Reeshta

Z Coraabopedia | Souborn� encyklopedie coraabsk�ho multivesm�ru
Přejít na: navigace, hledání
A
Na plášti monogravu, ve kterém se v krutých bolestech rozloží úředník zodpovědný za evidenci byropisů o nepřizpůsobivých neživých, se okamžitě po atentátu objeví zářící vertiglyfy se jménem REESHTA.
(Coraabia Artist: PumpkinPie)

Rasa: neživý - Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: pravděpodobně 3827 Tu - 4280 Tu


Ilokajský separatista Reeshta je jedním z nechvalně proslulých velitelů supertajných komand Unree. Jeho dnes již nechvalně známé jméno je prvně veřejnosti představeno okázalým podpisem pod bombovým útokem v C'Oře v 4015 Tu. Jakási nezávislá skupina radikálů získává od antuoského překupníka Undanga bio-bombu, kterou odpálí v monogravu váženého těžařského úředníka. Komando je sestavené z neživých ze samého sociálního dna, které Reeshta umnou manipulací změní v radikály ochotné obětovat vše. Jméno Reeshta je v Unree vyslovované s bezmeznou úctou. Řada z nich se přitom s tímto Ilokajem nikdy nesetkala. Podle pečlivě pěstěného mýtu však prý jeho dotyk dodává bezmeznou sílu a jeho požehnání vlévá horko do znavených svalů.

Reeshta údajně pochází ze slavného neživého vrhu Bulk'Ilokho. Tito Ilokajové jsou známí pro svou dlouhověkost a dispozice pro primitivní obdobu zombských parapsychických dovedností. Podle min'orských logů Reeshta opustil vak okolo roku 3827 Tu. Od 4015 Tu se několikrát mělo za to, že byl Reeshta konečně polapen, avšak vždy šlo jen o níže postavené důstojníky Unree, kteří o totožnosti velitele nic nevěděli.

Identita Ilokaje Reeshty je tajemstvím, které odhalil a posléze smrtí všech svědků nechal navždy utajit vlivný Zaan jménem Naavor Kai. Pravý Reeshta tráví většinu času ve svém dokonale ukrytém bunkru v oblastech Anthy a pod jeho jménem vystupuje celá řada ostatních velitelů. Vůdcové komand Unree vytvořili projekt Reeshta účelově, aby "živáci" měli konkrétní jméno, před kterým se budou třást strachy.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje