Mino

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 7: Řádka 7:
 
'''Historie'''
 
'''Historie'''
  
Okolo [[časová osa|-3700 Tu]] vznikají první známé [[Neživí|neživé]] osady na jižní polokouli. Nejvíc se jich objevuje kolem [[Velká corabitová studna|Velké corabitové studny]], což je obří mnohakilometrový kráter, vedoucí hluboko do nitra planety. [[Neživí]] si zde díky moudrosti [[Zomb]]ů osvojují těžbu vzácného [[corabit]]u a rafinaci [[Hmota Tun'g|hmoty Tun'g]].
+
Okolo [[časová osa|-3700 Tu]] vznikají první známé [[Neživí|neživé]] osady na jižní polokouli. Nejvíc se jich objevuje kolem [[Velká corabitová studna|Velké corabitové studny]], což je obří mnohakilometrový kráter, vedoucí hluboko do nitra planety. [[Neživí]] si zde díky moudrosti [[Zomb]]ů osvojují těžbu vzácného [[corabit]]u a rafinaci [[Hmota T'ung|hmoty T'ung]].
  
 
V [[časová osa|-2511 Tu]] je pak založen městský stát ''Wrrhta'' (později známý právě jako [[Mino]]). Toto tzv. ''"civilizační procitnutí"'' způsobil velký prorok a pozdější první správce města [[Miniz]].
 
V [[časová osa|-2511 Tu]] je pak založen městský stát ''Wrrhta'' (později známý právě jako [[Mino]]). Toto tzv. ''"civilizační procitnutí"'' způsobil velký prorok a pozdější první správce města [[Miniz]].

Verze z 13. 9. 2015, 14:47

Mino v překladu z coraabish označuje výraz pro Jáma.

Jde o jedno z nejstarších trvalých osídlení na Coraabu. Město Mino je již téměř po 3000 Tu součástí velké městské konurbace, známé jako městský stát Min'Ora.


Historie

Okolo -3700 Tu vznikají první známé neživé osady na jižní polokouli. Nejvíc se jich objevuje kolem Velké corabitové studny, což je obří mnohakilometrový kráter, vedoucí hluboko do nitra planety. Neživí si zde díky moudrosti Zombů osvojují těžbu vzácného corabitu a rafinaci hmoty T'ung.

V -2511 Tu je pak založen městský stát Wrrhta (později známý právě jako Mino). Toto tzv. "civilizační procitnutí" způsobil velký prorok a pozdější první správce města Miniz.

-2255 Tu čelí město Mino zdrcujícímu útoku Du'Baelů (tzv. Divokých Koster). Město je takřka vypleněné a Miniz je donucen nasadit proti nepříteli pokročilé biologické zbraně. Útok se podaří odrazit, ale po několik dlouhých Tu je většina Mina neobyvatelná. Neživí se do ruin města postupně vrací, stahují se sem další a další neživé kmeny Unh či joobo.

V -1997 Tu je Mino zpustošeno ničivým zemětřesením. Dvě třetiny města jsou srovnány se zemí, v troskách zahyne vedení města v čele s Minizem. Mino na několik dalších Tu upadá do nepokojů a sílící občanské války. Brzy se ale situace obrátí k lepšímu. Z pustin do města přichází wigitský primus Raabdwa se svou obsáhlou armádou a obsazuje město. Je to jediný okamžik, kdy Minu vládne jiný neživý kmen než Zombové - Wigitové jsou zprvu bráni jako okupanti, později ovšem díky svým mimořádným schopnostem a efektivnímu systému vládnutí pozvednou město Mino zpět k jeho bývalé slávě.

V období neživých států se město Mino snažilo držet stranou konfliktů, které po celém Coraabu rozdmýchával despotický Zomboss a jeho Atomová říše. Wigitové se vrací do své domoviny ve snaze ubránit jí před novým agresorem. Nečekaný exodus vládnoucí elity vystraší zbytek obyvatelstva, šíří se nejistota z budoucnosti. Po dobytí Říše Kruhu začali mít minští mocnáři obavy, že se válka s Atomovou říší přenese až na území jejich městského státu. Proto se Mino v -767 Tu aktivně zúčastní po boku ilokajských států tzv. Atomové genocidy.

Přílet Těžařů Mino drtivě zasáhne. Těžaři si dlouhou dobu brousí zuby na bezedná naleziště corabitu okolo Velké corabitové studny. Po smrti těžařského magnáta Zomboga 225 Tu skutečně Těžaři obsazují poslední vyspělý neživý stát na Coraabu. Neživí v čele se Zomby se připravují klást houževnatý odpor, Těžaři ale pohrozí Minu zničením termonukleárními zbraněmi. Členové městské Lóže rezignují, nechtějí znovu nechat srovnat prastaré město se zemí - nabídnou Těžařům, že jejich vyškolení a schopní neživí dělníci odevzdají podíl z vytěženého corabitu výměnou za mír. Následující staletí trpí prastará a mocná metropole otrockým vazalstvím pod diktátem nově příchozích kořistníků.


V 303 Tu zakládají Těžaři poblíž Mina průmyslové město Ora. Ora je zprvu čistě těžařská, Těžaři jsou ovšem díky náročným podmínkám při těžbě corabitu ve velkých hloubkách často nuceni úzce spolupracovat s neživými těžebními experty z Mina. Po čase se tedy původně segregovaná města prorůstají do sebe. Vzniká tak unikátní konurbace Min'Ora, která po dlouhá století tvoří největší aglomeraci na Coraabu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje