Xurug

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Verze z 15. 5. 2015, 15:33; Sago (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý - Dung

Domovský svět: Coraab

Éra: 4201 Tu - 4270 Tu


Hvězda zápasnického vrhu Joobo-Habuta, jeden z nejstarších Dungů v Káďové lize Un-Nom-Paku. Xurugova cesta na pomyslný vrchol kariéry nebyla nijak jednoduchá – krátce po vyvržení z kádě nastupuje k těžební společnosti ToZanX, pracuje na nejhlubších vrtech ve Velké corabitové studni. Po ukončení těžby v 4259 Tu se Xurug přemisťuje do C'Ory, chce zkusit štěstí v Un-Nom-Paku. Nomští trenéři jej ovšem pro jeho vysoký věk rázně odmítnou. Xurug se však nenechá odbýt a vyzývá dosavadního šampióna Joobo-Habuty na rituální souboj. Roky strávené nekonečným přehazováním corabitu udělají své a Xurug svého soka v silové disciplíně převálcuje. Tím si vybudí respekt a následné přijetí do vrhu. Další sezónu již nelítostný Xurug na válčiště nastupuje v pozici Du'Noma.

Xurugova statistika je dechberoucí. Fanoušci Habuty si jej velmi oblíbí, přezdívají mu Uku-Gul (Stará helma). Xurug je jediným Du'Nomem v doložené historii ligy, který začal trénovat Un-Nom-Pak po padesátce. Svůj handicap však proměňuje v přednost a nezkažen trendy určuje v poli svou vlastní taktiku. Slabší vrhy jako Paraziti Dipong proti Xurugovi a jeho Nomům odmítají nastoupit.

Při dungském povstání Gu-Rang v 4270 Tu dochází k nečekanému obratu. Xurug se v poslední chvíli připojuje k úhlavnímu sokovi, Muguovi z Kádí Rekrmič. Ač chce zprvu zůstat stranou, dungský patriotismus jej přinutí bojovat po boku Nomů z cizího vrhu. Starý Dung umírá během odvetného biologického útoku. Mugu později jeho ostatky uloží v podloží stadionu Dubbu-Rang.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje