Smoglák

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Verze z 21. 2. 2020, 22:53; Krausikjox (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý – nejčastěji Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 200 Tu - současnost


Jestli existuje nějaká profese, které by slušný Coraabian nepodal ruku, pak je to zřejmě smoglák. Oficiální název starého řemesla zní honosně: manipulátor dekontaminačních modulů. Realita ale pozbývá jakékoliv grácie - smogláci jsou obyčejní dělníci obsluhující obří sací stroje, které soustavou složitých filtrů prohánějí městský vzduch a tím jej čistí. Některé průmyslové distrikty jsou na těchto technologiích přímo závislé - megapole s několika sty milióny obyvatel bojuje se znečištěným prostředím odnepaměti. Práce v ochranných oděvech většinou nezabrání nasátí pachu vycházejícího z koncentrátových matricí, které smogláci obsluhují. Za desetiletí strávená v modulech pak dělníci načichnou tak, že zápach již nejde smýt.

Říká se, že jakmile neživý pracuje jako smoglák déle jak tři Tu, už nikdy nezmění profesi. Jednou ze světlých výjimek byla vysloužilá dělnická parta z modulu 335, která díky sub-netovému klipu Kolonel Puch úspěšně rozjela kariéru gmonkové kapely.

Kdysi dávno pracovali smogláci bez ochranného vybavení. Poté, co jeden z dělníků z nesnesitelného puchu zešílel a rozprášil několik plných koncentrátových matric nad sportovním stadionem, městská vláda rychle odhlasovala plošné zavedení bezpečnostních obleků."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje