Khessai

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
""Používat starou mykoidní strunu pro pravidelné kmity je šílenství. Obchod to však činí mnohem zábavnějším."" - Khessai (Coraabia Artist: ???)

Rasa: Asil

Domovský svět: DöHong

Éra: 4221 Tu - současnost


Khessai pochází z tradiční rodiny bohatého döhongského kupce. Jeho dva starší bratři pomáhali otci a připravovali se, že po něm převezmou prosperující podnik. Usedlý život však neodpovídal Khessaiovým představám. Raději utrácel otcovy peníze a užíval si adrenalinových kmitů po celém známém multivesmíru. Když jeho otec zemřel, ani mu nepřišel na pohřeb, jelikož se zrovna bezcílně toulal po forneeckých džunglích. Vše se změní, když při nehodě magravu zahynou oba jeho bratři. Khessai je rázem jediným dědicem a aby si zachoval příjmy, musí rodinný podnik převzít. S byznysem nemá zkušenosti a brzy se ocitá na pokraji krachu. Zoufalý Khessai se uchýlí k riskantní možnosti - začne provozovat kmity přes nebezpečnou a dnes již málo používanou mykoidní strunu Iontha Nua.

Tehdy se karta obrací a Khessaiovi se konečně začíná dařit. Expresní přeprava luxusního zboží přes nestabilní strunu je lukrativnější, ale také s sebou nese velké riziko a je stále méně těch, kteří jsou ochotni podobnou formu cestování podstoupit. Khessai má zjevně pro podobné výzvy větší cit než pro účetnictví a zatím se mu daří. Jeho konkurentům nezbývá než čekat, až ho štěstí opustí.

Khessai zkouší své štěstí také coby strunař. Se svou na míru vyrobenou strunolodí několikrát přerušil kmit v náhodném místě dráhy struny Iontha Nua. Stejně jako ostatní strunaři i on doufá, že se mu tak podaří objevit meteoritické pole bohaté na vzácné kovy nebo dokonce celý nový a dosud neprobádaný svět. Jeden vhodně zvolený kmit mu totiž může vydělat více peněz než celý jeho obchod dohromady."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje