Om Xalok

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Om Xalok - momentální svrchovaný vládce Forneeku, přezdívaný také Eek ťosša-Čách (ten, jež vyleptal Eek).
(Coraabia Artist: Riyahd Cassiem)

Rasa: Žú-Čopřee

Domovský svět: Forneek

Éra: 4170 Tu - současnost


Oficiálně titulován jménem Xallách Omt-Čoppříek. Forneek obývá houževnatá rasa Žú, jež tradičně volí svého válečnického meta-krále. Ten je nucen na sklonku období K-ťee podstoupit rituální souboj s nejlepším vojákem své armády. Gardista je oprávněn jej v souboji zabít. Učiní-li tak, mocnářská společenská vrstva Eek zvolí nového meta-krále a situace se za čas opakuje. Om Xalok v 4209 Tu narukuje do meta-gardy. O pouhé dva roky později je mu umožněno během K-ťee "zemřít za Eek". Nikdo nečeká, že by jakkoliv dobře trénovaný mladý Čopřee mohl starého Inčo-Řepta porazit. Xalok ovšem překvapivě uspěje a po lítém boji vyjme z meta-králova tentákula standartu svrchovaného vůdce národa. Eek mu následně vyjadřuje úctu přízviskem - Čoppříek (Spletenec).

Nový meta-král rozpoutá ihned po nástupu do funkce rozsáhlou restrukturalizaci společnosti, zruší obstarožní obřady a zbaví vrstvu Eek všech pravomocí. Tento bezprecedentní krok silně otřese tradicionalistickou společností. Om Xalok však jde ještě dál. V 4212 Tu navazuje kontakt s cizáckými Annory, kteří již po dlouhá staletí přilétají na Forneek lovit. Nastává éra prosperity.

Čopřeeové mají bytostný odpor ke zbraním. Souboj na život a na smrt ovšem připomíná děsivá jatka. Říká se, že poslední forneecké K-ťee trvalo několik hodin. Om Xalok postupně omotal Inčo-Řepta a začal jej drtit v pevném sevření. Meta-král mu ještě stihl zručným stiskem proto-chapadel natrhnout dýchací vak. Pak mu ovšem pukla tělesná schránka a silový duel byl završen.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje