Krunar

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Krunar

Domovský svět: Yttor

Éra: okolo -19 000 Tu - současnost


Rasa Krunarů se vyvinula na soustavě ostrůvků v šelfových oblastech minerálních moří planety Yttor. Jedná se o obojživelné antropoidy s velmi pevnou vnější kostrou - tzv. krunem. Krunaři jsou vázáni na světy s vyšší denní i noční teplotou, protože jejich kruny velmi dobře vstřebávají teplo z okolí, avšak špatně teplo izolují. Kruny jsou velmi pevné a mohou odrazit i slabší projektil. Pažní krun dorůstá do tvaru rozličných kleští nebo klepet, schopných lámat silné kosti či drtit tělesné schránky nepřátel. K životu Krunarů neodmyslitelně patří moře. Kruny nejen chraní, ale na souši plní také další k životu nezbytnou funkci: zcela brání odparu tekutin, což umožňuje Krunarům trávit i desítky hodin na slunci. Nevýhodou je, že nepropouštějí vodu, proto se Krunaři potí ústy.

Valná část Krunarů se v moderní společnosti rozhodla využívat k obživě své vrozené fyziologické vlastnosti a staví se na odvrácenou stranu zákona. Krunaři za sebou nezanechávají biologickou stopu a neznají pojem ""výčitky svědomí"", proto se skvěle hodí na role pašeráků, překupníků či nájemných vrahů. Často pracují pro vlivné organizace, které je umí patřičně zaplatit.

Existuje přirovnání: ""je to křehké jako Krunar na smrtelné loži"". Krun totiž stářím bělá a křehne. Pro zachování červené barvy a pevnosti podstupují někteří Krunaři kůru, kdy se nechají krátce povařit v nádrži se sladkou vodou (pro zesílení efektu se občas přidává šťáva z ovoce jemge). Riskantní kůra se ale čas od času nepovede a nebohý Krunar se jednoduše uvaří ve vlastní šťávě."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje