Líman

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
""Pět Tolů jsme vrtali v Rezavých dunách, stroje se škvařily a reálně hrozilo, že z pustiny odejdeme s prázdnou. Najednou se na vrcholku haldy rzi krátce mihnul tetelící se stín límana. Muži se začali smát a zpívat - tehdy jsme věděli, že bohatství leží přímo pod našima nohama."" - neznámý Těžař. (Coraabia Artist: ???)

Rasa: neživý - Káďovka

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 1250 Tu - současnost


Talští prospektoři odjakživa básnili o tzv. ""corabidaru"", jakési nadpřirozené schopnosti, díky níž by byli schopni intuitivně vycítit ložiska surového corabitu, jenž se nachází pod nezměrnou hmotou planetární Skládky. V ranném období těžařské nadvlády nad Coraabem se proto těžařští genetici z kolonie Co-Tal pokusí vyšlechtit neživý druh, údajně obdařený právě corabidarem. Výsledkem jejich snah je stvoření límanů, poloprůsvitných a chorobně plachých káďověk. Přestože se tehdejším Těžařům límani nakonec příliš neosvědčí, dodnes mezi Taly probíhá spor o to, zda byli jejich předci ve své snaze skutečně neúspěšní. Divoce žijící límani totiž často sami od sebe hromadně migrují na místa jako jsou těžební pláně v Khar'Pidale, či zakládají kolonie v těsné blízkosti Velké corabitové studny.

Límani jsou bojácní tvorové se zvířecí inteligencí, kteří se za normálních okolností vyhýbají kontaktu s jinými tvory. Zřejmě právě proto se v těžařském městě Ora každoročně odehrává liturgický svátek známý jako Paah'Rab (Trojí dotek). Mladí Talové při něm mají za úkol dotknout se během jediného Světla alespoň tří límanů. Obřad byl již v minulosti kritizován Kostěnátem pro hanobení neživé rasy.

Každý významnější hráč na poli těžby corabitu má dodnes ve zvyku pokusit se ochočit a vycvičit alespoň jednoho límana, nesoucího symbolicky jméno společnosti. Ačkoliv tyto groteskní káďovky dávno nahradily průmyslové satelity a letky průzkumných grav-botů, v branži se jedná o určitý nepsaný projev stavovské cti. Těžební konsorcium KirriK má dokonce postavu větřícího límana ve svém korporátním logu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje