Ogdru

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Mimo Forneek bývá polointeligentní dřevina Ogdru často nazývána také stromolit. Přestože regulace těžby vyšroubovala ceny do závratných výšin, stromolity jsou stále žádaným artiklem pro sběratele celé Coraabie.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: meta-dřevina

Domovský svět: Forneek

Éra: ? - současnost


Ogdru je jedním ze zázraků forneecké flóry. Polointeligentní dřevina dokáže ze své hmoty vytvářet tvary věrně imitující podobu forneecké zvěře, což je klíčová dovednost pro její přežití. Čas rozmnožování ogdru nastává jednou za pět oběhů planety. Tehdy z dřevěných napodobenin zvířat vyrazí dlouhé trny a do vzduchu začnou uvolňovat látku, jejíž vdechnutí vyvolává záchvaty zuřivosti. Zdrogovaná zvířata zmatečně útočí na své okolí a také na zvířata připomínající ogdru, čímž se jim do těla zarazí rozmnožovací trny. Každý trn obsahuje jedno parazitické semeno. To začne v těle nositele rychle růst a postupně nad ním převezme kontrolu. Apatické zvíře, z jehož těla tou dobou už prorůstají kořeny, pak vyhledá příhodné místo pro růst meta-dřeviny a tam se bolestí a vyčerpáním zhroutí.

Ogdru je možné najít také v sídlech mocných rodů rasy Žú-Čopřee. Každý rod má jako symbol jiné zvíře a Ogdru jsou jejich hmotným vyjádřením. Těžba ogdru byla vždy extrémně nebezpečná. Jsou-li meta-dřeviny ohroženy, vypustí na svou obranu dráždivou látku, a nejednou se stalo, že se její zpracovatelé vzájemně zmasakrovali. Modernizace Forneeku však z jejich těžby učinila výnosný byznys.

Místa s velkým výskytem ogdru jsou známá jako Kšeee-Ču (Trnová pole). Navštívit je je jako procházet se úchvatnou přírodní galerií dřevěných soch. Během času rozmnožování se ale mění ve smrtelnou past. Koncentrace dráždivé látky je tak vysoká, že vše živé v dosahu propadne vražednému amoku. Když hrůza pomine, pole Kšeee-Ču jsou pokryta souvislou vrstvou mrtvol stovek druhů živočichů."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje