Naginata

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Naginata

Domovský svět: Annor

Éra: okolo -50 000 Tu - současnost


Být oblečený do naggi bylo odjakživa ve společnosti odznakem vysokého postavení. Annoři mají k naginatám velice blízký vztah, vlastnit kůže těchto vzácných živorodých tvorů podle tradic přináší zaručený úspěch a bohatství. Naginata je nesmírně obratná, avšak vcelku plachá šelma obývající odlehlé oblasti kontinentu Ka-pai. Traduje se, že baiánští válečníci kdysi dováželi a cvičili naginaty jako bojová zvířata, dnes jsou ovšem loveny především kvůli obchodu s kožešinami. Intenzivní úbytky jejich stavů jsou alarmující zprávou pro annorskou společnost. Na vině je především liknavost úřadů, jež jejich loviště dlouhodobě ponechávají napospas pašerákům a soukromým korporacím. Za nezákonný odchyt naginaty přitom na Annoru hrozí obří pokuta či dvacet Tu izolace.

V dávných dobách dodržovaly některé annorské rody rituál, při kterém se náčelníkův nejstarší syn vydal třeba i přes půl Ka-pai, aby přinesl z den-birajiských pískolesů otci cennou trofej v podobě vydělané kožešiny naggi. Výpravy musely být nesmírně riskantní, už kvůli tomu, že Den-Biraji dříve patřilo znepřáteleným Baiáncům. Ti annorské narušitele bez váhání lovili a zabíjeli.

Naginaty jsou vysoce inteligentní monogamní zvířata, která mezi sebou navazují velice silná vztahová pouta. Když naginaty utvoří pár, jde o doživotní záležitost. Svá mláďata si úzkostlivě střeží, za život totiž vyvrhnou nanejvýše tři. Říká se, že tento tvor do konce století zcela vyhyne. Stavy naginat ve volné annorské přírodě jsou v současnosti odhadovány na 2000-3000 kusů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje