Hassuka

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Hassuka kdysi na burze obětních zvířat z náhlého návalu soucitu zakoupila kryogeneticky modifikovaného primáta jménem Chuba, který se v minulosti projevil jako neobyčejně zdatný pomocník při malých krádežích. Přes jisté problémy, které jeho pronikavý pach, nestálá povaha a okázalá hlučnost přináší, se zvíře stane Hassučiným věrným souputníkem napříč multivesmírem.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Mogra

Domovský svět: Kogan, Kosmopolitní světy

Éra: 4254 Tu - současnost


Nevýrazná a tichá dívenka se postupně vydrápe ze dna špinavých koganských slumů mezi žoldnéřskou elitu. Od dětství je velmi zručná - především pokud jde o krádeže komponent, jež si může upevnit na oprýskaný exoskelet, který kdysi ukradla ve výkupně vzácných kovů. Ve snaze opustit zchudlou periferii Koganu se potajmu vkrade do odlétajícího magravu. Díky chorobné zvědavosti a absenci pudu sebezáchovy se černá pasažérka stane svědkem transakce mezi syndikátem Sonqqqa a teroristickou organizací Bai'ala. Snaha o nepozorované odplížení končí zběsilým úprkem. Hassuka se štěstím uniká v prototypu artiklu, o jehož prodeji zástupci obou stran jednali. Jedná se o zbrusu nový ingar z loděnic WAA+ určený pro tajné operace za nepřátelskou linií.

Hassuka se do Kosmopolitních světů již nehodlá vrátit a postupně se prosadí na Khalfassu coby nájemná sabotérka. Později nabízí své služby Qu-Puu a proslaví se během 4. Bolžské války při dobytí města Naktud. Na konci války navazuje spolupráci s qu-puoským farmaceutickým koncernem Gi-Ban. Náplní její práce se stávají diverzní akce a krádeže výzkumných projektů konkurečních společností.

Dosavadním vrcholem Hassučiny kariéry se stane zmaření plánu samozvaného diktátora Rosaka, který chce obsadit souostroví Še-Ikk na jižní polokouli Yttoru. Bravurně umístěné nálože zastaví obří invazní magrav třídy THAL i smělé Rosakovy sny. Utajení celé akce je tak důkladné, že i Hassuka může pouze spekulovat, zda zakázku objednal armo Xossa, nebo za ní stojí samotná kasta Sol.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje