Sol Wukk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Verze z 20. 5. 2013, 15:11; Sago (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
A
Neleg je odhodlaný vyhladit mykoidy za každou cenu - je to pro něj otázka osobní cti.
(Coraabia Artist: Tomáš Král)

Rasa: Meuga

Domovský svět: Meugo

Éra: 4191 Tu - současnost


Původním jménem Neleg Itheo-Prita. Meugskému vojákovi se podařilo udělat pozoruhodnou kariéru. Po mykoizaci jeho domovského světa v 4231 Tu Neleg prchá na WaalkWak, kde získává politický azyl. Intenzivně se věnuje studiu mykoidů a strunových technologií, krátce pracuje jako ochranka jednoho z wackých tektoniků. Po náhodném setkání s několika Soly na armádní konferenci je touto žoldnéřskou kastou zcela uchvácen (do jedné z nich – Sol Kory – se dokonce platonicky zamiluje). Trvá téměř dvacet Tu, než Neleg mezi Soly pronikne. Příjímá kastovní jméno Sol Wukk (odvozeno od waalkwacké centropole Wukko, kde strávil první léta své imigrace). Wukk dnes zastupuje zájmy Solů na wakských umělých měsících Kywak a Qaal.

Sol Wukk získal přízeň Solů z prozaického důvodu – kastě bezplatně poskytl tajné vojenské informace, ke kterým měl přístup díky práci pro tektonika Sqquuknu. Materiály zahrnují i zmínku o tom, že někteří tektonici plánují v nejbližších dekádách definitivně zrušit institut Wak Waalka a zcela převzít moc nad celým wakským dvousvětím.

Sol Wukk se po přijetí mezi Soly pokoušel prohloubit svůj vztah se Sol Korou. Setkali se celkem čtyřikrát, Kora jej ovšem do své smrti vytrvale odmítala. Solové mají ve svých stanovách přísně zakázáno navazovat jakákoliv partnerství mezi příslušníky vlastní kasty. Sol Wukk Kořinou smrtí velmi trpěl. V tajnosti alespoň nechal unést její jedinou dceru, aby jí zachránil před tyranskými pěstouny.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje