Baron Kováč

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Baron Kováč by AlMaNeGrA.jpg
Neřízené průmyslnické aktivity Barona Kováče způsobily na Prettu více škod, než všechny válečné konflikty za poslední staletí dohromady.
(Coraabia Artist: AlMaNeGrA)

Rasa: Demag

Domovský svět: Pretto

Éra: 3736 Tu - 3870 Tu


Mnohými titulován jako "prettský šrotobaron". Kováč po svých předcích zdědil neveliké prettské panství, jež především díky své aroganci a bezedné touze po moci jednou provždy změnil k nepoznání. Ihned po nástupu do funkce baron podepisuje kontrakty s průmyslovým konsorciem Zen'Ga, kterému za závratnou sumu podstupuje správu nad místními obyvatelnými planetami. Korporace neváhá a na obou světech zřizuje rozsáhlé přepravní doky – její magravy od té doby prakticky bez ustání vyvážejí importovaný odpad z ostatních vyspělých světů přímo do hvězdy, která se nachází ve středu soustavy. Celé Pretto se stane během pár desítek Tu jednou velkou ekologickou katastrofou. To už je ovšem Kováč dávno pryč i se svým obsáhlým kapitálem, který za "obchod století" inkasoval.

Díky nepřehlédnutelné a úmyslně spáchané katastrofě, která se na Prettu odehrála, byla brzy na hlavu Barona Kováče v Kosmopolitních světech vypsána vysoká odměna. Proradný demagiánec se ovšem včas schoval na periferním světě, kde ho nikdo nehledal. Coraab byl ideální skrýší po celý zbytek jeho dlouhého života. Úřady si dodnes vyčítají, že jej nikdy nepřivedly k zodpovědnosti.

Baron Kováč se na Coraabu snažil působit jako bezúhonný občan. Pod falešnou identitou (nejčastěji si nechal říkat Chavok) přispíval nemalé částky na chod velké Orbitální univerzity, pravidelně zde také organizoval velké charitativní akce. Říká se, že ve skutečnosti chtěl Coraabskou univerzitu přestavět na největší xenobordel široko daleko, svůj záměr ovšem naštěstí nestihl naplnit.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje