Pjaar Kanth

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
"
Soubor:Flavor blank.jpg
"Kdyby byl liganor Pjaar Kanth včas zabit, ušetřilo by nám to hodně problémů. Nejlépe, kdyby se tak stalo před jeho nástupem do funkce."- Donner
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: vyšší Kanth

Domovský svět: Agan, Kosmopolitní světy

Éra: 4055 Tu - 4226 Tu


Liganor Pjaar Kanth byl stejně tak schopný jako zkažený a jeho zvolení se ukázalo jedním z největších přehmatů v historii Ligy. Arogantní a despotický vůdce nechal Ligu prorůst celou sítí svých ilegálních kontaktů a nepokrytě bohatnul zakrytý štítem Ligy. Svou pozici si drží pomocí úplatků a zastrašování, neotřesou s ním četné korupční skandály a dokonce ani kauza s pokusem vyvolat totální válku s WaalkWakem kvůli zisku z vládních zakázek. Pjaar Kanth se zdá být naprosto nedotknutelným až do 4197 Tu, kdy ho nastražená silná výbušnina doslova roztrhá na kusy. Díky odolné kanthské fyziognomii a špičkové lékařské péči dokáže přežít, přestože z něj zůstane jen znetvořená hlava ponořená ve vitalizačním rosolu. I přes svůj žalostný stav si Pjaar pozici liganora udrží.

Pjaar Kanth se ztrátou těla ztratí i veškeré zbytky soudnosti. Bezpečně obklopen svými nohsledy doslova přes noc změní Ligu v obyčejný mafiánský syndikát. Navzdory právním problémům je však nakonec aganskou vládou odvolán. Liganor však dle zákona disponuje doživotní imunitou a proto Pjaar nebude nikdy souzen. ""Nejhorší z Kanthů"" tak pokojně zemře o dvě dekády později ve svém luxusním aganském sídle.

Strůjci atentátu nebyli nikdy odhaleni a existuje nespočet konspiračních teorií o tom, kdo za ním stál. Mezi podezřelými byli samotní ligani, mogra-troiští separatisté i kasta Sol. Skutečný viník však celou dobu stál stranou jakékoliv pozornosti. Byl jim Pjaarův předchůdce, dodnes exilující liganor Tongenton, který v likvidaci Pjaar Kantha viděl jedinou možnost, jak zabránit totálnímu rozkladu Ligy."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje