Dubh

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Jeden z rekrutů se pokusil zapadnout mezi kolegy kopy a na večírku vymýšlel zábavné přezdívky. Pro Dubha si připravil označení "Okáč", avšak nikdo se tomu raději nesmál.
(Coraabia Artist: Anton Chernoskutov)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4218 Tu - současnost


Ha'Kop Dubh je jedním z nejschopnějších členů komanda 3-LAMAE. Je výkonný, dodržuje všechny řády a konec pracovní doby pro něj neznamená konec služby. Pochází totiž z rodu, který doslova zakládal instituci Planetárních kopů. Jeho výchova se proto podobala výcviku, a tak není divu, že akademii On-Tok absolvoval jako nejlepší z ročníku. Na zkoušející zapůsobil nejenom fyzickými schopnostmi, ale také bezohlednou racionalitou úsudku. To bohužel s těžkým zraněním odnesl jeho mladší bratr, který dělal komparzistu při fiktivním teroristickém útoku. Ač na sobě Dubh tvrdě pracuje, není kariérista. Proto se spokojil s postem zástupce velitele a upozorňuje na sebe jen při vyhlašování Tu'Kopa, kdy bývá často nominován a třikrát dokonce tento čestný titul získal.

Stinnou stránkou Dubhova charakteru se staly jeho kopské přednosti. Až příliš vysoký etický standard a přísná sebekázeň vyžadovaná i po ostatních stála v cestě jakémukoliv bližšímu styku s kolegy. Jednou dokonce neváhá napadnout kolegyni ve službě. Jeho výsledky a píle však velitele vždy vedly k přehlížení takových drobností. Zatvrzelý Dubh by případnou výtku stejně nepřijal.

Před několika Tu byl Dubhův svět otřesen. Při zdánlivě běžném zásahu v xotnictví, se dostal do křížové palby skupiny ozbrojenců. Záhy zjišťuje, že se nemusí bát o životy civilistů, ale o ten svůj - akce je totiž pouhou zástěrkou pro pokus o jeho likvidaci. Záškodnická akce jej stála jedno oko, ale útočníky život. Jedním z nich byl jeho mladší bratr, který mu tvrdou zkoušku na akademii nikdy neodpustil.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje