Sub-mag

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Sub-mag většinou využívá při manipulaci se sub-netem ten nejmodernější dostupný hardware a všemožná na míru vyrobená pokročilá rozhraní.
(Coraabia Artist: Anders Plassgard)

Rasa: různé

Domovský svět: všechny strunifikované světy Coraabie

Éra: okolo 1400 Tu - současnost


Prakticky hned od vzniku kolosálního sub-netu se v jeho nitru objevili první škůdci. Šlo o jedince či uskupení, kteří v hlubinách sub-prostoru toužili ukořistit nějaké cennosti či si jednoduše zajistit nehynoucí slávu. Mag znamená v jazyce Mogra něco jako obráběč a pojem sub-mag se mezi světy rychle rozšířil. Sub-magská komunita se s postupem staletí značně emancipovala a také roztřídila do uzavřených kast. Prakticky všechny vlády byly ve výsledku nuceny některé sub-magy přeplatit, aby svou specializaci uplatnili i při obraně nadplanetárních sítí – průnik jakéhokoliv z hackerů do citlivých systémů může mít logicky pro společnost fatální následky. V 1501 Tu byl útok směřovaný do sub-prostoru s nejvyšším stupněm ochrany poprvé shledán hrdelním zločinem.

Pro laika je vstup do sub-magské komunity nemožný, adepti se na výkon své funkce připravují po celý život. Nejvyšší hackerské kasty Ko-Mag dosáhnou jen ti, kteří mají na kontě nejméně tři průniky transplanetárního významu. Existují jedinci, kteří by pro vstup do Ko-Magu byli ochotni vraždit. Nikdo v této kastě přirozeně nezná pravou identitu svých spolubojovníků.

V reálu jde o těžkou závislost, spojenou s fatální virtualizací hodnot. Sub-mag obětuje svému poslání vše, tělesná schránka a její potřeby jsou otravnou překážkou v dosažení vyšších cílů. Většina sub-magů je napojená na externí podporu života, majíce tělo zapuštěné do aerosolu, jež nezpůsobuje proleženiny. V sub-prostoru jsou tak schopni trávit i půl roku v kuse.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje