Garokk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Garokkové jsou jako osobní strážci oblíbení také kvuli své oddanosti. Byly zaznamenány případy, kdy se i po rozpadu snažily tělesné části garroka následovat a chránit svého majitele.
(Coraabia Artist: Jonas Skoog)

Rasa: klon

Domovský svět: Annor

Éra: okolo 1900 Tu - současnost


Od té doby, co se Annor před staletími plně integroval do velké meziplanetární politiky, užívání technologií na této zelené planetě nabralo dramatický spád. Jedním ze symbolů civilizačního pokroku je právě garokk (annorsky cosi jako golem), klonovaný válečník, pěstovaný na Annoru díky licencované waalkwakské technologii. Jeho DNA obsahuje směs annorského genomu s několika dalšími mutacemi, které umožňují enormní růst svalové hmoty a vylepšené smyslové vnímání. Garokk zastává funkci osobního strážce stejně jako žoldnéře v armádě. Jeho specializací je kvůli nízké inteligenci především boj na blízko.

První série klonovaných garokků umírala po osmi Tu, dnes již vědci umí prodloužit garokkův život na trojnásobek. Nejvíce problémů jim způsobuje degenerativní choroba Uktabo-9, která vyústí v to, že se garokk časem spontánně rozpadne na kusy. Na boj proti Uktabo-9 vyčleňuje annorská věda nemalé prostředky, zatím bezvýsledně.

Uktabo-9 není nic jiného než segment vadného waalkwakského kryptokódu včleněného hluboko do genomu garokků. Říká se, že Waci tuto chybu záměrně přehlédli, aby mohli pak za dodatečné vysoké obnosy proti vrozené vadě "bojovat" společně s annorskými vědci.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje