Tuong

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Dějiny vykreslují Tuonga jako prototyp bezcitného tyrana (viz ilustrace) - jeho současníci jej ovšem vnímali spíše jako ustrašeného a psychotického neurotika.
(Coraabia Artist: XueDuan)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 148 Tu - 192 Tu


Po tragické smrti své matky, Paní Těžby Xirhanny, vládli po dva Tu těžařské kolonii X-Tal dva bratři - Tal Tuong a Tal Makard. Starší Tuong byl s vidinou diumvirátu nespokojený a tak se svého bratra zbavil - nařídil mu dohlížet nad zbudováním obří hráze, jež navždy zamezí ničivým závalům, které opakovaně pustošily klíčová nerostná naleziště. Práce na této kolosální stavbě pro Makarda de facto znamenala nucený exil a Tuong se mohl naplno věnovat správě největší talské kolonie sám. Tuong bohužel zdědil většinu špatných vlastností po matce, ke svým poddaným byl přísný a nesmlouvavý. Považoval je za pouhé nástroje k dosažení moci a to se mu také vymstilo. V 194 Tu byl postaven před narychlo zformovanou panskou radu a v následujícím Tu demonstrativně popraven.

Tuong byl na dlouhou dobu posledním Velkým Talem, svrchovaným těžařským Pánem. S koncem druhého století těžby totiž odezněla éra samozvaných diktátorů, pocházejících z jedné rodové linie. Nově zřízená panská rada zajistila, že na hladkém chodu kolonií se bude podílet mnohem širší urozená obec. Správcem kolonie se nyní mohl stát prakticky kdokoliv.

Tuong měl chorobný strach z x-talských Zaanů, kterým dával za vinu smrt své matky. Většinu z nich proto poslal za svým bratrem na stavbu titánské hráze Makard, protože doufal, že v brutálních pracovních podmínkách zlomí jejich neutuchající odpor. Stal se pravý opak - díky sérii stávek a krvavých pučů zde dosáhli Zaanové vyššího postavení než kdy před tím.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje