okolí jezera Wat-Pagae testuje nové prototypy smrtící ban-bomby. Vědci se spíš přiklánějí k teorii, že jde o důsledek nedávného silného zemětřesení, jež díky čerstvým skládkovým vyvřelinám do ovzduší vypustilo i celou řadu dalších smrtících látek.


       3|4278 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

XAPEKŮV TREST ZMÍRNĚN!
Dungský revolucionář si v Goa'Kach odsedí již pouze 12 Tu namísto původních 84, uvedl mluvčí soudního kruhu. Přelíčení se odehrálo v corabitovém sálu nedávno zrekonstruovaného Ek-Muzu, jež se nachází nedaleko nejstřeženější coraabské věznice. Před komplexem se v tichosti srotily tisíce neživých, celá událost se navzdory chmurným předpovědím mnohých sub-médií odehrála v poklidu a bez závažnějšího konfliktu s pořádkovými silami.


       3|4278 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

OKAMŽIK SVĚTLA
Dung Xapek již brzy stane před soudním kruhem. Je to poprvé od Muguovy popravy, kdy vysoce postavený člen hnutí Gu-Rang opustí zdi věznice Goa'Kach. Spekuluje se o tom, zda bude duchovnímu vůdci dungského povstání snížen trest.


       3|4278 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

OBNOVENÝ PROCES
Dung Xapek bude opětovně souzen za svůj podíl na dungském povstání Gu-Rang. Vysoce postavení Talové údajně uvažují o zmírnění jeho trestu ve snaze stabilizovat dodnes pošramocené vztahy s nižšími neživými kmeny. Příslušníci radikálního křídla známého jako "Muguova pěst" Xapekovi dlouhodobě vyhrožují smrtí za jeho nepřirozeně pacifistický přístup k celé problematice.


       2|4278 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

SOLOVÉ POD TLAKEM
Exilující neživý robokardinál Valigursai ve svém vystoupení před khoptidským sněmem robkardinálů ostře odsoudil praktiky žoldnéřské kasty Sol. Na Ysaanu došlo nedlouho poté k zabití Sola s pseudonymem Eiro. Za jeho smrtí údajně stojí nájemní vrazi placení dalším z min'orských Zaanů, pánem Zagrulem. Ten se Solům mstí za nedávnou krádež vzácných ptharských relikvií.


       1|4278 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

REKULTIVACE STŘEDU
C'orská vláda zvažuje demolici rozvalenišť centrálních Sektorů a následnou rekonstrukci celé oblasti. To ohrožuje především skupiny sub-squatterů, kteří po celá staletí ruiny obývají a považují je za své území. Skelethor Buruua se nechal slyšet, že vítá snahu o zahlazení stop ďábelského aktu svých předků. Je tomu více než 800 Tu, kdy bylo centrum C'Ory vybombardováno v důsledku občanské války.


       1|4278 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

SBOHEM, SKLÁDKOSVĚTE!
Sol Vox opustil Coraab a míří do Xenozóny, uvedl sub-deník LaGAZ. Zombové údajně přišli o tři vzácné funkční ubiqy a několik drahocených uměleckých děl z předtěžařské éry. Zaan Zagrul veřejně pohrozil Solům likvidací. Exilující Zomb Valigursai označil jednání Solů za nepřípustné.


       1|4278 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

BŮH SPAMU
Prachaan Zaanova spamová mračna zasáhla centrální Sektory C'Ory. Bezpečnostní složky hlásí kritické zahlcení systému, na mnoha místech dochází k výpadkům konektivity sítí oroi a sub-net. Centrální banka RinX dočasně pozastavila některé své finanční služby. Zástupce centropolitního guvernéra Bor Khal navýšil odměnu za Prachaanovu definitivní eliminaci na dvojnásobek stávající sumy.

4277 Tu

       8|4277 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

POSLEDNÍ SOL
Zpravodajské augy potvrdily přítomnost přeživšího Sol Voxe v Min'Oře. Zaan Zagrul v reakci na to ztrojnásobil odměnu za dopadení xeňáckého vetřelce. Množí se spekulace o tom, že Vox na Coraabu jedná na popud samotného solmistra Mona.


       8|4277 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

NOVÉ DŮKAZY V PŘÍPADU ATENTÁTU NA GAMOU
Důkladná analýza ostatků atentátníka potvrdila domněnku mnohých nu-bloggerů o tom, že tento metamorf pochází z Ulgoru. Meta-král Xul Bi-Gok však již dříve útok na liganora odsoudil. Do regionu Ul-Che v brzké době kmitnou vybraní ligani, kteří zde budou pokračovat v pátrání po strůjci útoku.


       7|4277 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

SOL GEKK ZABIT V CHRÁMOVÉ ČTVRTI
Jeden ze dvou Solů zapojených do tzv. "ptharské aféry" byl před několika Uny zabit v ulicích Min'Ory. Na oroi zároveň prosákla informace o zničení khalfasské agravy poblíž Velké corabitové studně. Pokud je druhý ze Solů jménem Vox naživu, čelí nyní rozlíceným zombským mocnářům sám.


       7|4277 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

XENOCIRKUS NA CESTÁCH
Šašský kočovný xenocirkus Ebrigon dorazil v rámci svého nejnovějšího turné do coraabské centropole. Plánovanou štaci osmi exteriérových vystoupení završí okázalá přehlídka hoptarské fauny, jež bude veřejnosti přístupná do konce tohoto Tolu. Ebrigon zažívá v posledních Tu nebývalý nárůst popularity.


       6|4277 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ZRÁDNÝ BONNAX
Coraabská média spekulují o tom, že v Min'Oře operují dva Solové naráz. Tuto informaci Zaanům údajně poskytla planetární pobočka agentury Bonnax. Podobné jednání jen prohlubuje nevraživost mezi Soly a bezpečnostním impériem žodlnéře Eluka Bonna.


       6|4277 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

REKORDNÍ POKUTA
Konsorcium QaWaX bylo po vleklém soudním sporu donuceno zaplatit rekordní odškodné celkem čtrnácti odběratelům Xotu napříč Coraabií. Wačtí xotníci totiž dlouhodobě uměle zvyšovali ceny bílého wackého Xotu tím, že jej ilegálně odprodávali mimo uzákoněné distribuční kanály. Nedostatek Xotu později vyvolal v několika regionech vleklé ekonomické krize.


       5|4277 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ROZEZLENÝ ZOMB
Zombský mocnář Zagrul prohlásil, že učiní cokoliv pro to, aby arogantní Soly co nejdříve vymazal z povrchu coraabského. Jeho snažení podle dostupných informací podpoří také několik dalších vlivných coraabských Zombů.


       5|4277 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

EXOLOĎ SPATŘENA NA HRANICÍCH QAWAKKY
Plavidlo exomorfů bylo zaměřeno v prostoru mezi Bolgou a Kokranem. Spatřit exoloď mimo mlhoviny I-Lluwe je vzácným jevem - ihned se proto vynořily již dobře známé spekulace o tom, že Waci čile vyjednávají s I-Bbagem o jeho budoucí strunifikaci. WaalkWak by tak významně posílil vztahy s tajemstvími opředenou kulturou "I", která po tisíce let vzdálené mlhoviny obývá.


       4|4277 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

BOJ O RELIKVIE
V Min'Oře údajně operuje Sol Vox, který se snaží od těžařských prostředníků odkoupit ptharské artefakty. Minští Zombové jsou však rozlíceni představou, že by se posvátné předměty dostaly do rukou nezvaných cizinců. Solové již v minulosti Zombům zcizili několik vzácných ubiqů, Zaan Zagrul proto ihned vypsal na Voxovu hlavu tučnou odměnu.


       4|4277 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

KYSELÝ DEFICIT
Coraabské trhy trpí akutním nedostatkem bio-kyselin, především pak typu 7-KUUL a 9-KUUL. Velké Byro připustilo, že se resort obchodu s biologickými rozpouštědly vymkl kontrole a vláda nemá přehled o tom, jaké objemy substancí vlastně v planetární ekonomice kolují. Nu-blogger Cudze vyslovil konspirační domněnku, že za nečekaným úbytkem planetárních zásob kyselin může stát nepřátelská mechakultura Redda.


       3|4277 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

JOOBO-HABUTA VÍTĚZEM KRUHOVÉ LIGY
Neživý vrh zápasníků Joobo-Habuty znovu získal titul v centropolitním mistrovství Un-Nom-Paku. Sázkaři kanceláře Poi-Monk prohlásili, že jde o malý zázrak - Joobo-Habuta byla totiž rozprášena během dungského povstání Gu-Rang, kdy došlo k hromadnému zabití jejích nejlepších sportovců.


       3|4277 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

BUDOUCNOST "ŠIČKY" NEJISTÁ
Briia Pawa stráví zbytek života v domácím vězení na utajeném místě v Lirmaru, rozhodl bolžský válečný tribunál. Qu-Puo je verdiktem pohoršeno. Armo Pawa nebude popravena ve strachu z toho, že by tím se pro část veřejnosti stala mučednicí. Bolžské lékařské koncilium prohlásilo, že Pawa trpí Deren-Belesiho syndromem, který ji postupem času učiní nesvéprávnou.


       2|4277 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ARMO PAWA ZADRŽENA NA YTTORU
Pátrání po ústřední postavě 4. bolžské války je u konce. Briia Pawa byla dnes zatčena Týmem 10 na periferii yttorské centropole Tsung. Pawa bude coby iniciátor krvavého konfliktu s Qu-Puem souzena před nezávislým válečným tribunálem.

Oocko smallest 2.jpg

NEJVYŠŠÍ KOR POŽADUJE VYDÁNÍ PAWY
Qel Betu XVII. během augference s bolžskou vládou prohlásil, že čerstvě zajatá armo Pawa náleží v rámci poválečných reparací qu-puoské legislativě. Předseda bolžské vlády však nadále trvá na jejím předvedení před válečný tribunál v Lirmaru. Liganor Gamoa sub-médiím oznámil, že Tým 10 Briiu Pawu eskortuje v souladu s předchozí dohodou na Bolgu.


       1|4277 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

MAT-PUKOVO VIDĚNÍ
Annorská turistika prožívá silný šok. Pod vyhlídkovou plošinou v Bai-Kallapi byly před nedávnem nalezeny desítky polámaných těl turistů. Správci annorské rezervace uvedli, že důsledkem smrti byla hromadná otrava spojená s konzumací otráveného moštu společnosti Bin Birri. Pověrčiví Annořané jsou však přesvědčeni o tom, že se cizinci stali obětí nechvalně známého Mat-Pukova vidění.

4276 Tu

       8|4276 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ATENTÁTNÍK SPÁCHAL SEBEVRAŽDU
Neznámý útočník, který se před nedávnem snažil otrávit liganora Gamou na jeho návštěvě Šinu, spáchal sebevraždu ve své cele. Podle dostupných informací šlo o metamorfa ulského původu, aganská vláda ovšem podrobnosti tají. K zákeřnému útoku na šéfa Ligy se žádná organizace dosud veřejně nepřihlásila.


       8|4276 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

TÝM 4 DOPADL PACHATELE
Útočník, který Gamou potřísnil smrtelně nebezpečným jedem, byl před několika okamžiky zadržen na koganském exoportu Ko-We. Podle Kot-Aganu jde o sólového nájemného vraha, který byl najat zatím neznámou osobou. Prefekt Yamdra prohlásil, že "jde o závažný zločin, zacílený přímo do srdce Kosmopolitních světů". Liganor je podle vyjádření Agady v dobrém stavu.


       7|4276 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

GAPEG HRDINOU DNE
Sub-netem hromadně kmitají záběry hrdinného zákroku ligana Gapega, který liganora Gamou před nedávnem zachránil před atentátem. Nu-bloggeři horečně spekulují o tom, že se mladý talentovaný ligan brzy stane velitelem některého z Týmů. Unikátní záběry veřejnosti poskytl anonymní sub-mag.


       7|4276 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ATENTÁT NA GAMOU!
Gamoa byl během návštěvy šinské centropole Uiro potřísněn nebezpečnou chemikálií, uvedl kosmopolitní sub-kanál Kot-Agan. Včasný zásah jednoho z liganů jej však údajně zachránil před smrtí. Útočník disponoval pokročilým maskovacím vybavením a kosmopolitním složkám prozatím uniká. Liga na jeho dopadení vyčlenila Tým 4.

Oocko smallest 2.jpg

PÁTRÁNÍ PO ÚTOČNÍKOVI POKRAČUJE
Šinský prefekt nařídil v reakci na pokus o atentát na Gamou neprodleně uzavřít všechny hvězdné přístavy na planetě. Nevládní sub-kanály však prohlašují, že neznámý útočník Šin již dávno opustil. Ligan Wert prohlásil, že dopadení troufalého atentátníka je pro Ligu prioritní otázkou cti.


       6|4276 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ANTHA HLÁSÍ STOVKY MRTVÝCH
Místní kaskáda jezer neunesla nápor vytrvalých kyselinových dešťů a rozlila se do okolí. Antha tak čelí tisíciletému živlu, na který nikdo nebyl připraven - protipovodňová opatření byla během dlouhých such již dávno rozebrána. Podle místních úřadů si bleskové toxické povodně v tomto coraabském městském státě vyžádaly přes 800 obětí.


       5|4276 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

VLÁDCE JIŽNÍHO MRAČNA
Ibar Ratan, v současnosti poslední a jediný žijící příslušník slovutného rodu Ibar, se může opět honosit legitimním titulem "Měsíční kníže". Lord Ratan obnovil vládu nad Jižním Mračnem po náročném politickém boji s úřadujícími tetra-králi, kteří podlehli až nátlaku samotné Ligy. Ta lenní právo Ibara Ratana otevřeně podpořila ve své rezoluci.

Oocko smallest 2.jpg

TURISTICKÝ RÁJ
Khoptid zažil rekordní turistickou sezónu. Místní letoviska navštívilo během posledního cyklu téměř 870 miliónů jedinců ze všech koutů multivesmíru. Počty příslušníků Khoptidiánského mecha-náboženství ve stejném období narostly o 2,3% procenta.

Oocko smallest 2.jpg

ÚPADEK ZOLOXU
Dříve populární závody ZoloXu čelí krizi - zájem publika uvadá a návštěvnost prudce klesá. Pořadatelé se snaží situaci zachránit doprovodnými akcemi jako jsou aukce pozůstalostí slavných zolgravců či zbrusu nové závodní disciplíny. Příčinou poklesu zájmu je především obrovská míra korupce znechucující malé a střední sázkaře.


       4|4276 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

VRAK Z NEBES
Satelitní síť zaznamenala nečekaně prudký pokles oběžné dráhy orbitálního vraku magravu třídy CHE-GE evidovaného pod kódem 1132-ERU-ENH. Než úřady stihly vydat pokyn k evakuaci potenciálně zasažitelných oblastí, vrak vstoupil do coraabské atmosféry. Mohutná loď zasáhla neobývané pustiny východně od C'Ory. Drtivý impakt tak podle dostupných dat nezpůsobil žádné škody na civilních životech.


       4|4276 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

GULOVÁ SVATBA
Zakladatelka a majitelka modellingové agentury BulthaiBaka se vdává. Jejím manželem se stane její dlouholetý milenec Danal Korp, významný talský obchodník s oděvy. Sub-deník Žumpič! posměšně píše o "sňatku Zomba s lachtem", jelikož Bulthai svůj protějšek věkově převyšuje o cca 60 Tu. Pompézní obřad se stovkami hostů vyjde těžařský pár na téměř 11 milionů Xotu.


       3|4276 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ŠÍLENÝ SEKTÁŘ ZABIT V PŘESTŘELCE
Člen extrémní sekty Kee známý pod pseudonymem Armur byl dnes zabit v ostré přestřelce v ulicích Sektoru 11. Před svou smrtí stihl upálit dva kopy a několik Centro-botů. Těžce obrněného maniaka, majícího na svědomí celkem více než 330 obětí zneškodnila až přivolaná sektorová komanda 2-LAMAE.


       2|4276 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

BOHATÝ SKLÁDKOSVĚT
Coraabská soustava je podle průzkumů xotnického koncernu 1-IKH jedenáctým nejbohatším regionem v multivesmíru. Pro Coraabiany jde o historicky přelomový moment, jelikož se Coraab v tomto prestižním žebříčku tuctu nejrozvinutějších světů objevuje vůbec poprvé.


       2|4276 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

UMYTO I UTŘENO
Guvernér Zula definitivně prosadil zrušení agentur Lubro i Zmuchlan pro jejich nadbytečnost, uvedl sub-deník By-Ga. Původně se uvažovalo o zrušení jedné z nich, osvícení úředníci se ovšem nedokázali dohodnout, která z nich by to měla být. Rozhodnutí je jedním z mnoha opatření, pomocí kterých se C'Orai snaží v rámci programu "Čistý štít" zredukovat přebujelou byrokracii.


       1|4276 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ODKAZ BÁJNÉHO SEARTHA
Xosoon se musí vzdát postu předsedy válečnického svazu Sooea Ttaebu, prohlásili zastánci radikálního křídla, jež prosazuje fanatické dodržování doktrín pradávného searthského patrona Zila. Ligan byl před nedávnem obviněn z opakovaného použití zakázaných technik známých jako Ybitthabu mimo území Searthu.

Oocko smallest 2.jpg

XOSOONOVA REZIGNACE
Ačkoli válečný svaz Sooea Ttaebu vydal zákaz použití techniky Ybitthabu teprve nedávno, ligan Xosoon se podvolil tlaku a vzdal se svého čestného předsednictví. Prefekt Yamdra skutečnost doprovodil slovy, že je dobře, že takto významný člen Ligy bude transparentně zastávat zájmy Aganu a ne Searthu.


4275 Tu

       8|4275 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

GAMMA-BOČ HLÁSÍ REKORDNÍ ZISKY
Potravinářský gigant prožívá na Coraabu nebývale úspěšné období. Frutokoktejl Žulé-Kordul byl sub-deníkem MakaX zvolen spotřebitelským produktem roku. Korporace v poslední době postavila hned čtyři nové závody a navýšila své kapacity o 7000 zaměstnanců. Očekává se, že Gamma-Boč v příštích Tu atakuje první desítku nejbohatších společností na planetě.


       7|4275 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

TVRDÉ ZÚČTOVÁNÍ
Poblíž Unry došlo k explozi neoznačeného plavidla, uvedl mluvčí C.P.F. Podle dostupných zdrojů šlo o nákladní magrav pašující zondský vosk z Coraabu na Traxol. Nu-bloggeři událost posměšně komentují tím, že může jít o první výstřel otevřené války zločineckých syndikátů - Zapraskal si s Kargandem očividně vyřizuje účty za jeho nedávnou zradu.

Oocko smallest 2.jpg

DEFINITIVNÍ PŘÍMĚŘÍ
C'Ora a Min'Ora vzájemně signovaly závazný sub-log o neútočení. Bor Khal prohlásil, že jednotky InSboru za žádných okolností nepřekročí sporná území Nooru. Analytici se shodují, že zažehnání vleklé krize dvou nějvětších coraabských městských států významně prospěje coraabské ekonomice.


       6|4275 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

SVOBODNÉ TECHNOLOGIE
V khalfasské centropoli Basaap začal KHAL-TECH, vědecký kongres nekomerčních technologií. Ústředním tématem celé události je v tomto Gulu doprava a logistika. Laická i odborná veřejnost dychtivě očekává především zveřejnění nového, údajně zcela revolučního pohonu, který je vyvíjen cucaanskými vědci.

Oocko smallest 2.jpg

KHAL-TECH: VELKÉ FIASKO?
Veřejný test nového pohonu skončil fatálním neúspěchem v okamžiku, kdy experimentální palivová jednotka explodovala a usmrtila několik vědců i diváků. S incidentem zřejmě vzala za své také naděje na tolik očekávanou revoluci v mezihvězdné dopravě. Vedoucí představitelé projektu se dušují, že pohon dosud fungoval bezchybně, a že se jejich zařízení stalo obětí průmyslové sabotáže.


       5|4275 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ZOLOX V PLAMENECH
Hromadná havárie na iniciačním závodu nové sezóny ZoloXu vyřadila ze hry řadu zolgravců včetně favorita Škennyho, který utrpěl těžká zranění. Sázkaři kanceláře Poi-Monk se bojí dramatického poklesu objemu sázek - do soutěže totiž vstupují méně významné stáje, jejichž výsledky jsou pro bookmakery nepředvídatelné.


       4|4275 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

VZÁCNÝ MIN-LOG
Poblíž Velké corabitové studně došlo k nálezu zachovalého Wigitského min-logu z předtěžařské éry. Spekuluje se o tom, že jde o originál, vytvořený samotným primusem Raabdwou, který okolo -2000 Tu na čas vymanil město Mino z područí Zombů. Liturgický text vzbudil v odborných kruzích okamžitou senzaci.

Oocko smallest 2.jpg

LOV O BOTCAMALOVU TROFEJ ZAČÍNÁ!
Xenolovci se připravují na vrchol letošní sezóny. Událost známá jako "Lov o Botcamalovu trofej" vyzývá dobrodruhy ze všech koutů Coraabie k zápolení o tuto prestižní cenu.


       3|4275 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

VELITEL TÝMU 4
Ligan Wert znovu stanul ve vedení Týmu 4, prozatimní velitel Dukor v útvaru nadále zůstává. Gamoa vyjádřil potěšení nad tím, že se "klenot Ligy" vrátil do Agady. Xosoon je přesvědčen, že "Wertovi došly peníze a proto opět zatoužil po tučné rentě."


       2|4275 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

NÁVRAT RODU IBAR
Tetra-králové v souladu se svým předchozím prohlášením oficiálně složili své mocenské funkce ve prospěch posledního žijícího příslušníka rodu Ibar. Lord Ratan ihned vyvrátil spekulace o tom, že by společně s přijetím knížecího stolce abdikoval na post ligana. Oficiální inaugurace nového měsíčního knížete Jižního Mračna proběhne v průběhu 4276 Tu.

Oocko smallest 2.jpg

XOSOONOVA SBÍRKA
Ligan Xosoon potvrdil vlastnictví unikátního artefaktu Numedda, mocné zbraně samotného otce-zakladatele rodu Ibar. Lord Ratan Xosoonovi nabídl tučnou čásku za její odkoupení, Xosoon se však jeho nabídce skrze sub-média vysmál. Searthova záliba ve sbírání zbraní je důvěrně známá, odborníci proto pochybují, že by kdy Numeddu někomu prodal.


       1|4275 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ŠERÁ EMINENCE
Nechvalně známý zločinecký boss Kargando byl obvniňen z prodeje ukradeného kvantaru příslušníkům super-tajných komand Unree, jež mají na svědomí nedávnou masovou destrukci c'orského Sektoru 11. Kargandův konkurent a dlouholetý rival Zapraskal skrze své právníky prohlásil, že se osobně postará, aby podlý zrádce za své činy trpěl. Úřady po Kargandovi vyhlásily intenzivní pátrání.


4274 Tu

       8|4274 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

VÍTĚZSTVÍ ZDRAVÉHO ROZUMU
Summit CAAG skončil vítězstvím neživé diplomacie. InSbor byl donucen pod tlakem Ilokaje Padatua i široké veřejnosti stáhnout své požadavky na vyhlášení válečného stavu. "Útok na Min'Oru by nyní podporoval jen politický sebevrah", prohlásil krátce po summitu Bor Khal. Důstojníci ozbrojených složek jsou znechuceni - Armo Cefal hodnotí výsledek summitu jako "do očí bijící výsměch obětem nedávných útoků".


       7|4274 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

TI, JEŽ TRIUMFUJÍ
Zombské mocenské uskupení, nazývané Ti, jež Mají, je v současnosti ekonomicky nejsilnějším neživým subjektem na planetě a překonává tak samotný minský Kostěnát, tvrdí expertíza, kterou vypracovali lop-genetici InSboru. Zaanové jako Tessar, Yansai či Warrchar tvoří dohromady jediné coraabské společenství, které důstojně sekunduje výkonu centropolitní ekonomiky.


       7|4274 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

KRIZE MĚSTSKÝCH STÁTŮ
Vedení InSboru zvažuje možnost preventivního útoku na Min'Oru, připustil armo Cefal. O konečném postupu vlády se rozhodne na planetárním summitu CAAG, jež začal před několika Uny. Tradicionalisté zásah schvalují, skelethor Buruua však plány na intervenci označil za "akt vyprázdněných myslí". Jednání se zúčastní i diplomatická delegace z Min'Ory.


       6|4274 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

KLÍČOVÝ KONGRES
Příští Tol dojde v C'Oře k velkému kongresu CAAG, na kterém bude projednáván budoucí postup v otázce teroristického útoku komand Unree na centropolitní Sektor 11. Zástupce guvernéra Bor Khal potvrdil, že jednání se zúčastní delegáti obou znesvářených městských států.


       6|4274 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

AKT SUVERENITY
Centropolitní guvernát oznámil rozsáhlé urbanizační plány na území výbuchem poničeného Sektoru 11. Nedaleko Naddy započne výstavba prvních centrálních doků nového c'orského hvězdného přístavu. Jeho cílem je odklon části strategicky významné logistiky od městského státu Bochezai. Ten po dlouhá staletí drží monopol na odbavování intrasolární dopravy v coraabské soustavě.


       5|4274 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

POHON Z XENOZÓNY
Cucaanští vědci z TiicC Xa-Cry ohlásili revoluční objev nového druhu blíže nespecifikovaného mezihvězného pohonu. Přísně utajovaná technologie je údajně až osmkrát výkonnější než zastaralé a notně přesluhující bi-iontové motory. CuCaan plánuje tuto dychtivě očekávanou novinku zveřejnit na chystaném kongresu svobodných technologií KHAL-TECH, jenž proběhne v 4275 Tu v Basaapu.


       4|4274 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

REKONSTRUKCE XENOZOO
Nejvěstší coraabská xenoZOO Kirtú znovu otevírá po náročné a dlouhotrvající přestavbě své brány. Ve zbrusu nových moderních pavilónech jsou k vidění na Coraabu dosud neviděné ukázky xeňanské fauny a flóry. Druhová kapacita Kirtú se tak od počátku finančně nákladné generální rekonstrukce rozrostla o celou třetinu.


       3|4274 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

LUKRATIVNÍ KONTRAKT
Mogratroiský prefekt Tok-Nel vyhlásil tendr na výnosnou žoldnéřskou smlouvu. Předmětem zakázky je v pravidelných intervalech redukovat počty mykoidů v okolí mykoizovaného světa Meugo. Veřejnost prefektury Mogra Troi je dlouhodobě nespokojena s laxním přístupem Kosmopolitních světů k hrozbě mykoidů. Očekává se tvrdý konkureční boj a především pokus kasty Sol prorazit do sféry vlivu agentury Bonnax.

Oocko smallest 2.jpg

SÍLA SUB-LOGU
Sub-deník XotSokh drasticky ovlivnil lokální poptávku po nemovitostech, když upozornil na statistiku bezpečnostních rizik v Sektoru 11. Oblast, jež zažila pád blitkočerva na dálniční polygon, útok obřího elastického plže a zásah kvantaru, se stala nejnevyzpytatelnější části C'Ory. Zdá se, že pověst o nešťastném čísle Ukk (11) může být pravdivá.


       2|4274 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

NEČEKANÝ HOST
Z WaalkWaku na Coraab dorazil Kwa-Sokkk, vrchní cechmistr 100-sonu a věhlasný konstruktér Kodo-botů. Wacký oligarcha nabídl pomocnou ruku při vyšetřování původu wackého kvantaru, který způsobil nedávnou demolici Sektoru 11. Kwa-Sokkk také v jednom z rozhovorů připustil, že jednoduše není v silách jeho cechu ohlídat pohyby všech prodaných exemplářů této extrémně ničivé zbraně.


       1|4274 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

NOVÝ VŮDCE GU-RANGU?
Dung Xapek má ambice stát se právoplatným následníkem popraveného Mugua v čele neživého hnutí Gu-Rang. Neživý revolucionář je vězněn ve věznici Goa'Kach, kde si odpykává podmíněný trest ve výši 91 Tu. To mu prý však nebrání v tom stát se ideovým vůdcem utlačovaných c'orských Dungů - ve svém učení pak Xapek odkazuje na samotného Wohrru, legendárního patrona neživých z post-těžařské éry.


4273 Tu

       8|4273 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

WERT OHLÁSIL NÁVRAT DO LIGY
Legendární ligan překvapivě dorazil na Dogontův pohřeb do Mogrady. Wert se po několikaleté odmlce poprvé objevil na veřejnosti a pohovořil se svými dřívějšími spolubojovníky. Po krátké schůzce s liganorem Gamoou pak kyborg oznámil, že nadále setrvává na Aganu a brzy nastoupí zpět do pozice ligana.


       8|4273 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ZEMŘEL LIGAN DOGONT
Věhlasný ligan podlehl ve věku nedožitých 114 Tu těžké nemoci. Aganská vláda uspořádá pohřeb se všemi poctami v průběhu tohoto Tolu. Liganor Gamoa prohlásil, že "Kosmopolity opustila velká osobnost, jež inspirovala celé generace bojovníků za spravedlnost." Velení Týmu 2 s okamžitou platností převzala Dogontova dlouholetá pobočnice Eneda.

Oocko smallest 2.jpg

DEGENERACE KÁĎOVEK ODHALENA
Ústav pro výzkum neživota ohlásil objev příčiny selhání funkce tzv. návratového genu. Návratový gen je genodatová sekvence neživého buněčného jádra, která při reprodukci zajišťuje návrat buněčných struktur do továrního nastavení. Vědci odhalili, že již před několika stovkami Tu, pravděpodobně působením neznámého káďového meta-viru, došlo k vymazání sekvence, na kterou návratový gen odkazoval. Káďovky tak přišly o základní sebeopravující schopnost a započalo tak období nenávratného úpadku neživého genomu.


       7|4273 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

KOSTĚNÁT STRIKTNĚ ODMÍTÁ VÁLKU
"Válečný konflikt na Coraabu by znamenal pád do hlubin minulosti. prohlásil Nejvyšší Ozářený během svého vystoupení na náměstí Takhta'Shoka. Min'Ora plánované embargo považuje za rozmáchlé gesto postrádající jakékoliv opodstatnění. Zaanové C'Oře přislíbili pomoc při dopadení viníků pocházejících z řad komand Unree.


       7|4273 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ZULA PŘIPUSTIL BLOKÁDU MIN'ORY
C'orský guvernát zvažuje uvalení totálního embarga na neživý městský stát v důsledku teroristického útoku provedeného na centropolitním území. Jednotky InSboru podle dostupných zdrojů znovu obsadily strategické pozice v oblastech Nooru a M'Ghoru. Analytici odhadují, že situace je mnohem horší než za poslední krize v 4268 Tu.


       6|4273 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

KOMANDA SMRTI
Čerstvě jmenovaný robokardinál Valigursai prohlásil, že to byla min'orská super-tajná separatistická komanda Unree, kdo zosnoval nedávný útok kvantarem na c'orský Sektor 11. Robokardinálova slova potvrdil i InSbor, který po celou dobu vše intenzivně prošetřuje. Intergalaktik Hermes prohlásil, že "toto zjištění notně prohlubuje krizi ve vztahu dvou největších coraabských městských států". Minský Kostěnát přitom v minulém Tolu akt terorismu v C'Oře striktně odsoudil.


       6|4273 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

POMOC V NOUZI
Kosmopolitní světy i WaalkWak přislíbily finanční pomoc zničenému Sektoru 11. Celkový počet obětí se vyšplhal na 7700. Boterský cech 100-son věnoval centropolitní vládě mechanizovanou jednotku specializující se na demontáž a úklid trosek velkých bloků budov. Situace v centropoli je stabilizovaná. Dlouho očekávaný Valigrusaiův projev bude na Coraabu odvysílán v průběhu tohoto Světla.


       5|4273 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

NEŽIVÝ ROBOKARDINÁL
Zaan Valigursai se stal historicky prvním Coraabianem, který získal titul robokardinála a stal se tak právoplatným členem Omechy. Svatý Khopta prý jeho jmenování doprovodil výrokem, že "Neživé kultury zavazuje pevné pouto koherence". Valigursai příští Světlo vystoupí se svým inauguračním projevem, ve kterém plánuje prozradit údajné viníky nedávného brutálního teroristického útoku v C'Oře.

Oocko smallest 2.jpg

NOVÝ VLÁDCE QU-PUA
Qel-Kur Daysin byl oficiálně ustanoven novým nejvyšším Korem Qu-Pua. Vladař bude vystupovat pod jménem Qel Betu XVII a dynasticky navazuje na posledního nejvyššího Kora, který byl před několika dekádami donucen k abdikaci. Odstupující prezident Dyn Odo-Rak nejvyššímu Korovi popřál mnoho štěstí a vyslovil naději, že Qu-Puo čeká - a to nejen díky nedávné vítězné válce s Bolgou - dramatický mocenský vzestup.


       4|4273 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

APOKALYPSA V C'OŘE!
Značná část Sektoru 11 je v troskách. Silná exploze rozmetala desítky bloků budov, úřady hlásí tisíce mrtvých Coraabianů. Svědci tvrdí, že prolétající antigrav vypálil z neznámé palubní zbraně nejméně jednu střelu. Guvernér Zula vyhlásil v centropoli krizový stav. Do odklízení velkého množství trosek se zapojily bezpečnostní složky i civilní obyvatelstvo.

Oocko smallest 2.jpg

PŘÍČINA ODHALENA: ZABÍJELA ZBRAŇ
Analýza policejních augů před několika okamžiky potvrdila, že silný výbuch v Sektoru 11 způsobil výstřel z upraveného kvantaru wacké výroby. K ostudnému teroristickému útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Počet civilních obětí dnes přesáhl 7000. K explozi došlo necelých 5000 lantů od Naddy - armo Cefal uvedl, že jednotky I.C.A. i C.P.F. jsou v plné pohotovosti.

Oocko smallest 2.jpg

VALIGURSAI OZNAČIL VINÍKY
Exilující Zomb údajně díky své široké síti informátorů zjistil, kdo stojí za teroristickým útokem v c'orském Sektoru 11. Valigursai tak plánuje v dohledné době zveřejnit totožnost viníků. Khoptid se svou kondolencí přidává k ostatním planetárním vládám, které ostře odsoudily útok na civilní obyvatelstvo Coraabu. InSbor je zaskočen mírou rafinovanosti útoku, který nikdo včetně tajných služeb neočekával.


       3|4273 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

NA VRCHOL SVĚTA
Několik skupin zkušených korolezců vyrazilo k úpatí Bo Monu, nejvyšší hory Coraabu. Dobrodruzi pátrají na vlastní pěst po troskách zříceného meteorologického satelitu, který na sklonku Světla dopadl na povrch planety. Média spekulují o tom, zda družice nebyla využívána i k jiným účelům než k pouhému zjišťování počasí.

Oocko smallest 2.jpg

ZPĚVY BOHA
Skupina ekhroských nadšenců studujících způsoby "jak naslouchat multiversu" právě vydává sub-disk, na němž jsou údajně zachyceny liturgické zpěvy "boha Duda". Kogané za tohoto boha považují legendárního Nu'Xelota, ačkoli většina legend trvá na jeho dávném úmrtí. Para-organický svět Dud je skutečně tvořen planetární entitou, ovšem její projevy se nerealizují skrze zvukové vlny. Nadšenci tak nejspíše zachytili "obyčejný" život v nedaleké mogratské kolonii Duddar-11.


       2|4273 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

MOODA RAI UKONČILA KARIÉRU
Nejznámější coraabská modelka současnosti ohlásila definitivní konec práce v modellingu. Mooda Rai se nyní chce naplno věnovat výchově dcery Oony a plánuje odchod do ústraní. Agentura BulthaiBaka však skrze média anoockou superstar upozornila na hrubé porušení závazné smlouvy, která modelku se společností váže až do 4280 Tu.


       2|4273 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

KAPITULACE BOLGY
Bolžská vláda s okamžitou platností ukončila boje. Qu-Puoský korát obsadil klíčové pozice v Lirmaru a pozatýkal příslušníky velení místních ozbrojených sil. Armo Gónsur spáchal ve své rezidenci sebevraždu. Planeta se vzpamatovává ze tři Toly trvající totální války. Spekuluje se o tom, že Briia Pawa uprchla na Yttor.


       1|4273 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

SKELETHOR ONMOM REZIGNOVAL
Nejvyšší duchovní představitel národa Baelů s okamžitou platnosti odstoupil z funkce. Novým Nejvyšším skelethorem se stává Bael Buruua odkazující ve svém učení na samotného Ulthaa. Onmom tento nečekaný krok nijak nekomentoval.

Oocko smallest 2.jpg

MILIÓN MRTVÝCH
Počet obětí 4. Bolžské války přesáhl jeden milión, uvedla agentura GAN. Briia Pawa se od minulého Tolu odmlčela, skeptici spekulují o její smrti. Qu-puoské síly převzaly kontrolu nad dalšími dvěma velkými městy - odpor Bolgy se tak zvolna omezuje na několik odlehlých provincií a samotnou centropoli Lirmar, kde nyní probíhají nejtěžší pozemní boje. Bolžský armo Gónsur nevyloučil v případě existenciálního ohrožení svého světa možnost hromadného nasazení chemických zbraní.


4272 Tu

       8|4272 Tu
Planetarni kopove.png

Oocko smallest 2.jpg

STINNÁ STRÁNKA 333. CORAABIÁDY
Coraab je pod tlakem jednoho z největších přívalů turistů ve své historii. Přetížené odbavovací portály Bochezai nejsou schopny udržet standardní úroveň vstupních a výstupních kontrol a očekávaně tak stoupá zločinnost ve všech aglomeracích. Planetární kopové odhadují, že Coraab může pod rouškou logistického zmatku opustit až 10% hledaných zločinců.


       8|4272 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

333. CORAABIÁDA ZAHÁJENA
Zahajovacího ceremoniálu všecoraabských sportovních her se v C'Oře zúčastnilo bezmála pět a půl miliónu diváků. 16 450 Coraabianů plánuje poměřit síly ve 172 disciplínách. Investice vložené do 333. Coraabiády jsou 14. nejvyšší v historii. Celá akce se odehrává pod přísným dohledem centropolitních i planetárních složek.


       7|4272 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

KULTOVNÍ BRAK
Coraabským sub-netem koluje nový populární vi-log. Krátkou skeč nesoucí název Hrdý Lanzo dosud zhlédlo téměř 50 miliónů Coraabianů. Autentická nahrávka dnes již mrtvého druhořadého komika z kabaretu XenoShoka dodnes nepřestává fascinovat svou necílenou naivitou a místy až mrazivě nízkou kvalitou herectví.

Oocko smallest 2.jpg

BOMBARDOVÁNÍ BOLGY POKRAČUJE
Qu-Puo nařídilo provést další ze série strato-bombardování významných bolžských provincií. Na orbitě došlo ke střetu dvou menších flotil bojových magravů. Qu-Puánci hlásí převzetí moci nad bolžským druhým největším městem Naktud. Armo Pawa v sub-portáži vysílané z utajeného sídla vyjadřuje důvěru v konečné vítězství Bolgy. Diktátorka nařídila nasadit do těžkých bojů také sedm Kodo-botů vyzbrojených kvantary, jež působí qu-puoským jednotkám nemalé ztráty.


       6|4272 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

OTEVŘENÝ KONFLIKT
Bolga vstoupila do historicky čtvrté války s Qu-Puem. Na hranicích došlo k několika ostrým střetům patrolujících flotil obou znesvářených světů. Qu-Puo v reakci na krizovou situaci rozpustilo civilní vládu. Abdikující prezident Dyn Odo-Rak prohlásil, že přerušená linie nejvyšších Korů bude v brzké době obnovena.

Oocko smallest 2.jpg

HOST Z XENOZÓNY
Významný cucaanský xenista Xed dorazil na Coraab, aby zde představil svou novou vědeckou práci - Pojednání o neživé bázi se těší velkému očekávání vědeckých kruhů. Xed bude do konce Tolu přednášet na Orbitální univerzitě, rektor Qan Koolai se pak na závěrečném slavnostním banketu stane jedním z kmotrů xenistova souborného logu.


       5|4272 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

VEŘEJNÁ OMLUVA
Sub-deník Žumpič! se omluvil majitelce modelingové agentury BulthaiBaka za článek, který ji nepřímo nařkl z dovozu látek, jež nelze získat bez porušení zákonů. Skandální spekulaci ohledně údajné výroby Bulthaina nového těla z mláděte nedávno narozené Oony Rai však sub-deník nestáhl. Kompetentní úřady zatím žádné obvinění nevznesly.


       5|4272 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

MILOSRDNÝ SEARTH
Hermes ihned po svém návratu z aganské mise odvolal arma Aggaka z vedení C.P.F. Vojenský soud za velezradu se však nekoná - Intergalaktik uvedl, že Aggakova zrada byla předem odsouzena k neúspěchu. Talský armo opustí InSbor v průběhu tohoto Tolu. Společně s ním organizaci opustí i šest dalších vysoce postavených důstojníků.


       4|4272 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

KRIZE V INSBORU
Armo Aggak ostře vysoupil proti Hermesově bezprecedentní pozici v coraabské politice. Loajální armo Tubon v reakci na to v rozhovoru pro sub-kanál Cor-7 prohlásil, že Aggak je "ubohý plechař, který by zasloužil vystřelit na Unaar". Situace ve vedení InSboru eskalovala v okamžiku, kdy intergalaktik Hermes opustil Coraab z důvodu státnické návštěvy Aganu.

Oocko smallest 2.jpg

LOUPEŽ V MUZEU AN-WARANH
Nejvýznamnější muzeum na Coraabu bylo před několika Uny za záhadných okolností vyloupeno. Po centropoli probíhá rozsáhlé pátrání po pachatelích, zatím však bez úspěchu. Kromě několika méně významných artefaktů byly odcizeny také velmi vzácné ostatky prastaré bytosti známé jako Bethrezen.


       3|4272 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

MOODA RAI PORODILA DCERU
Anoocká modelka se po náročném porodu těší dobrému zdraví, uvedla její ochránkyně Bulthai. Porod se odehrál v luxusním zdravotnickém středisku ve vzdálené Moghta'Riie a údajně se jej zúčastnily felčarské špičky coraabské xenomedicíny. Mooda své první dítě pojmenovala Oona Rai.

Oocko smallest 2.jpg

KADORIÁNSKÉ OSLAVY NA KNÍŽECÍM MĚSÍCI
Lid Jižního Mračna si připomíná výročí 1300 Tu od zabití posledního klonu pocházejícího z dílny nechvalně proslulého Ibara Kadora. Poslední členy jeho armády zrůd se podařilo vypátrat až 7 Tu po popravě černé ovce rodu Ibar. Vyzdvihují tetra-králové toto smutné výročí zcela záměrně, či jen ctí připomínku smutné historie Jižního Mračna?


       2|4272 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ROBOKARDINÁL KERONG NAVŠTÍVIL CORAAB
Nejvyšší velvyslanec svatého Khopty před okamžikem přistál v Bochezai. Cílem Kerongovy návštěvy má být posílení občanských práv a svobod v nepokoji zmítané C'Oře. Robokardinál během své coraabské mise zavítá do všech tří největších městských států. Jeho pouť vyvrcholí očekávaným proslovem v min'orském Kostěnátu.

Oocko smallest 2.jpg

UN-NOM-PAK NA CORAABIÁDĚ?
Na Coraabu se rozhořelo nové kolo sporů ohledně historicky prvního zařazení Un-Nom-Paku na program elitní sportovní soutěže. V pořadí CCCXXXIII. Coraabiáda se v C'Oře odehraje již na konci tohoto Tu - náklady na její realizaci budou nejvyšší za poslední dva tucty Gulů.


       1|4272 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

MYKOIDI ZNOVU SPATŘENI
Civilní magrav letící počátkem Světla z Koganu zaznamenal v hraniční oblasti další proud dospělých mykoidů. Kosmopolitní vláda připustila preventivní útok v okamžiku, kdy mykoidi překročí karanténní zónu nacházející se v okolí Meuga. Od mykoizace tohoto světa v 4231 Tu jde prozatím o dosud největší výskyt mykoidů v exoprostoru Agoadanu.

Oocko smallest 2.jpg

AKTIVITA MYKOIDŮ NEPOLEVUJE
Prefekt Yamdra pronesl na veřejném zasedání Mogrady emotivní projev, ve kterém informoval o rostoucí intenzitě výskytu dospělých mykoidů po celém Agoadanu. Yamdra vyzval všechny Kosmopolity, aby se v nejistých časech spojili proti nebezpečné hrozbě. Prefekt mimo jiné vzkázal Gamoovi, že aktuální rozepře musí jít stranou a že Liga má nyní plnou podporu planetární vlády. Yamdra si však neodpustil dovětek o tom, že i Lord Ratan by měl nyní odložit své osobní záležitosti a napnout své nesporné síly ve prospěch společnosti.


       1|4272 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

HROZBA Z NEBES
Aganské magravy zničily několik dospělých mykoidů pohybujících se volným prostorem poblíž hranic s Meugem. Mezi Kosmopolity se v poslední době množí obava z mykoizace některého z dalších vyspělých světů oblasti Agoadanu. Gamoa vydal prohlášení, ve kterém se zavazuje k aktivní obraně proti těmto smrtelně nebezpečným houbovitým exomorfům.


4271 Tu

       8|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

TETRA-KRÁLOVÉ POKOŘENI!
Mise na Knížecí měsíc skončila úspěchem aganské diplomacie. Tetra-králové pod pohrůžkou uvalení embarga na region neprodlouží svůj mandát a na sklonku 4275 Tu rezignují na své posty. Mezi Coraabiany tak ihned vypukla zuřivá spekulace o tom, zda dojde po abdikaci čtveřice monarchů k obnovení vládnoucí linie rodu Ibar.


       8|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

AGANSKÉ ULTIMÁTUM
Liganor Gamoa se ostře vymezil vůči vládnoucí garnituře tetra-králů z Jižního Mračna. Liga oficiálně vyzývá vládce Knížecího měsíce, aby svou funkci složili ve prospěch lorda Ratana, posledního žijícího příslušníka rodu Ibar. V případě nevyhovění žádosti Gamoa pohrozil uvalením ekonomického i diplomatického embarga na celý region.

Oocko smallest 2.jpg

YAMDRA OSTŘE ODSOUDIL POSTUP LIGY
Aganský prefekt Yamdra při svém projevu v Mogradě prohlásil, že vrcholný bezpečnostní orgán by se neměl stát zbraní v rukou hrstky vyvolených elitářů. Veřejnost přesto s Gamoovým ultimátem namířeným směrem k Jižnímu Mračnu sympatizuje. Celých 64% Kosmopolitů považuje možnost války s tetra-králi za přijatelnou.


       7|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

SEKTOR 9 NAVRÁCEN MĚSTU
Centropolitní pořádkové síly vytlačují dungské povstalce z okupovaného území. V ostrých potyčkách zahynuly stovky Dungů, poblíž náměstí Fang'Be došlo k zabití několika kopů v čele s armem InSboru. Hermes nevyloučil zapojení vzdušných sil útvaru R.A.A.E. Početná skupina příslušníků hnutí Muguova pěst se na protest proti sportovcově popravě upálila před sídlem c'orského guvernátu.


       7|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

KRIZE NA ULGORU
Výkonnost ekonomiky Ulgoru zaznamenala v posledním Tu dramatický pokles. Meta-král Xul Bi-Gok prohlásil, že je připraven jednat s WaalkWakem o masivním odkupu ulgorských dluhopisů. Úpadek metamorfního průmyslu také dočasně snížil ceny mnoha významných burzovních komodit.


       6|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

SMRT PRO MUGUA!
Dung Mugu byl pravomocně odsouzen k okamžitému trestu smrti. Poprava proběhla v difúzní komoře Goa'Kachu. Soudní kruh udělil vysoké tresty i zbylým vůdcům povstání Gu-Rang. Před budovou soudu protestují stovky Dungů, Oor-1 hlásí první zraněné. Jednotky v okolí Sektoru 9 jsou v plné pohotovosti.

Oocko smallest 2.jpg

NEPOKOJE V C'OŘE
Stovky Dungů převracejí antigravy a rabují vládní úřady. Komanda LAMAE uzavřela přístup do Sektoru 9. Z ulic jsou odváženi první mrtví, policejní kordony před okamžikem vytlačily davy neživých z okolí guvernátu. Armo Tubon prohlásil, že situace v C'Oře je stabilizovaná. Osud zbylých příslušníků povstání Gu-Rang je nejistý.


       6|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

POSLEDNÍ KRUH
Právě probíhající zasedání civilního soudního kruhu definitivně rozhodne o osudu Mugua a dalších vůdců dungského povstání Gu-Rang. "Chystaná poprava je otevřeným aktem nenávisti proti neživým" tvrdí Valigursai ze svého exilu na Khoptidu. "Spravedlnosti musí být učiněno zadosti" prohlásil Guvernér Zula.


       5|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

HLEDÁ SE REDDSKÝ ZVĚD
InSbor vyhlásil celoplanetární pátrání po agentovi mechakultury Redda, známém pod přezdívkou LabMagh. Hledaný diverzant údajně stojí za několika významnými průmyslovými sabotážemi, jež na Coraabu proběhly v posledních dekádách.


       5|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

MOODA RAI ČEKÁ DCERU
Anoocká xenomodelka je těhotná, uvedl sub-deník Mžik! Divoké spekulace se potvrdily poté, co na oroi došlo ke zveřejnění nové série modelčiných vi-logů. Bulthai oznámila, že Mooda Rai se v důsledku toho nezúčastní prestižní soutěže Cor'Talla.


       5|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

NEJVYŠŠÍ TREST?
Mugu byl civilním soudním kruhem nepravomocně odsouzen k trestu smrti. Tisíce neživých protestují na podporu neživého vůdce povstání Gu-Rang. Definitivní verdikt padne na veřejném zasedání nejvyšší c'orské exekutivy, jež se bude konat v příštích Tolech.


       4|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ČOGOL VINÍKEM
Za smrtí Ccorda Garoccena stál uprchlý ymefský meta-korýš čogol, uvedl mluvčí Bahoofy. Baelové také zatkli několik vysoce postavených zaměstnanců ambasády. Je vysoce pravděpodobné, že se na půdě cucaanského velvyslanectví ilegálně obchodovalo s tvory z Xenozóny.


       4|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

VELVYSLANEC CUCAANU NALEZEN MRTEV
Rozleptané torzo Ccorda Garoccena bylo objeveno na cucaanské ambasádě v srdci Bochezai. Diplomatovy ostatky byly převezeny do místního Modrého domu, kde budou podrobeny zevrubné analýze. Mluvčí Generálního Xenosu nevyloučil politicky motivovanou vraždu.

Oocko smallest 2.jpg

VZDUCH PLNÝ RZI
Centropoli C'Ora zasáhla vlna rezavých bouří. Na Bochezai dosedají poslední magravy, zbytek transplanetární dopravy setrvává na vysoké orbitě. Elektrické pulzy v kombinaci se silným větrem již připravily o život stovky Coraabianů.


       3|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

MISE NA KHOPTID
Zaan Valigursai nečekaně kmitl na vzdálený svět Khoptid. Netradiční setkání podle místních hodnostářů otevřelo stezky porozumění mezi oběma neživými národy. Valigursai je historicky prvním Zombem, který se osobně setká s robopapežem.


       3|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ZTRACENÝ ZOMB
Zaan Valigursai záhadně zmizel ze svého min'orského sídla. Místní Zombové o této události nemají žádné další informace. Valigursaiovo služebnictvo popřelo, že by se jejich pán scvrkl do svého ree. Kostěnát právě zahájil rozsáhlé pátrání na celém území městského státu.

Oocko smallest 2.jpg

ZAAN NEZNÁMO KDE
Valigursai není na území Min'Ory, prohlásil představitel zombského konsorcia Těch, jež Mají. Do pátrání po jednom z nejstarších obyvatel Coraabu se kromě Kostěnátu zapojili i c'orští Planetární kopové a Bahoofa.

Oocko smallest 2.jpg

ZOMBOVI NA STOPĚ
Zaan Valigursai je v zajetí InSboru, spekuluje bulvární sub-deník Žumpič! Seriózní Klej-Ken uvažuje o tom, zda se starý Zomb nevydal k Wat-Pagae dohlédnout na transport nedávno nalezeného ptharského qanu. Kanaan potvrdila, že c'orští neživí nemají o Zaanově aktuálním místě pobytu nejmenší tušení.


       2|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

SELZE-GOR VYHLÁSIL BANKROT
Populární coraabský xenokabaret po bezmála 300 Tu existence ukončuje svou činnost. Sdružení jeho vlastníků oznámilo, že nejsou nadále schopni dostát svým finančním závazkům. Důvodem jsou vysoká cla, která Mawazaan nedávno uvalil na import potravin z Xenozóny.


       2|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

NA DOSAH SMRTI
Antigrav převážející vedoucí představitele ozbrojených sil Bolgy byl nečekaně sestřelen neznámými útočníky. Při pádu zahynuli dva armové, zraněná Briia Pawa byla krátce po havárii vytažena z trosek stroje. Mladá diktátorka tak úspěšně přežila v pořadí druhý pokus o atentát na svou osobu.


       1|4271 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

KONEC TEKUTÉ STEZKY
Majitelé luxusních podniků mohou zase o něco klidněji spát - ImmaDOR dnes zajistil magrav skrývající ve svých útrobách tisíce karaf s pančovaným klujjem, které směřovaly na Coraab. Kontraband údajně zosnoval zločinecký boss Kargando.


4270 Tu

       8|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

NEČEKANÝ OBJEV
Skládkokopové v čele s Bodo Koxem vyzvedli ze dna jezera Wat-Pagae několik zachovaných segmentů ptharského qanu pocházejícího z období Rané Skládky. Vzácný artefakt bude převezen do muzea An-Waranh, kde jej odborníci podrobí zevrubné analýze.

Oocko smallest 2.jpg

SOLIDARITA S DUNGY
Benebar Boč VI. ohlásil záměr investovat rekordní částku do rekonstrukce poničeného stadiónu Dubbu-Rang. Jde o dosud bezprecedentní gesto xeňácké solidarity s dungskými povstalci. Podobnou nabídku prý zvažuje i c'orský průmyslník Unra Bachta, který má v plánu obnovit stavy zmasakrovaného nomského vrhu Joobo-Habuta. Dungové ovšem nadále odmítají kohokoliv na území Sektoru 9 vpustit. S napětím se čeká na verdikt soudního kruhu, který se v příštím Tu odehraje s Muguem a jeho pobočníky.


       7|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ZULŮV POBOČNÍK ZASAHUJE
Bor Khal před několika Unty vyrazil spěšnou agravou z Iontalu na Coraab. Mínění civilního obyvatelstva se po tragických událostech v C'Oře prozatím přiklání na stranu guvernátu. Armové InSboru signovali potřebné byropisy k opětovnému útoku na Sektor 9 v případě, že vyjednávání s Dungy neproběhne podle stanoveného plánu.

Oocko smallest 2.jpg

BOR KHALŮV MÍR
Vedoucí představitelé dungského povstání Gu-Rang byli eskortováni před soudní kruh. InSbor ohlásil ukončení bojových operací a stahuje své jednotky ze Sektoru 9. Guvernérův pobočník Bor Khal je na oroi oslavován coby hrdina.


       7|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

POTLAČENÍ DUNGSKÉ AGRESE
Povstalci se po několika ostrých střetech se složkami InSboru stáhli do svých původních pozic. Dungové z hnutí Gu-Rang zarytě odmítají složit zbraně a jsou připraveni bojovat do úplného konce. Mugu po Zulovi požaduje úplnou autonomii Sektoru 9 na centropolitní vládě.

Oocko smallest 2.jpg

RINX NA REKORDNÍM STAVU XOTOVÝCH REZERV
Přestože se korporátní akcie v důsledku dramatických událostí v Sektoru 9 divoce rozlétly do všech stran, nelze popřít, že by se coraabské ekonomice v posledních Tu nedařilo nadmíru dobře. Planetární pokladna RinX v tomto Tolu podepsala dohodu o další dodávce fialového Xotu o standardizovaném komoditním řezu IKH. Aganský jakostní Xot tak již tvoří celých 69% coraabských xotových rezerv.


       6|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

DUNGOVÉ POSTUPUJÍ DO STŘEDU MĚSTA
Od povstání Dungů na stadionu Dubbu-Rang zemřelo již přes 600 civilistů. Mugu předstoupil před neživé davy a prohlásil se za přímého vyslance B'Uma (Ten, Jež Leze z Kádě). Hermes v rozhovoru pro CorCHA uvedl, že centropolitní síly v boji proti povstalcům použijí všechny dostupné prostředky včetně biologických zbraní.

Oocko smallest 2.jpg

BIOLOGICKÝ ÚTOK NA DUBBU-RANG!
Jednotky I.C.A. do boje houfně nasazují organické zbraně. Stadión Un-Nom-Paku hlásí plný zásah, nomské družstvo Joobo-Habuta bylo v čele s Xurugem rozprášeno u severního portálu. Mugu krátce po útoku označil dungské povstání jako Gu-Rang a slibuje InSboru tvrdou odvetu.


       6|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

DUNGSKÉ POVSTÁNÍ V C'OŘE!
Včerejší zápas Un-Nom-Paku přerostl v krvavý střet s centropolitními složkami. Tisícihlavý dav Dungů pod vedením nomského zápasníka Mugu vtrhl do ulic Sektoru 9. Guvernér Zula v oblasti vyhlásil výjimečný stav.


       5|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

TARANI TÁHNOU!
Magrav převážející taranské draky do místní xenoZOO nouzově přistál poblíž C'Ory. Panikařící zvířata krátce poté unikla z lodi a rozptýlila se po okolí. Generální Xenos nařídil divoká zvířata vystopovat a zneškodnit dříve, než stihnou napáchat škody v přilehlých obydlených oblastech.


       5|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

QU-PUOSKÝ MAGRAV POD ÚTOKEM
Armo Pawa nařídila preventivní úder na patrolující magrav qu-puoské říše. Poškozený stroj se v důsledku rozsáhlého poškození stáhl z regionu. Na Qu-Puu sílí tlaky na reinauguraci nejvyššího Kora, který by se s rebelujícím nepřítelem rázně vypořádal.

Oocko smallest 2.jpg

SUB-DENÍK MŽIK! ODKOUPEN KONKURENCÍ
Mediální konsorcium C.O.G. odkoupilo populární sub-deník od krachující společnosti Wen°1. Mžik! je tak po boku Provinčních šrámů a Žumpič! třetím bulvárním sub-médiem v mediamixu C.O.G.

Oocko smallest 2.jpg

POPTÁVKA PO XOTU NA REKORDNÍM MAXIMU
Xotnictví po celé Coraabii zaznamenala prudký nárůst zájmu o transplanetární měnu Xot. Spekulanti pak projevují největší zájem o tzv. aganský Xot, typický svým fialovým zbarvením.


       5|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

BOCHEZAI NA VZESTUPU
Coraabský hvězdný dok X-Chent čeká v příštích Tu generální rekonstrukce. Městský stát Bochezai by tak měl v objemu odbaveného zboží definitivně předčit traxolské doky v Tyen Trostu a stát se největším přístavem v oblastech Cor'Ogu.


       4|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

GAMOA LIGANOREM!
Mograda těsnou většinou zvolila nejmladšího liganora v historii úřadu. Wert v reakci na výsledek volby ihned opustil Ligu. Nový liganor je ztělesněním potřebných změn, prohlásil prefekt Yamdra.

Oocko smallest 2.jpg

QU-PUOŠTÍ DELEGÁTI OPOUŠTĚJÍ BOLGU
Bilaterální jednání obou světů skončila neúspěchem. Armo Pawa nařídila okamžité vypovězení diplomatických styků s Qu-Puem. Sub-deník uWaWa tvrdí, že Bolga tímto aktem okázale demonstruje sílu a připravuje se na další válečný konflikt s qu-puoským korátem.


       3|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

VERDIKT K PŘÍPADU "IEL-KAINA"
Nechvalně známý zločinec Iel-Kain poslán do Goa'Kach. Soudní kruh kli-manskému zločinci vyměřuje 110 Tu vazby. Zapraskalova banda slibuje krvavou pomstu, uvedl sub-deník Kab'Ar.


       3|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

HERMES OPUSTIL C'ORU
Intergalaktik Hermes započal svou plánovanou cestu napříč Coraabem. Jeho itinerář zahrnuje mimo jiné návštěvu Taalu, Moghta'Riiy či těžařské části Min'Ory. Cílem je osobně zhodnotit stavy jednotek InSboru v nestabilních oblastech.

Oocko smallest 2.jpg

SITUACE NA BOLZE STABILIZOVÁNA
Situace na Bolze stabilizována. Coraab také přislíbil potravinovou pomoc do postižených oblastí vzdálené Bolgy. Do humanitárního projektu se zapojilo již 11 světů. V Lirmaru došlo k setkání mezi bolžskými fundamentalisty a zástupci znepřáteleného Qu-Pua.


       3|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

IEL-KAIN DOPADEN!
Poslední žijící člen radikální kli-manské odnože Zapraskalovy bandy zatčen Bahoofou přímo na ulici. Při ostré přestřelce zahynul jeden kop, tři jsou zraněni. Za vraždy, únosy a zpronevěru hrozí Iel-Kainovi až 120 Tu vazby.


       2|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

BOLGA ČELÍ SMRTÍCÍMU HLADOMORU
Humanitární krize na válkou zdecimované Bolze eskaluje. Obyvatelé centropole Lirmar umírají denně po tuctech. Armo Pawa přijala nabídku humanitární pomoci z Kosmopolitních světů a WaalkWaku. Na cestě je hned několik flotil magravů s potřebným proviantem.


       2|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

XOTIZACE MINA?
Epleef & Dillo plánuje otevřít svou další pobočku v těžařské Oře. Spekuluje se o tom, že se vyhlášené xotnictví brzy pokusí proniknout i na dosud odmítavý minoiský trh. Takový akt by de facto znamenal úplnou xotizaci městského státu Min'Ora.


       2|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

SMRT LIGANORA
Po těžké nemoci zemřel liganor Donner, bylo mu 174 Tu. Agan se připravuje na celoplanetární smutek. Média spekulují o možném Donnerově nástupci v Agadě – ve hře jsou Dogont, Gamoa a Xosoon.


       1|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

REKORDNÍ FRUTO
Potravinový gigant Gamma-Boč prodal v 4269 Tu rekordní počet frutokoktejlů. Impérium Benebara Boče VI. tak stvrdilo pozici jedničky na coraabském trhu s poživatinami.


       1|4270 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

TEČKA ZA MINULOSTÍ
Qan Koolai oznámil, že se Bi-Tal po více než 600 Tu definitivně distancoval od období hrůzovlády bozackého xenorektora Beupa XII. V brzké době proto dojde k historicky prvnímu vymazání rektorského mem-logu ze samotného srdce Moa'Iolu.


4269 Tu

       8|4269 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

ROKHA'TU 4270 SE BLÍŽÍ!
Talové plánují slavnostní pochod centrálními Sektory C'Ory.
Guvernér Zula podepsal amnestii několika set xeňáckých imigrantů.

Oocko smallest 2.jpg

SOKURR DOBOJOVÁN!
Titul Nu'Sok podruhé získává Dung Bunta. V disciplíně Raburr zazářil debutující talský sokurro Emasil.


       8|4269 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

POSLEDNÍ KMIT
Exoport Iontal dočasně zastavil provoz. Styčný uzel Gath-9 prochází plánovanou rekalibrací.

Oocko smallest 2.jpg

POPRASK NA RIINSKÉ BURZE
Coraabskému trinu se daří jako nikdy před tím! Směnný kurz vůči jiným komoditám na coraabské burze překonal dlouhodobé maximum.


       8|4269 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

TEKTONIKUM POSILUJE
Šestice nejvyšších Waalků signovala tzv. mokrý pakt, jenž deleguje další pravomoci wackému úřadu tektoniků. Opozice tvrdí, že se tak civilní vláda WaalkWaku dobrovolně vzdává svého vlivu na chod společnosti.

Oocko smallest 2.jpg

UNIVERZITA PROSPERUJE
Orbitala zažívá rekordní rok. Stavy studentů jsou nejvyšší od 4179 Tu.


       8|4269 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

BOTOKRACIE NA OBZORU
Kritici umělé inteligence vyjádřili obavy z nové generace dokonalejších wackých strojů.
Prachaan Zaan pořádá v C'Oře kongres OPHO-69.


       7|4269 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

SEZÓNA ZOLOXU VRCHOLÍ
Závodní kruhy ovládl mladý zolgravec Škenny. Favorizovaná stáj Bagga končí na hanebném pátém místě. Kazye vítězí v celkovém sezónním žebříčku.


       6|4269 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

GAMOA USILUJE O POST LIGANORA
Známý ligan oficiálně připustil, že by přijal funkci po Donnerovi, jehož zhoršující se stav signalizuje personální obměny na nejvyšších pozicích v Agadě. Počet možných kandidátů se se tak rozrostl na tři.


       6|4269 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

PACHYDERM PROPUŠTĚN Z GOA'KACH
Nechvalně známý zločinec opouští toto Světlo zdi pracovního tábora. Soudní kruh je v reakci na to sub-médii nařčen z podjatosti. Příslušníci útvaru Bahoofa vyslovují znepokojení z možné "Tlustokožcovy" pomsty.


       5|4269 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

NOVÝ SPOJENEC
Coraab navázal diplomatické styky s Ri-Dasem. Souběžně s tím došlo v C'Oře k podepsání několika lukrativních zakázek na export corabitu. Výměnou za to Ri-Das Coraabianům poskytne své specialisty z oboru biotechnologie a lékařství.


       4|4269 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

WACKÝ TRIUMF
Závratná ložiska bimetanu objevena na čerstvě kolonizovaném světě Qakwe. Wačtí tektonici požadují 3% ze zisků plynoucích z jejich budoucí těžby. Přijetí tohoto zákona by de facto znamenalo ztrojnásobení investic do ozbrojených sil na WaalkWaku.


       4|4269 Tu
A

Oocko smallest 2.jpg

OBDOBÍ VELKÝCH ZMĚN
Klajgaři z RinXu zveřejňují v novém byropisu stav planetární ekonomiky, Coraab v posledních Tu prosperuje.
V C'Oře započala výstavba Sektoru 28.
Bark Monorok zemřel na Aganu, bylo mu 61 Tu.
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje