Egruuk

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Sago (diskuse | příspěvky)
(Založena nová stránka: Egruuk Egruuk Egruuk Rasa: Ruuk Domovský svět: Éra: ? - současno...)
Porovnání s novější verzí →

Verze z 8. 2. 2012, 19:23

Rasa: Ruuk

Domovský svět:

Éra:  ? - současnost

Jeden z naposledy objevených ruuckých druhů, původně pocházející ze vzdáleného světa . Egruuk je slepý a v prostoru se orientuje pomocí feromonů, kterými označuje své teritorium. Jeho ústní orgán zvaný Blögmar dokáže ze vzduchu vycítit kořist na vzdálenost mnoha kilometrů. Subtilní tvor se živí především meta-hmyzem a stromopýry - dokáže celé dny trpělivě viset za ocas ve snaze připodobnit svůj zjev okolním masožravým kokonům rodu M°Thoi. Nebohá oběť mu pak ve snaze pochutnat si na útrobách kokonu vleze přímo do úst. Egruuk je samotářský hermafrodit, který se rozmnožuje samooplozením. Setkají-li se v korunách řasovišť dva jedinci, strhne se většinou souboj na život a na smrt. Vítězem je ten, kdo zarazí Blögmar soupeři hlouběji do úst.

Egruuk je jako jeden z mála ruuků pro většinu ras poživatelný a již v minulosti se stal oblíbenou specialitou servírovanou na annorských dvorech. Kandovaný egruuk na bismiciovém oleji obložený patyzónovými kroketami se tak stal evergreenem opulentních hostin a ceremonií. V dnešní době je dostupný i pro movitější turisty-gurmány s vytříbeným vkusem.

V přístavištích na Khalfassu nalezli pro egruuky jiné využití - místní pašeráci pořádají každoročně tzv. Velké Blö, při kterém dochází k cíleným soubojům dvou jedinců na život a na smrt. Nevýhodou je dlouhá doba zápasu - předcházejí mu hodiny vyčkávání a strategického přemisťování obou zavěšených tvorů. Samotný střet pak trvá několik krátkých vteřin.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje