Annh Durai

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Annh Duraiem podpořená ustanovení Zelené rady vzala vítr z plachet všem konzervativcům a najatým pučistům znemožnila jakkoliv konat.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Annor

Domovský svět: Annor

Éra: 4223 Tu - současnost


Ač přichází na svět jako Annhův první syn a následník dynastie, Durai nemá budoucí místo na trůně jisté. Rodí se totiž s ""ostny"", tedy se zbytky zesílené stěny plodového obalu na hlavě. To je v tradicemi silně ovlivněné annorské společnosti považováno za prokletí. Rodiče proto jeho následnictví sami zpochybňují a upínají se k narození syna druhého. To se jim však nepoštěstí. Nástup Duraie na trůn později vede k celospolečenské diskusi o rozložení moci. Ta vyústí ve vytvoření lidem volené tzv. Zelené rady, jež má pravomoc zrušit prakticky kterékoliv Annhovo rozhodnutí pro případ, že by vladař v důsledku svého ""postižení"" selhal. Byť pověrčivost stále silně prostupuje celou annorskou kulturou, mnozí Annoři Duraiovu fyziologickou odchylku považují za vítanou zkoušku demokracie.

Annh Durai změnám v systému moci nebrání, naopak je podporuje. Sám ve slavném projevu k lidu prohlásí: ""Moji oponenti často říkají: Ostnatý Annh dnes možná vládne dobře, ale co když se pomátne? Pro ty z vás mám odpověď: Ano, co když zešílím? Kdo mě pak zastaví? Jaká moc vyvrátí má špatná rozhodnutí? Proto vítám ustavení Zelené rady, první lidem volené vládní instituce na Annoru.""

Jedinými kritiky Annhovy vlády jsou tradicionalisté. Po neúspěšném pokusu o atentát nechá Durai jejich vůdce pozatýkat a dopravit před svůj palác, kde se jim před lidmi vysmívá. Největší potlesk si získá, když zatčeným ukáže mučící nástroje z éry svého děda, šíleného Annha Rodina, se slovy: ""Dobrá, přesvědčili jste mne o nutnosti návratu ke starým pořádkům. Kterým z nich si, pánové, přejete začít?""

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje