Ap-Cumokh

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Ap-Cumokh by Jonas Skoog.jpg
Známá fráze Vypustil jsem ducha! se v agentuře Zmuchlan již nepoužívá. Místo toho se ujalo Ap-Cu vyvolán!
(Coraabia Artist: Jonas Skoog)

Rasa: neznámá

Domovský svět: neznámý

Éra: okolo 4200 Tu


Ověřených informací o tomto démonovi přicházejícím z tajemného vícerozměrného světa existuje velmi málo. Zdokumentovat se dosud podařilo jediný případ na okupované univerzitě agentury Zmuchlan. Zdejší konspirátoři dokázali nevídanou věc, když toto monstrum úspěšně vyvolali a s jeho pomocí porazili vojáky vedené samozvaným armo Parachanem. Záhadou zůstává, proč se démon po splnění svého úkolu dočasně proměnil v jednoho z učitelů. Některé prameny tvrdí, že mu muž jen posloužil jako dočasný hostitel a démon se poté převtělil do dalšího těla.

Ap-Cumokh má proměnlivou hmotnost, což mu podle potřeby umožňuje buď tvrdě udeřit nebo dosáhnout co nejvyšší rychlosti. Pravděpodobně udržuje stále spojení se svou domovskou dimenzí a je schopen přečerpávat hmotu a energii ze svého těla mezi oběma světy.

Démonova fyzická forma postrádá svěrače, takže po každém vyvolání musí splnit svůj úkol dřív než se potupně vyprázdní. Právě z tohoto faktu zřejmě pramení jeho proslulá zuřivost, prudkost a nebezpečnost. Po zásahu na zmuchlanské univerzitě bylo nutné budovu kompletně deratizovat - nesnesitelně totiž páchla."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje