Dung

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Sago (diskuse | příspěvky)
(Založena nová stránka: Název pochází ze slova ''dungtha'' (''udeřit''). Jde o nejpočetnější neživý kmen tzv. Káďovek. Dungové jsou komplexním etnikem s mnoha p...)
Porovnání s novější verzí →

Verze z 8. 2. 2012, 17:19

Název pochází ze slova dungtha (udeřit).

Jde o nejpočetnější neživý kmen tzv. Káďovek. Dungové jsou komplexním etnikem s mnoha poddruhy.

Jazykem Dungů je zjednodušující dialekt coraabish - tzv. Dung Umpa.


Historie

Dungové se na Coraabu objevují společně s vetšinou ostatních neživých kmenů během Střední Skládky. Jejich etnika se průběžně objevují při všech významnějších dějinných událostech. Dungové jsou odnepaměti pod přímou nadvládou Zombů - ti je využívají například při výstavbě města Mino či při svých dobyvačných výpravách napříč celým Coraabem. Během období neživých států se část Dungů přidává k Zombossovi. Pomáhají mu dobýt ilokajskou říši Kruhu, což jim dodnes Ilokajové mají za zlé.

Po příletu Těžařů se Dungové dostávají do obtížné situace. Díky své skvělé tělesné konstituci a extrémní výdrži jsou nejvhodnějšími kandidáty na ty nejtěžší práce v Talských koloniích. Milióny Dungů se z nich již nikdy nevrátí. Dlouhé a drastické období Těžby způsobí úhyn několika celých podkmenů (Un Dung, Pak Dung) a pro Dungy do dnešních dob symbolizuje jen tvrdou dřinu a nesnesitelné utrpení.

O osudech dungských kmenů sugestivně pojednává yachský min-log Dungu.


Fyziologie

Dungové mají výjimečnou tělesnou konstituci. Disponují značnou silou, jsou odolní vůči extrémním teplotním výkyvům, pro svůj efektivní "provoz" nepotřebují prakticky nic. Jejich nevýhodou je nízký intelektuální potenciál. Je prostě na první pohled zřejmé, že Dungové byli vyšlechtěni pro nejtěžší špinavé práce.

Dungové se podobně jako všechny Káďovky rodí v tzv. reprodukčních kádích. Jedinec je prakticky ihned po opuštěný kádě připravený vykonávat fyzickou práci. Dungové jsou dnes jedním z mála neživých kmenů, jejichž stavy dlouhodobě neklesají, ale dokonce mírně rostou. Dožívají se poměrně nízkého věku - většinou okolo 60 - 90 let. Jejich výhodou je také poměrně vysoká rezistence před infekcí všmožných káďových parazitů jako je Joobung.

Dnes nacházejí Dungové nejvhodnější uplatnění v těžkém průmyslu, veřejných službách, či coby zápasníci v arénách.


Dungské podkmeny

Současné podkmeny

Zaniklé podkmeny


Zajímavosti

Nejoblíbenějším "sportem" Dungů jsou brutální zápasy Un-Nom-Paku. Jejich výkony při brutálních zápasech ve velkých arénách jsou nepřekonatelné.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje