Ezetan

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Ezetan je na Volktu považována za nejlepší chovatelku akatolií. Tyto relativně inteligentní dravé paryby je možné dobře vycvičit, a proto jsou využívány k lovu. Lovecké hejno akatolií dokáže snadno uštvat a zabít stonásobně větší kořist, než jsou ony samy.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Goshan

Domovský svět: Volkt

Éra: 4243 Tu - současnost


Ezetan sloužila coby osobní strážkyně ministryně vody Kming-Li, kterou chránila během jejího působení na Volktu. Když byla její paní vyslána na dlouhodobou diplomatickou misi na planetu Annor, nebylo už potřeba jejích služeb. Ezetan byla vždy vášnivým lovcem a též vyhlášenou chovatelkou místní paryby rodu akatolia, proto se rozhodla vstoupit do hraniční hlídky. V hlubinách volktského metanového oceánu žije řada nebezpečných tvorů a pokud své běžné prostředí opustí, úkolem hlídky je zastavit je dříve, než se dostanou k obydleným oblastem, kde by mohly napáchat škody. Přestože byla Ezetan novickou, velmi rychle si vydobyla na své nové pozici renomé a zařadila se mezi ceněné členy hlídky. Jednoho dne ji ale přišla zpráva od Kming-Li. Její bývalá paní potřebovala opět její služby.

Kming-Li požádala Ezetan, aby pro ni vedla lovecké výpravy cestovatelů z Annoru. Ezetan neváhala, opustila hlídku a vrátila se do služeb své paní. Z počátku dělalo Ezetan problémy najít společnou řeč se suchozemskými annorskými lovci a vybrat pro ně v metanovém oceánu vhodnou kořist. Když však začala nabízet lov obřích korodůz za pomoci akatolií, výpravy na Volkt se rázem staly vyhledávanou zábavou.

Ne vždy probíhaly lovecké výpravy hladce. Při páté výpravě selhal pohon loveckého člunu a výprava uvízla uprostřed útesového pole, kde byla napadena obřím utorohem. Zbraně lovců nestačily na takové monstrum a Ezetan postupně přišla o celé hejno akatolií, které člun bránily. Na poslední chvíli je zachránil Ezetanin nouzový signál bývalému členovi hlídky - její kolegové by ji v hlubinách zemřít nenechali."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje