Lanzo

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Mannar

Domovský svět: Coraab

Éra: 4201 Tu - 4259 Tu


Druhořadý divadelní herec, původním jménem Ruygo Reenher, který se navzdory nedostatku talentu udržel na prknech zapadlých scén téměř dvacet Tu. Lanzo nakonec přijal angažmá v nechvalně proslulém kabaretu XenoShoka, jež se mu stalo osudným. Běžnou praxí zde byly chirurgické zákroky na hercích, aby lépe odpovídali smyšleným monstrům z absurdních divadelních her. Pochybný kabaretní lékař Lanza postupně znetvořoval natolik, že se zakomplexovaný kabaretiér zhroutil a od své skupiny jednoho dne utekl. Po následné sérii drastických zákroků, jež mu údajně měly vrátit původní vizáž (což se nestalo), se Lanzo sebral a do XenoShoky se vrátil. Jeho trápení skončilo pár Tolů na to tragédií - bombový útok jej během představení roztrhal na kusy.

Po útěku byla jeho dočasným působištěm Yusutova žertovná kompanie, která se proslavila neobvyklými improvizovanými výstupy. Její členové například chodili po pohřbech, parodovali plačící pozůstalé nebo polévali bezdomovce těmi nejdražšími nápoji. Před smrtí Lanzo prohlásil, že se u Yusuta měl lépe než kde jinde a že se do XenoShoky neměl nikdy vracet.

Lanzo byl nevlastním synem profesionálního telepata, i když se to nikdy nedozvěděl. Určité nevědomé působení je možným zdůvodněním, jak se netalentovaný herec udržel v branži tak dlouho. Po Lanzově smrti se spekulovano o okázalé sebevraždě, později ale vyšlo najevo, že za bombovými útoky stál sám Yusut - neunesl, že jej jeho nový přítel tak brzy opustil.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje