Annh Edu

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Mezi Baiánci se dlouho tradovalo, že sotva Eduova matka zahlédla synův obličej, zbělely jí vlasy hrůzou. V dnešní době se již ví, že Eduova matka byla otrávena slabou dávkou jedu, který vstřebal nenarozený Edu a tím jí zachránil život.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Annor

Domovský svět: Annor

Éra: 1230 Tu - 1282 Tu


Edu se narodil jako třetí a nejmladší dítě Annha Ar-Tuata. Plánované oslavy se ovšem nekonají, novorozencův obličej je děsivě zdeformován a rodiče mu proto vybírají vojenskou kariéru. Zatímco sourozenci jsou vedeni k politice a diplomacii, Edu je už ve velmi raném věku posílán do nejtěžších bitev. Všechny je úspěšně přežije, navíc se v nich proslaví jako obávaný válečník a schopný velitel. Když se v 1251 Tu dostane říše do konfliktu s nově utvořeným baiánským městským státem, Edu odmítne snahu svého bratra (v té době Annha) o diplomatické řešení, vytáhne do války a baiánské město do základů vypálí. Poté se sám přímo na bitevním poli nechá pasovat na Annha. Když jeho armáda vstoupí do hlavního města, vyděšený bratr abdikuje a přísahá věrnost novému vládci Annoru.

Annh Edu od nástupu na trůn zakrývá svoji znetvořenou tvář maskou. Nosí ji nejen při veřejných událostech, ale i v soukromí. Dodnes proto není jasné, jak Edu vlastně vypadal. Když mu po smrti masku konečně sundali, překvapení rodiny neznalo mezí. Jeho tvář totiž vypadala normálně. Pod maskou tak zřejmě značnou dobu vládl někdo úplně jiný. Jak skončil opravdový Annh Edu, nikdo nikdy nezjistil.

Ač byl uznávaným velitelem, Edu nebyl dobrým Annhem. Říši zatáhne do série velkých válek, které sice vyhraje, avšak říši tím značně vyčerpá. Povstání obyvatelstva řeší pomocí armády stejně tvrdě jako spory s baiánskými kmeny. Ve 1275 Tu se však Eduova politika náhle mění, uzavře všeobecný mír a vyhlásí sociální reformy. Předpokládá se, že to byl právě ten moment, kdy byl Edu pod maskou nahrazen.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje