Konstrukvak

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Když se zeptáte konstrukvaka, kde byl letos na dovolené, uvedete ho akorát tak do rozpaků - v mokré ani suché řeči tento pojem jednoduše neexistuje. -Sol Wukk
(Coraabia Artist: Andreas Knoll)

Rasa: Soop

Domovský svět: WaalkWak

Éra: okolo -3000 Tu - současnost


Konstrukvaci, častěji přezdívaní "kvaci", tvoří páteř pracovních sil soopských ghettoloděnic na WaalkWaku. Kvaci se dělí do sedmi tříd podle zaměření. Většina z nich za svůj život nikdy neopustí ghetto - od narození je jim vtloukáno do hlavy, že je za zdmi loděnic nic světoborného nečeká. Průměrný kvak si přijde na velice slušný plat a podmínky pro život jsou v soopské komunitě více než dobré. Kvaci se specializují na výrobu vodních i vzdušných plavidel, řídicích systémů hvězdných lodí a některých enormně rozměrných sérií botů. Soopských ghettoloděnic je celkem jedenáct - devět na Waalku a dvě na Wakku. Všechny z nich dodnes prosperují. Konstrukvaci jsou široko daleko známí jako spolehliví a vysoce kvalifikovaní profesionálové.

Kvaci se mezi sebou domlouvají dvěma jazyky. Tzv. suchá řeč slouží k běžné konverzaci a rozděluje se na krátké a dlouhé kvaky a zdechy. Mokrá řeč je proti tomu řečí odbornou a lze ji uplatnit jedině pod vodou. Kvaci si mezi sebou pomocí soustav bublin naplněných hláskovým mokem vyměňují celé řetězce informací, zahrnující složité vzorce či rovnice.

Národ Soopů má čtyři pohlaví, z nichž každé plní v průběhu geneze rozdílnou úlohu. Soop'q se samooplodní a naklade embryonální matrice do ústrojí Soop'ul. Ten kolem zárodku utvoří cosi jako vejce, jehož obal v hnízdišti dozrává asi Tu. Poté přichází Soop'qa a doplní schránku o svou genetickou výbavu. Soop'i vejce během několika měsíců vysedí a ve správnou chvíli rozklepne.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje