Nakataar

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Dějiny vykreslují Nakataara jako prototyp bezcitného tyrana (viz ilustrace) - jeho současníci jej ovšem vnímali spíše jako ustrašeného a psychotického neurotika.
(Coraabia Artist: XueDuan)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 138 Tu - 191 Tu


Po tragické smrti své matky, Paní Těžby Xirhanny, vládli po dva Tu těžařské kolonii X-Tal dva bratři - Tal Nakataar a Tal Makard. Starší Nakataar byl s tímto diumvirátem brzy nespokojený a tak se svého bratra zbavil - nařídil mu dohlížet nad zbudováním obří hráze, jež navždy zamezí ničivým záplavám, které opakovaně pustošily okolní kolonie. Práce na této kolosální stavbě pro Makarda de facto znamenala nucený exil a Nakataar se mohl naplno věnovat správě největší talské kolonie sám. Nakataar bohužel zdědil většinu špatných vlastností po matce, ke svým poddaným byl přísný a nesmlouvavý. Považoval je za pouhé nástroje k dosažení moci a to se mu také vymstilo. V 190 Tu byl postaven před narychlo zformovanou slavnou Boroa-Tal a Tu na to demonstrativně popraven.

Nakataar byl na dlouhou dobu posledním Velkým Talem, svrchovaným těžařským Pánem. S koncem druhého století těžby totiž odezněla éra samozvaných diktátorů, pocházejících z jedné rodové linie. Nově zřízená Boroa-Tal (panská rada) zajistila, že na hladkém chodu kolonií se bude podílet mnohem širší urozená obec. Talem se nyní mohl stát prakticky kterýkoli Těžař.

Nakataar měl chorobný strach z x-talských Zombů, kterým dával za vinu smrt své matky. Většinu z nich proto poslal za svým bratrem na stavbu titánské hráze Makard, protože doufal, že v brutálních pracovních podmínkách zlomí jejich neutuchající odpor. Stal se pravý opak - díky sérii stávek a krvavých pučů zde dosáhli Zombové vyššího postavení než kdy před tím.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje