Katha

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
 
(Není zobrazena 1 mezilehlá verze od 1 uživatele.)
Řádka 2: Řádka 2:
 
'''Katha''' byla [[thasan]]ská vesnice ukrytá v hlubinách grannockých džunglí.
 
'''Katha''' byla [[thasan]]ská vesnice ukrytá v hlubinách grannockých džunglí.
  
Před tisíci Tu se předci Thasanů vzepřeli připojení k říši Xai. Přestože patřili mezi nejlepší bojovníky na Grannoku, nedokázali čelit přesile říšské armády a po porážce byli ti, co se nechtěli vzdát, vyhnáni zemřít do džungle. Vyhnanci díky své houževnatosti dokázali přežít a později i vybudovat vesnici. Kolem Kathy (řečí [[Xaisan|Xaisanů]] vzdor) byly vysázeny stromy tak blízko u sebe, že časem vytvořily hradbu průchozí pouze na dvou místech. Nad vesnicí byla spletená síť z popínavých rostlin překrytých parazitických lišejníkem řádu [[Xeaktolodda]], která po uhynutí lián tvořila neproniknutelný avšak průsvitný dóm. Díky tomu byla Katha nejen chráněna, ale i velice dobře skryta.
+
Před tisíci Tu se předci Thasanů vzepřeli připojení k říši [[Xai]]. Přestože patřili mezi nejlepší bojovníky na Grannoku, nedokázali čelit přesile říšské armády a po porážce byli ti, co se nechtěli vzdát, vyhnáni zemřít do džungle. Vyhnanci díky své houževnatosti dokázali přežít a později i vybudovat vesnici. Kolem Kathy (řečí [[Xaisan|Xaisanů]] vzdor) byly vysázeny stromy tak blízko u sebe, že časem vytvořily hradbu průchozí pouze na dvou místech. Nad vesnicí byla spletená síť z popínavých rostlin překrytých parazitických lišejníkem řádu [[Xeaktolodda]], která po uhynutí lián tvořila neproniknutelný avšak průsvitný dóm. Díky tomu byla Katha nejen chráněna, ale i velice dobře skryta.
  
Zkázu vesnici způsobil [[Gor Thannar]], když do vesnice přinesl trofej z hlavy [[daemon]]a [[Arthg|Arthga]]. [[Arthg]] si po svém znovuzrození pro trofej přišel a celou vesnici v [[časová osa|4266 Tu]] se skupinou [[daemon]]ů vyplenil.
+
Zkázu vesnici způsobil [[Gor Thannar]], když do vesnice přinesl trofej z hlavy [[daemon]]a [[Arthg|Arthga]]. [[Arthg]] si po svém znovuzrození pro trofej přišel a v [[časová osa|4266 Tu]] celou vesnici se skupinou [[daemon]]ů vyplenil.

Aktuální verze z 12. 5. 2020, 10:54

Katha byla thasanská vesnice ukrytá v hlubinách grannockých džunglí.

Před tisíci Tu se předci Thasanů vzepřeli připojení k říši Xai. Přestože patřili mezi nejlepší bojovníky na Grannoku, nedokázali čelit přesile říšské armády a po porážce byli ti, co se nechtěli vzdát, vyhnáni zemřít do džungle. Vyhnanci díky své houževnatosti dokázali přežít a později i vybudovat vesnici. Kolem Kathy (řečí Xaisanů vzdor) byly vysázeny stromy tak blízko u sebe, že časem vytvořily hradbu průchozí pouze na dvou místech. Nad vesnicí byla spletená síť z popínavých rostlin překrytých parazitických lišejníkem řádu Xeaktolodda, která po uhynutí lián tvořila neproniknutelný avšak průsvitný dóm. Díky tomu byla Katha nejen chráněna, ale i velice dobře skryta.

Zkázu vesnici způsobil Gor Thannar, když do vesnice přinesl trofej z hlavy daemona Arthga. Arthg si po svém znovuzrození pro trofej přišel a v 4266 Tu celou vesnici se skupinou daemonů vyplenil.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje