YRBU-5

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Verze z 7. 2. 2021, 11:42; Kublai (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
A
Výrazný žlutý nátěr neodmyslitelně patří k botům série YRBU-5. Starší řady YRBU se však vyráběly v modrém provedení. Změna barvy byla marketingovou strategií, kterak nový model na první pohled odlišit od jeho poruchových předchůdců.
(Coraabia Artist: Relentless1)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: WaalkWak

Éra: první série vyrobena 4095 Tu


Wacký průmyslový robot, mainstream na poli překladišť zboží, montážních hal a skladišť. YRBU-5 je kvalitní stroj za dobrou cenu a není tedy divu, že je možné se s ním setkat napříč celou Coraabií. Málokdo by ale původně takový úspěch očekával. První čtyři série YRBU rozhodně nikterak dobrou pověst neměly - u každé z nich se totiž objevila vážná výrobní závada. YRBU-1 zamrzal při nízkých teplotách. YRBU-2 rychle korodoval a nesnesitelně vrzal. YRBU-3 měl problémy s pohybem vzad, zatímco modelům YRBU-4 se zasekávaly manipulační klapky, takže občas nebyl schopen odložit náklad. To bylo mírně matoucí, protože bot pak vypadal, že usilovně přenáší kontejnery na místo určení, zatímco ve skutečnosti neustále nosil jen jeden tam a zpátky. To se občas zjistilo až tehdy, kdy s kontejnerem zapříčeným v pažích dorazil na pravidelnou údržbu.

Modely YRBU mají nosnost tři až pět tun v závislosti na aplikované variantě palivových článků. Dokáží však velmi dobře kooperovat, dvacítka YRBU snadno přenese i rozměrnější těžební stroj či agravu. Využívat YRBU pro manipulaci s lehkým nákladem není příliš efektivní. Proto coraabské hvězdné přístavy dodnes zaměstnávají navzdory pokročilé technologii tisíce neživých dělníků, jelikož jsou provozně úspornější než kterýkoliv bot.

Jak se ukázalo, za technickými problémy prvních sérií YRBU byla sabotáž samotného autora modelu, kterého ve skutečnosti štědře platila konkurence. Poté co byl tento boter známý jako Sak Konqqq odhalen, snažil se uprchnout z WaalkWaku a skrýt se kdesi v hlubinách Xenozóny. Když ale na waalkwackém exoportu mířil k magravu, omylem jej srazil couvající YRBU-3, který mu posléze díky své předdefinované neohrabanosti rozdrtil obě nohy."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje