Megadont

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Dnes se již megadonti ve volné přírodě prakticky nevyskytují. Využívají se pro annorské ceremonie či v zemědělství.
(Coraabia Artist: David Melvin)

Rasa: Megadont

Domovský svět: Annor

Éra: okolo -6000 Tu - současnost


V dávných dobách, kdy pevné rodové tradice řídily každodenní život obyvatel Annoru, bylo přemožení dospělého megadonta v rituálním souboji považováno za vstup do skutečného života válečníka. Megadonti se šlechtili právě pro souboj, dlouhá staletí jim byl přisuzován statut zvířat. Brutální a zákeřné bestie pro boj nepotřebují zbraně, vystačí si s pěticí vysouvacích klů, které jim při boji ční z tlamy v protichůdných úhlech. Horní dva se nazývají Knodragh, těmi megadonti nejčastěji odrážejí údery zbraní či narážejí do sebe při vzájemných soubojích o samice. Dolní pár se nazývá Orokach, jimž megadont odspoda nahoru rozpárá svou kořist. Poslední kel, vyjíždějící z rohovitého jazyka, přezdívaný Nomraikh slouží k bodání do citlivých míst - nachází se nejčastěji přímo v úrovni očí annorských válečníků.

V dnešní době jsou megadonti chováni především v annorských živočišných rezervacích. Pro svou nadprůměrnou zvířecí inteligenci často fungují více jako správci určitých teritorií než jako exponáty. Čím dál více megadontů dává s postupem času přednost rostlinné stravě před masem - návštěvníci mají ale přísně zakázáno tyto výbušné tvory čímkoliv krmit.

Souboj s megadontem coby vstupenka do kasty válečníka se dnes zachovává jen u těch nejvyšších kruhů annorské aristokracie. Každý z Annorských Pánů musel nějakého megadonta někdy v boji porazit - pokud se na to necítil, mohl nastoupit do boje proti samci s amputovanými kly. Nejslabší povahy dostaly možnost ubít spoutaného megadonta uspaného silnými sedativy.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje