Lan Laikh

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Lan Laikh vždy cítil rozporuplný vztah k místu, kde se Thu'ku naučil. Po smrti svého prvního mistra Ra'ady jeho leptárnu hracích kamenů koupil, vyhodil všechny ilokajské zaměstnance a reformoval ji v exkluzivní podnik.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Onzir

Domovský svět: Coraab

Éra: 4113 Tu - 4269 Tu


Velmistr Thu'ku Lan Laikh pochází z chudinské čtvrti RamaX. Podřadná práce zametače v leptárně kamenů pro stolní hru Thu'ku mu překvapivě přinese životní štěstí. Denně má totiž možnost sledovat zákazníky, kterak testují své nově zakoupené kameny s majitelem leptárny Ra'adem. Ilokajský mistr Ra'ad, který sám jednou zvítězil na Fumma'thu, si Lan Laikhova zájmu všimne a spíše z nudy toho ""živáka"" vyzve ke cvičné partii. Lan Laikh Ra'ada překvapí několika zajímavými tahy, pro které se jej starý Ilokaj rozhodne nezesměšnit. Po čase Lan Laikha vyzve znovu a zjišťuje, že se mladý Onzir skokově zlepšil. Ra'ad záhy zjišťuje, že ve své leptárně nikdy neměl takto talentovaného a učenlivého hráče a proto se rozhodne dát Lan Laikhovi šanci.

Pod Ra'adovým dohledem se Lan Laikh hlásí na turnaj Fumma'thu, kde skončí třetí. Mistr však dává veřejně najevo své zklamání, což si ostatní zaměstnanci leptárny vysvětlí po svém a mladému Onzirovi způsobí ""nehodu"". Lan Laikh utrpí těžká zranění, která z něj učiní doživotního mrzáka. To jej však nezlomí a později se vydává na sólovou dráhu profesionálního hráče a učitele Thu'ku.

Za neskutečným nadáním Lana Laikha stojí jeho onzirský trigeomonický středomozeček. Všichni Onzirové jsou díky němu známí svou skvělou prostorovou orientací a předvídavostí, která se obzvláště hodí k profesi bojového pilota. Lan Laikh měl tuto část mozku dokonce dvakrát větší než obvykle. Nejen díky tomu posbíral celkem 17 titulů z Fumma'thu a stal se nepřekonaným velmistrem Thu'ku."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje