Bio-bot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: neznámý

Éra: okolo 545 Tu


Byla doba, kdy muži Bílých Očí a muži Černých Očí hrdě hleděli tváří v tvář smrti. Bojovali čestně a beze strachu. Poté přišli Kováci z nebes a smrt ukázala svou temnou stranu. Kováci nectili pravidla a útočili z nebes, ze země i z vody. Zabíjeli z dálky i z blízka. Nejprve hynuli muži, pak i starci, ženy a děti. Démoni z kouře a kovu vrhali oheň, kyselé tekutiny a trhající kameny, kterým se nešlo bránit. I tak se jim hrdý lid postavil. Největší z bojovníků tehdy křižovali Nnopu a vyzývali tyto Kováky k boji. Pak přišli Sosáci (Bio-boti) a Annoři pochopili, že zatím šlo o pouhou hru. Sosák byl vysoký jako skála, planul jako oheň a zabíjel Bílé Oči po stovkách. Kdo jeho řádění přežil, aby vyprávěl, zemřel na strašnou nemoc o mnoho oběhů planety později.

Bio-bot byl nasazován k vyhlazování bytostí na bázi uhlíku. Primární výzbroj tvoří vysokoenergetické emitory částic, kvůli jejichž energetické náročnosti musí stroj doplňovat palivo i přímo v boji. K tomu mu slouží bodec v hlavové části, který mu mezi domorodci na Annoru vynesl titul Ulta-ri (Sosák). Zcela záměrně je jeho výkonný reaktor nestíněný, aby mohla unikající radiace zabít ty, kdo přežijí útok.

Botovo energetické jádro bylo schopno vyvinout dostatečný žár k zažehnutí štěpné reakce. Pokud měl Bio-bot dostatek energie, byl sám o sobě schopen vyhladit i několik vesnic během jediného útoku. Došlo-li u tohoto stroje k terminálnímu poškození, řídicí jednotka nařídila autodestrukci. Sosákova exploze pak obvykle zničila nejbližší okolí a uvolněný radioaktivní materiál zamořil místní biotopy.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje