Mutarch

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Náhlý výron vyhořelého bio-materializačného plynu může být pro nejednu bytost smrtící. Jedná se totiž o agresívní žíravinu.
(Coraabia Artist: Daniel Iulian Vijoi)

Rasa: Z'tran

Domovský svět: Yttor

Éra: okolo -13800 Tu - současnost


Pojem mutarch je používán coby označení radikálních příslušníků rasy Z'tran, která je charakteristická především svou unikátní anatomií. Tyto poly-plynné bytosti dorůstají výšky okolo pěti metrů, přičemž jejich tělo tvoří z 90% bio-materializační plyn. Zbylých 10% tvoří odolná lebka s centrálním mozkem. Bio-materializační plyn plní dle potřeby všechny důležité životní funkce a to včetně takových jako je komunikace či rozmnožování. Plyn je nasátý do lebeční komory, kde se následně zahřeje a přivede ke kontrolované biochemické reakci, jež vyvolá charakteristický dunivý zvuk. Proces materializace v několika okamžicích změní vysokého křehkého tvora ve zkázonosnou horu svalstva. Mutarchové bývají nejčastěji využíváni k okázalým nájemným vraždám či zastrašování.

Radikálnost mutarchů spočívá v odklonu od původních způsobů Z'tranů. Vzdali se boha Začátku jménem A'tooh a zasvětili životy šíření zpěvů Hoot'a, nositele Konce. Jejich metody se však nestřetávají s porozuměním. Vnucují se ostatním, neváhaje použít násilí v okamžiku, kdy jim není dopřána patřičná pozornost. Situaci zhoršuje fakt, že mutarchové odmítají komunikovat jinak než svým rodným jazykem.

Mutarchové se na Coraabu objevují kolem 4220 Tu. Při rutinní kontrole yttorského magravu je v prostoru lodi nalezena stovka zmrzlých jedinců. Následnou dekryonizaci přežije jen třicet z nich. Po procitnutí zmatení mutarchové namísto vděku brutálně napadnou záchranáře, přičemž několik z nich uklovou k smrti. Jde o první ze série brutálních vražd, kterých se tito krutí tvorové na Coraabu dopustí.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje