Yqqe

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Yqqeho modifikovaný exoskelet obsahuje moderní zvlhčovač vzduchu. Ten je umístěn v oblasti zad, odkud periodicky vstřikuje aerosolovou substanci do helmy. Kapičky roztoku kondenzují na průhledné kopuli, což zajišťuje konstantní vlhkost, tolik potřebnou k Yqqeho přežití.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Soop

Domovský svět: WaalkWak

Éra: 4233 Tu - součastnost


Yqqe Qwannn-Qwokk se narodil hluboko pod hladinou wackých oceánů v jedné z podvodních megapolí soopského národa. Od mládí se věnuje techno-wackým disciplínám a podobně jako řada příslušníků poddruhu Qwan je předurčen k práci v invenčních sci-bublinách. Avšak Yqqeho snem je cestovat napříč multivesmírem a zkoumat cizí technologie. Po dlouhých úřednických peripetiích se Yqqemu coby jednomu z prvních Qwanů podaří opustit domovské dvousvětí WaalkWaku. Těsně před odletem se dozvídá cíl svého přeřazení – čeká jej pobyt na Annoru v Xenozóně. Yqqe je zděšen, jelikož vyměnil oceánské pohodlí za technologicky zaostalou bahenní planetu. Prvotní zhnusení z Annoru však otupuje wacký ambasador Gweol, který Yqqeho zahlcuje lékem pro každého Soopa - prací.

Nedlouho po přistání na Annoru byly u Yqqeho diagnostikovány vážné zdravotní potíže. Ukázalo se, že qwanské žábry jsou alergické na téměř všechny annorské mikroorganizmy. Přecitlivělost se projevuje od potíží s dýcháním, přes změnu barvy kůže až k selhávání orgánů. Naštěstí se Gweolovi podaří zajistit vojenskou respirační jednotku, užívanou při misích na mykoidních světech, čímž zachraňuje Yqqemu život.

Přátelství, bezbřehá loajalita a vděk za záchranu života jsou pro Yqqeho jediné faktory, které jej na Annoru drží. Tento svět ze srdce nesnáší a dodnes lituje rozhodnutí o opuštění domovské planety. Ale zradit své poslání i nového přítele je proti soopským zásadám. Tajemství o názoru na Annor a touhu strhnout ze sebe život udržující exoskelet tak Yqqe pečlivě tají a snaží se být velvyslanci Gweolovi vždy po boku."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje