Agent Zmuchlan

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
"Lubro nebo Zmuchlan?" ptá se i název oblíbené hry těžařských dětí. Pokud se chycený "agent" nepřizná, je ostatními spontánně vyválen v kaluži mazutu či pomazán bahnem se rzí.
(Coraabia Artist: Travis Wright)

Rasa: různé

Domovský svět: Coraab

Éra: 3802 Tu - současnost


Nechvalně známá bezpečnostní agentura Zmuchlan kdysi dávno vznikla odštěpením od mateřské společnosti Lubro, čímž mezi oběma skupinami zavládlo permanentní nepřátelství. Zatímco Lubrové se plně specializují na diverzní činnost a průmyslovou špionáž, Zmuchlani fungují coby pomocné jednotky coraabských policejních sil. Jejich výhodou je vysoká mobilita a velké know-how ohledně místní byrokracie, jež jim mnohdy umožňuje dostat se na místo činu dříve než státní složky. Agenti Zmuchlanu procházejí prakticky totožným výcvikem jako planetární policisté, jejich výhodou je i lepší platové ohodnocení, protože působí v soukromém sektoru. Nevýhody naopak tvoří nedostatek vládou garantovaných kompetencí a také povinnost užívat při zásazích výhradně nesmrtící zbraně.

Agenti Zmuchlan se často na veřejnosti představují jako vládní agenti Lubro, aby získali větší respekt. Naopak Lubro se v exponovaných situacích prezentuje jako Zmuchlan, a to především tehdy, když je třeba na někoho na veřejnosti svést předchozí nezdary. Ne nadarmo se mezi policejními příslušníky oběma agenturám žoviálně přezdívá Zmubro.

Proslýchá se, že se agentury ve skutečnosti nikdy nerozštěpily a stále je na pozadí spravuje jeden aparát. Celá situace je navenek natolik nepřehledná, že nikdo nedokáže toto tvrzení opřít o jakákoliv fakta. Také kolují zvěsti o tom, že se Zmuchlan bez štědrých vládních dotací trvale utápí v červených číslech a hrozí mu konkurs. Zda jej nazpět odkoupí mateřská agentura, nikdo neví.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje