Talské kolonie

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Založena nová stránka: Původní a největší těžařské kolonie. V průběhu staletí jich bylo mocnými těžařskými rody, konsorcii a klany na Coraabu založeno sedmn...)
 
Řádka 1: Řádka 1:
Původní a největší těžařské kolonie. V průběhu staletí jich bylo mocnými [[Těžaři|těžařskými]] rody, konsorcii a klany na [[Coraab]]u založeno sedmnáct. Právě zde po staletí probíhala drtivá většina těžební produkce, ať už šlo o extrakci surového [[corabit]]u, [[hmota Dun'g|hmoty Dun'g]] či rozsáhlé skládkové vrty. Příjem plynoucí z talských kolonií téměř tisíc let napájel těžařskou ekonomiku.
+
'''Talské kolonie''' jsou původní a největší těžařské kolonie. V průběhu staletí jich bylo mocnými [[Těžaři|těžařskými]] rody, konsorcii a klany na [[Coraab]]u založeno sedmnáct. Právě zde po staletí probíhala drtivá většina těžební produkce, ať už šlo o extrakci surového [[corabit]]u, [[hmota Dun'g|hmoty Dun'g]] či rozsáhlé skládkové vrty. Příjem plynoucí z talských kolonií téměř tisíc let napájel těžařskou ekonomiku.
  
 
Pro [[neživí|neživé]] pak byla většina talských koloniím učiněným peklem. Pracovali zde v extrémních podmínkách coby nuceně nasazení dělníci. Milióny neživých dělníků všech kmenů a společenského postavení zde nalezly svůj zánik.  
 
Pro [[neživí|neživé]] pak byla většina talských koloniím učiněným peklem. Pracovali zde v extrémních podmínkách coby nuceně nasazení dělníci. Milióny neživých dělníků všech kmenů a společenského postavení zde nalezly svůj zánik.  

Verze z 12. 2. 2012, 16:03

Talské kolonie jsou původní a největší těžařské kolonie. V průběhu staletí jich bylo mocnými těžařskými rody, konsorcii a klany na Coraabu založeno sedmnáct. Právě zde po staletí probíhala drtivá většina těžební produkce, ať už šlo o extrakci surového corabitu, hmoty Dun'g či rozsáhlé skládkové vrty. Příjem plynoucí z talských kolonií téměř tisíc let napájel těžařskou ekonomiku.

Pro neživé pak byla většina talských koloniím učiněným peklem. Pracovali zde v extrémních podmínkách coby nuceně nasazení dělníci. Milióny neživých dělníků všech kmenů a společenského postavení zde nalezly svůj zánik.

Okolo 1100 Tu se Těžařům se přestává dolování cenností z útrob země vyplácet. Naleziště cenných surovin jsou čím dál hubenější. Těžba na mnoha místech stagnuje, vypukají stávky a puče. Drahý provoz hlavních talských kolonií a péče o zástupy neživých dělníků, kteří postupně získávají lepší status ve společnosti, spolyká denně obrovské sumy prostředků. Coraabská společnost prochází rozsáhlou krizí. Kolonie jsou postupně (především kvůly budování centropole C'Ora a též značnému rozštěpení těžařské společnosti) jedna po druhé uzavírány a zanechány napospas osudu.

Dnes z talských kolonií dochovala pouze torza, rozsáhlé zruinované komplexy a nefunkční fragmenty. Poslední velkou talskou kolonií byl Xo-Tal, který byl těžaři oficiálně opuštěn v 1917 Tu.

Talské kolonie jsou v současnosti vyhledávanou turistickou atrakcí či tradičně slouží jako přechodné sídlo exilujícím hnutím, všemožným skládkokopům a cestovatelům. Těžba v současnosti neprobíhá ani v jediné. Úřady dokonce do většiny talských kolonií oficiálně zakázaly přístup - možná právě proto jsou často jejich útroby využívány coby úkryt právě těmi, jež se pohybují na hraně zákona.


Nejhlubším skládkovým vrtem se může pyšnit kolonie D-Tal. Vrt KeZanX zde dosahuje do hloubky bezmála 29 700 m pod úrovní C'Ory.


Talské kolonie

A-Tal

B-Tal

Bi-Tal

Co-Tal

D-Tal

E-Tal

H-Tal

Ox-Tal

R-Tal (přezdívaný také Tal'Ora', Tal Hadů )

T-Tal (někdy také zvaný Tal'Th)

Txo-Tal

U-Tal (zvaný také Tal'Hakh, Zimní Tal)

Y-Tal

X-Tal (zvaný také Talreei (zomb.), Tal Ukončitel)

Xo-Tal

Z-Tal

Zanh-Tal

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje