Práchnivec

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Odlov divokých práchnivců za účelem šlechtění způsobil krátce před koncem prvního tisíciletí Těžby jejich vyhynutí. Smutné bylo, že šlechtěná monstra své příbuzné přežila jen o pár stovek Tu.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Práchnivec

Domovský svět: Coraab

Éra: ? - 1155 Tu


Práchnivci pravděpodobně dostali své jméno podle zvyku útočit na kořist ve skrytu oblaku rezavého prachu, rozvířeného jejich ocasy. Tito původní coraabští tvorové přežili díky své neskutečné odolnosti i dávné řádění Skládkařů. Slušně vysoká inteligence působící dojmem záměrné lstivosti k práchnivcům přitáhla pozornost min'orských chovatelů, kteří v nich viděli vhodnou bojovou zvěř. Založili chov a z několika původních vajec dokázali vyšlechtit téměř patnáctimetrové obludy, se kterými během několika desítek Tu vyčistili min'orskou periferii od jejích podřadných živých obyvatel. Neustálým křížením omezené snůšky však došlo k jejich degeneraci a ani snaha revitalizovat práchnivce geny jejich neustále ubývajících divokých příbuzných nevedla ke zlepšení.

Práchnivci byli pověstní svou mrštností a zákeřností. Dokázali bleskově vyrazit za kořistí a pak změnit směr, přičemž oblak prachu do poslední chvíle kryl jejich pohyb. Takto opakovaně doráželi na oběť, která do poslední chvíle nevěděla, kdy práchnivec doopravdy zaútočí. Této přepadové taktice se říkalo ""rezavá smrt"". Při šlechtění však byla rychlost obětována na úkor velikosti jedince a tvrdosti jeho krunýře.

Obří práchnivci se zapsali do historie především svou nenasytností. Byli věčně hladoví a při sebemenší neopatrnosti se při krmení vrhali i na své chovatele a trhali je na kusy - nerozlišovali, co je donesená potrava a co její poslíček. Těžařští karikaturisté v prvním tisíciletí rádi znázorňovali vyděšené neživé, které požírá práchnivec vedený v okovech. Nejednou se také stalo, že se práchnivci požrali navzájem."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje