Och-Mal

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Olejomalba zachycujícího Och-Mala stojícího na stráži posvátných plání Tokgo, která byla po Ochově smrti namalována jeho sestrou Na-Malou.
(Coraabia Artist: Daniel Špaček)

Rasa: Sadoi

Domovský svět: Kokran

Éra: 3197 Tu - 3259 Tu


Och-Mal byl příslušníkem středostavovské rodiny Malů, jež po generace zastává úřad čestných ochránců posvátných plání Tokgo. Úřad není spojen s finanční odměnou, jeho příslušníci však za služební výkon dostávají pal-pot, což je tradiční děkovný dar v podobě chutné krmě z vybraných kokranských vysokokalorických lahůdek pal, a nápojů posilujících mentální schopnosti pot. Och-Mal tak na stráži celé hodiny pozoruje obzor, ve volných chvílích konzumuje lahůdky a připravuje se na přílet meta-kobylek. Ty se objevují poměrně často, avšak roj naštěstí není nikdy tak početný jako za časů jeho předků. Och-Mal bere svou strážcovskou povinnost velmi vážně a za desetiletí služby mu dosud neunikla jediná meta-kobylka.

Úřad ochránce plání Tokgo byl zřízen před dávnými časy na míru udatnému Pow-Malovi. Ten mocným mentálním útokem zastavil gigantické mračno žravého meta-hmyzu, ženoucího se tokgskými háji. Miliardy meta-kobylek, požírajících se po Pow-Malově útoku navzájem, však svým sekretem dlouhodobě kontaminovaly půdu. Kvůli tomu se po ní nedá pohybovat bez odolné kombinézy.

Sadoie díky jejich šestému smyslu nelze zaskočit nepřipravené. Proto bylo velkým překvapením, když malý roj meta-hmyzu ohrozil ovocný sad nedaleko tokgských hranic. Právě zde byl Och-Mal nalezen mrtev s vyhřezlýma očima a groteskně nafouklou kombinézou, jejíž švy propouštěly pramínky fialové krve - jasná to známka otravy meta-hmyzím sekretem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje