Beupo XII

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Bozak

Domovský svět: Coraab

Éra: 3504 Tu - 3602 Tu


Traxolský blitkobaron Beupo XI kdysi na Coraab uprchl ze svého rodného světa v domnění, že se tak vyhne závratné pokutě za krácení daní. Úřady jej brzy zatkly a v utajení byl deportován zpět na domovský svět. Beupo XII tak zůstal v cizím prostředí pouze s despotickou matkou, která ho v chorobném strachu až do dospělosti zamykala v izolační nádrži. To na něm zanechalo hluboké šrámy - mladý Bozak byl doslova posedlý vzděláváním, které mu ovšem matka intenzivně upírala. Vše vyvrcholilo tím, že Beupo jednoho dne otrávil matčinu nádrž a uprchl z rodinného sídla. V ústranní pak vypracoval pojednání o podstatě životní báze. Jeho fenomenální teoretické znalosti xenobiologie brzy zaujaly i samotného Ikrama Doga, který ho ihned doporučil ke studiu na Orbitální univerzitu.

Beupova kariéra šla na Orbitale strmě vzhůru. Po Dogově smrti bylo jasné, kdo bude dalším rektorem. Mocí opilý Bozak teprve nyní naplno projevuje svou bestiální povahu. Vydává nový kodex, kterým ostře diskriminuje Taly a neživé před xeňáky. Na planetární vládě si dokonce vydupe zavedení trestu smrti. Na půdě univerzity dochází k mučení a zabití desítek oroistů.

Hrůzovláda Beupa XII trvala bezmála 50 Tu až do jeho poklidné smrti. Coraabiané se dodnes diví, jak se mohl tento vrah a sadista ve vedení Orbitaly udržet tak dlouho. Studenti Beupovi přezdívali Ba'Sonh (Desetioko). Beupo prý často propadal neřízeným záchvatům vzteku, při kterých trhal své podřízené na kusy či nechával studenty před zraky ostatních vystřelovat do smrtícího vakua.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje