Annh Annor

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Annořané nazývají svůj svět Annorem až od doby, kdy první Annh sjednotil kmeny Bílých Očí. Do té doby má planeta až čtrnáct různých označení jako Ar-Alla (První z řady) či Ommor (Kámen).
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Annor

Domovský svět: Annor

Éra: ? - 732 Tu


V 680 Tu procházel Annor dobou temna, slávu velké říše Tanga-li již připomínaly pouze rozvaliny a její kulturnost byla dávno pryč. Obyvatelstvo bylo vystavováno neustálým útokům ze strany divokých baiánských hord. Navíc tři období nezvyklého sucha v řadě způsobila katastrofální neúrodu g'batu, klíčové annorské obiloviny, a tím také hladomor. Právě v této pohnuté době se objevil hrdina. Bezejmenný vojenský vůdce, historii známý jen jako Annh Annor (či Lei Annori, Pán Annoru), sjednotil annorské kmeny a v 684 Tu v bitvě u Nann-Badrei drtivě porazil baiánské hordy. Xenohistorici často upozorňují, že Druhá Annorská říše, kterou Annh Annor zakládá v 690 Tu, stojí na utrpení Baiánců, jejichž g'batem první Annh nakrmil svůj nový lid.

""Legenda o Annh Annorovi a Bodci z Tanga-li"" z období 740 Tu - 800 Tu vypráví o zceleném bodci posledního vládce říše, jenž byl vynesen na vrchol posvátné hory Anna-rai. Kdo bodec získá, bude vládcem. Bezpočet mužů se vypravilo k vrcholu, uspěl však jen jeden - Annh Annor. Dnes je v různých muzejích vystaveno hned několik tanga-liských bodců. O každém z nich místní sveřepě tvrdí, že právě ten jejich je tím pravým.

Mediální agentura Om-s-ran, vysílá v 4265 Tu show ""Největší Annor"", v níž má místní obyvatelstvo hlasovat o nejvýznamnější postavě své historie. Manažer agentury se později nechá slyšet, že šlo o nejhorší rozhodnutí jeho kariéry. Soutěž je nuda. Annh Annor vyhrává v prvním kole se ziskem 97,8% hlasů. Zbylí diváci podlehnou recesi a hromadně hlasují pro známého annorského ethanolika Klim-Ota.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje