Dolgith

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Kdyby Dolgith nesklouzl do zločineckých aktivit, přinejmenším by se uživil jako profesionální zbrojmistr či kovotepec.
(Coraabia Artist: Seoro)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4151 Tu - 4219 Tu


Dolgith stál vždy na odvrácené straně zákona – už v raném věku si odseděl několik Tu ve věznici za sérii loupežných přepadení. Vždy ho více bavila ta adrenalinem nabitá akce, než honba za závratnou kořistí - skoro to vypadá, jako by Dolgith zločineckou dráhu bral coby formu extrémního sportu. Za cíl si vybíral spíše vládní podniky, nechtěl okrádat poctivé soukromníky. Občas to zašlo tak daleko, že Dolgith během přepadení přímo donutil prodavače stisknout tlačítko alarmu a ještě několik minut na místě činu čekal – to aby neměl před policisty příliš velký náskok. Jeho hazardní povaha se mu nakonec nevyplatila – byl zastřelen. Jak jinak než při jedné z četných honiček se silami zákona.

Dolgith si s pomocí několika příruček vyrobil vlastní bojový postroj, který ho de facto stál veškerý výnos z kořisti – ještě si musel u rodiny půjčit chybějící peníze. Dá se tedy říct, že Dolgith svou riskantní profesí přímo žil. Několikrát odmítl vstup do Zapraskalovy bandy s prohlášením, že není týmový hráč. Komplicové by jej akorát brzdili při jeho riskantních únicích z místa činu.

Dolgith byl kdysi z věznice propuštěn dřív s podmínkou, že bude policistům donášet informace na své kolegy. Těžařský zloděj projevil velkou kuráž, když byl schopen několik Tu podávat "zaručeně pravé informace", které do jednoho vznikly v jeho hlavě. Policisté tak byli dlouhou dobu "na stopě" hned několika smyšleným gangům, kuplířům a masovým vrahům.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje