Radiokarbon

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
 
Řádka 9: Řádka 9:
  
  
O Radiokarbonově skutečném jméně se nedochovala žádná zmínka, odborníci se ale shodují, že jde o reálnou postavu. Dějiny jej představují jako nejznámějšího [[skládkokop]]a, který kdy chodil po [[Coraab]]u - zarůstající [[Skládka|Skládku]] znal jako nikdo jiný, celá staletí trávil zalezlý pod povrchem na svých dlouhých výpravách za artefakty a poznáním. Přisuzuje se mu objev [[Údolí Zombů]], [[SupraZanx]]u (největší [[corabit]]ové žíly na planetě) i vraku tajemné lodi ''[[Ball-Bahöf]]''. Samotný Radiokarbon za svůj dlouhý život [[Zomb]]a vstupoval do neuvěřitelného množství [[coraab]]ských událostí: učil první formující se kmeny [[Ilokaj]]ů na severu rafinovat [[Hmota Tun'g|hmotu Tun'g]], spoluzakládal prastarou [[Říše Kruhu|Říši Kruhu]], zúčastnil se obnovy [[Min'Ora|Min'Ory]] po velkém zemětřesení. Okolnosti jeho úmrtí jsou dodnes nevyjasněné.
+
O Radiokarbonově skutečném jméně se nedochovala žádná zmínka, odborníci se ale shodují, že jde o reálnou postavu. Dějiny jej představují jako nejznámějšího [[skládkokop]]a, který kdy chodil po [[Coraab]]u - zarůstající [[Skládka|Skládku]] znal jako nikdo jiný, celá staletí trávil zalezlý pod povrchem na svých dlouhých výpravách za artefakty a poznáním. Přisuzuje se mu objev [[Údolí Zombů]], [[SupraZanx]]u (největší [[corabit]]ové žíly na planetě) i vraku tajemné lodi ''[[Ball-Bahöf]]''. Samotný Radiokarbon za svůj dlouhý život [[Zomb]]a vstupoval do neuvěřitelného množství [[coraab]]ských událostí: učil první formující se kmeny [[Ilokaj]]ů na severu rafinovat [[Hmota T'ung|hmotu T'ung]], spoluzakládal prastarou [[Říše Kruhu|Říši Kruhu]], zúčastnil se obnovy [[Min'Ora|Min'Ory]] po velkém zemětřesení. Okolnosti jeho úmrtí jsou dodnes nevyjasněné.
  
 
Některé prastaré anály uvádějí, že to byl právě Radiokarbon, kdo v hlubinách jezera [[Wat-Pagae]] objevil [[Wohraab]] a předal jej [[Zomboss]]ovi. [[Zomboss]] ale všechny tyto zvěsti už za své vlády tvrdě potlačoval a vždy sveřepě tvrdil, že vzácný [[skládka]]řský artefakt nalezl sám.
 
Některé prastaré anály uvádějí, že to byl právě Radiokarbon, kdo v hlubinách jezera [[Wat-Pagae]] objevil [[Wohraab]] a předal jej [[Zomboss]]ovi. [[Zomboss]] ale všechny tyto zvěsti už za své vlády tvrdě potlačoval a vždy sveřepě tvrdil, že vzácný [[skládka]]řský artefakt nalezl sám.

Aktuální verze z 13. 9. 2015, 14:46

A
Karbon stál vždy na pozadí dějinných událostí, pátral v hlubinách a přemítal o svém rodu, zatímco jiní za něj bojovali o skládkovládu. Hrál na všechny strany jen proto, aby mohl nadále shromažďovat své poznatky. - Valigursai
(Coraabia Artist: Johann Bodin)

Rasa: neživý - Zomb

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo -11000 Tu - okolo -500 Tu


O Radiokarbonově skutečném jméně se nedochovala žádná zmínka, odborníci se ale shodují, že jde o reálnou postavu. Dějiny jej představují jako nejznámějšího skládkokopa, který kdy chodil po Coraabu - zarůstající Skládku znal jako nikdo jiný, celá staletí trávil zalezlý pod povrchem na svých dlouhých výpravách za artefakty a poznáním. Přisuzuje se mu objev Údolí Zombů, SupraZanxu (největší corabitové žíly na planetě) i vraku tajemné lodi Ball-Bahöf. Samotný Radiokarbon za svůj dlouhý život Zomba vstupoval do neuvěřitelného množství coraabských událostí: učil první formující se kmeny Ilokajů na severu rafinovat hmotu T'ung, spoluzakládal prastarou Říši Kruhu, zúčastnil se obnovy Min'Ory po velkém zemětřesení. Okolnosti jeho úmrtí jsou dodnes nevyjasněné.

Některé prastaré anály uvádějí, že to byl právě Radiokarbon, kdo v hlubinách jezera Wat-Pagae objevil Wohraab a předal jej Zombossovi. Zomboss ale všechny tyto zvěsti už za své vlády tvrdě potlačoval a vždy sveřepě tvrdil, že vzácný skládkařský artefakt nalezl sám.

Radiokarbonovu mumii kdysi koupil mocný min'orský Zomb Valigursai. Jeho tým zombologů prokázal její pravost na 91%. Lze prohlásit, že Radiokarbon kdysi zemřel krátce po napadení zmutovaným kmenem parazita joobunk, který dokázal porazit mocný imunitní systém Zombů. Ostatky jsou tak díky zachovalému genomu joobunka nebezpečnou biologickou zbraní.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje