Urban-ops

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
"Bojuj jen tehdy, ční-li tvé zaměstnanecké výhody nad ostatními alespoň o polovinu!" - jedno z hesel provolávané během generální stávky oddílů Urban-ops v 4090 Tu
(Coraabia Artist: Ling Yun)

Rasa: různé

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 3580 Tu - současnost


Centropolitní pořádkové jednotky urban-ops byly zřízeny jen několik dekád po ukončení éry Padesátiletého Skeletátu a s drobnými obměnami fungují dodnes. Původně se soustřeďovaly především na ochranu imigrantů před xenofóbními projevy nesnášenlivosti ze strany původních usedlíků. S postupem času ale také urban-ops v C'Oře čím dál častěji dohlížejí nad konáním veřejných akcí či demonstrací, rozhánějí případné pouliční nepokoje, operativně zakročují proti rozvášněným davům, ať už jde o sportovní fanoušky nebo fundamentalisty. Práci s rozměrnějším nepřítelem ale s chutí přenechávají svým kolegům z útvaru aglomeros. Krédem „urbanářů“, odděných do mohutných mechanických exoskeletů je: Bojuj jen tehdy, čníš-li nad ostatními alespoň o polovinu.

Odbojové skupiny se postupem času naučily jednotkám urban-ops efektivně čelit. Radikální dungští fanoušci z Kádě Rekrmič například během nepokojů polévali východy ze stadiónů Un-Nom-Paku supraviskózními tekutinami, díky kterým neohrabaní strážci zákona prakticky nemohli projít dovnitř. Zfanatizovaní Ilokajové se zase naučili střílet na jejich slabá místa v ohybech kloubů.

Guvernér Zula už byl několikrát jen krůček od toho čím dál tím méně efektivní jednotky urban-ops nadobro zrušit. Jeho poradci mu ovšem tento krok pokaždé rozmluvili. Urbanářské exoskelety se totiž tradičně vyrábí v závodech Corašských cechů, jež nyní zoufale potřebují lukrativní vládní zakázky pro dofinancování svých nových ambiciózních projektů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje