Chvojan

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Máš špatný den? Vylepší ti ho dvě věci - termobomba a chvojské hnízdo. - prettské rčení
(Coraabia Artist: Wong Yong Taik)

Rasa: Ko-Chvoi

Domovský svět: Pretto

Éra: ? - současnost


Chvojan je triviální označení pracovní kasty v komunitě Ko-Chvoi, inteligentního meta-hmyzu obývajícího hlubiny těžbou zruinované planety Pretto. Společnost Ko-Chvoiů je založená na přísné hierarchii, kde každý jedinec zastává geneticky definovanou funkci. I přes fakt, že jednotlivci nedokáží vzdorovat vrozeným instinktům, jsou vybaveni poměrně slušnou inteligencí umožňující uvědomit si sama sebe či samostatně jednat. Existence tohoto druhu byla pro okolní svět tajemstvím až do doby prvních těžebních vrtů. Když horníci sestoupili do hlubiny, namísto rozličných hornin je čekal pohled na organické peklo. Zavrtali se do tunelů z živé tkáně, jež bez přestání krvácela a v níž žily stovky chvojanů, kteří se sebevražedným odhodláním doráželi na vrtáky v zoufalé snaze je zastavit.

První narušitelé byli zmasakrováni a chvojané využili jejich maso, aby opravili kritické škody na své stavbě. Údržba žilních tunelů je totiž nekončícím úkolem každého chvojana. Rozlehlé sítě pulzujících chodeb zabezpečují kolonii tím, že vytváří příznivé klimatické podmínky a zároveň ji maskují před vypátráním. Chvojani tunely vyživují, zpevňují i staví vypouštěním svých výživných metabolických plynů.

Horníci tyto tvory pojmenovali Chvoi, což v řeči obyvatel Pretta znamená "hmyz" a přesně tak s nimi bylo nakládáno. Protiútok je genocidou provedenou bez jakýchkoliv morálních výčitek. Když se po letech objeví chvoiský vyjednavač, nastane šok. Prettané zjistí, že se jedná o inteligentní druh, mezitím však Ko-Chvoi téměř vyhladí. Šrámy jsou příliš hluboké a Pretto tak se zuřícími chvojany válčí dodnes.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje